آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مجموعه فیلمهای آموزشی مشترک بین کلیه دستگاه های الکترونیکی (مادر برد , موبایل و PS3,LCD,LED)

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,977
اصفهان
در دنیای رو به پیشرفت تکنولوژی امروزی ما تعمیرکاران اگه نخوایم به روز باشیم و همگام با تکنولوژی پیش بریم به مرور ممکنه که با بن بست تعمیر و نحوه تعمیر روبرو بشیم در همین راستا تصمیم گرفتم که تا اونجائی که میشه در فضای مجازی کنکاش کنم و از امکاناتی که به حمدالله جدیدا در اختیار دارم به بهترین نحوه بتونم به همکارای خودم کمک کنم.

همانطور که مطلع هستید دستگاه های جدید اعم از موبایل گیرنده های مـــــــــــاهو اره و مادر برها و ال سی ها و ال ای دی ها غالبا از تکنولوژی آی سی های تقریبا جدیدی از نوع BGA استفاده شده که دارای پایه های قابل رویت و بصورت DIP نیستند و کلیه پایه ها در زیر آی سی و بصورت قلع اندود می باشد سوال اینجاست که نحوه جدا سازی و کار گذاری اینگونه آیسی ها به چه نحویست آیا با ابزار های موجود در تعمیرگاههای ما امکان تعویض و یا جدا سازی این آی سی ها رو به ما میدهد یا نه و تعداد زیاد سوالات متنوع دیگه که بنده در این قسمت با ارائه فیلمهای متنوع که به دلیل عدم دسترسی غالب عزیزان به سایتهای ارائه دهنده ویدئو ها و یا به دلیل تحریم هائی که موجود هست و یا فقط دیدنی بودن اونها امکان استفاده برای همه موجود نیست سعی میکنم با جمع آوری اونها و توضیحات مختصر برای هر ویدئو دوستان رو وارد گود کنم و شاید روشهای جالبتری رو انشاالله در آینده از عزیزان شاهد باشیم البته غالب ویدئو ها با فرمت FLV هست و برخی از اونها که امکان کم حجمتر کردن اونها به این دلیل نبوده که به دلیل برخی ظرافتهائی که باید تعمیرکار واقعا فیلم رو با کیفیت ببینه تا متوجه مطلب بشه دلم نیومد از کیفیت کار کم کنم و برخی هم که کیفیت تصاویر زیاد مهم نبوده رو با کمترین حجم قرار دادم تا دوستان زیاد اذیت نشوند البته اگه عزیزان نکته پیشنهادی یا انتقادی به ذهنشون رسید فقط از طریق پیغام خصوصی اعلام کنن و پست بی محتوا نزنن تا تاپیک از نظم خارج نشه در آخر لطف کنید همه فایلهارو دانلود که کردید داخل یک پوشه بریزید و اگه نرم افزار WINRAR رو ندارید نصبش کنید و سپس روی یکی از فایلها راست کلیک کرده و گزینه Extract Here رو بزنید و با استفاده از نرم افزار The KMplayer میتونید فیلم ها رو مشاهده کنید.

موفق باشید.

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,977
اصفهان
شاید دوستان با واژه(reball) ریبال کردن آشنا باشن ولی در هر حال یکم توضیح میدم تا اون دسته از عزیزانی که کمتر به گوششون خورده بهتر متوجه بشن آی سی ها ی BGA به دلیل نداشتن پایه و به دلیل عدم ثبات قلع به مرور دچار شکست یا به قول خودمون قلع مردگی میشه و چون دسترسی به اونها ممکن نیست کلا آی سی باید جدا بشه وکل قلع موجود بر روی مدار و آی سی بی جی ای کلا حذف بشه و مجددا با قلع جدید پایه سازی بشه چون قلع مخصوص این کار به صورت توپ(ball) هست به همین دلیل در لاتین حذف این توپهای قلعی رو ریبال (reball) میگن آی سی GPU که از نوع BGA می باشد رو به طور کامل از زمان ایراد موجود تا نحوه جداسازی , نحوه پاکسازی مدار و جی پی یو , پایه سازی و نصب مجدد کاملا واضح به تصویر کشیده شده دوستانی که کمی زبان بلد هستند صد البته به اونها بشتر کمک خواهد کرد ولی بازم اگه سوالی بود پیغام خصوصی بدید تا راهنمایی کنم این ویدئو در 5 پخش و در حدود41 مگابایت هست که دانلود ودیدن این فیلم رو به همه عزیزان توصیه میکنم.

دانلود قسمت اول

دانلود قسمت دوم

دانلود قسمت سوم

دانلود قسمت چهارم

پیوست‌ها

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,977
اصفهان
با سلام مجدد دوستان شاید جای سوال باشه که شرکتهای تولیدی بزرگ چطوری این عملیاتی(پایه سازی) رو که ما ممکنه زمان زیادی رو از ما تلف کنه و حتی ممکنه با آزمون و خطا انجامش بدیم رو انجام میدن جواب سوال در این ویدئو موجود هست

پیوست‌ها

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,977
اصفهان
با سلام این هم تعویض کردن GPU در طول 4 دقیقه توسط یک مسلمان عرب با استفاده از ابزارهای ساده و فیکسچری که خودش اون رو درست کرده و برد رو روی اون ثابت کرده البته هیت گان این بنده خدا فکر کنم یکم تغییرات داده باشه توش چون من اینجوریشو ندیده بودم

دانلود بخش اول

بخش دوم رو هم کم حجم که بود پائین همین پست آپلود کردم

پیوست‌ها

digital84

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
376
4,977
اصفهان
با سلام
این هم یک کلوز آپ با کیفیت HD از پایه سازی آی سی های BGA البته این بعد از شابلون زدن هست و توپ های قلع روی نقاط مورد نظر توسط فلکس و شابلون ثابت شدن و الان فقط حرارت دادن دقیق نیاز داره که پایه های GPU رو به توپهای قلع متصل کنه البته کیفیت فیلم رو کم نکردم تا بخوبی مشخص باشه که چه اتفاقی میوفته این کار برای تعویض پایه های پل شمالی و جنوبی مادر برد هم صدق میکنه و فیلم مورد نظر در حدود 22 مگا بایت هست و در 3 بخش آپلود شده

دانلود بخش اول

دانلود بخش دوم

و بخش سوم پائین همین پست هست که باید دانلود کنید

پیوست‌ها

pars598

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-02-17
267
265
سلام.باتشکر از شما اقای دیجیتال84 .متاسفانه5 فیلمه 41مگابایتی باوینرار باز نمیشه من همه رو دانلود کردم وریختم توی یک پوشه وروی یکی ازآنها راست کلیک کرده وگزینه ایکس ترکت هیر را زدم ولی ارور میده باز نمیشه .پخش کنندمم vlcهست.بفرمایید چکار کنم؟باتشکر

bamsi

کاربر vip
vip
کاربر
2013-10-05
63
161
سلام.باتشکر از شما اقای دیجیتال84 .متاسفانه5 فیلمه 41مگابایتی باوینرار باز نمیشه من همه رو دانلود کردم وریختم توی یک پوشه وروی یکی ازآنها راست کلیک کرده وگزینه ایکس ترکت هیر را زدم ولی ارور میده باز نمیشه .پخش کنندمم vlcهست.بفرمایید چکار کنم؟باتشکر
من هم دقيقا مشكل شما را دارم.
و از آقاي ديجيتال 84 خيلي متشكرم كه به فكر ما هم هستند

bamsi

کاربر vip
vip
کاربر
2013-10-05
63
161
شاید دوستان با واژه(reball) ریبال کردن آشنا باشن ولی در هر حال یکم توضیح میدم تا اون دسته از عزیزانی که کمتر به گوششون خورده بهتر متوجه بشن آی سی ها ی BGA به دلیل نداشتن پایه و به دلیل عدم ثبات قلع به مرور دچار شکست یا به قول خودمون قلع مردگی میشه و چون دسترسی به اونها ممکن نیست کلا آی سی باید جدا بشه وکل قلع موجود بر روی مدار و آی سی بی جی ای کلا حذف بشه و مجددا با قلع جدید پایه سازی بشه چون قلع مخصوص این کار به صورت توپ(ball) هست به همین دلیل در لاتین حذف این توپهای قلعی رو ریبال (reball) میگن آی سی GPU که از نوع BGA می باشد رو به طور کامل از زمان ایراد موجود تا نحوه جداسازی , نحوه پاکسازی مدار و جی پی یو , پایه سازی و نصب مجدد کاملا واضح به تصویر کشیده شده دوستانی که کمی زبان بلد هستند صد البته به اونها بشتر کمک خواهد کرد ولی بازم اگه سوالی بود پیغام خصوصی بدید تا راهنمایی کنم این ویدئو در 5 پخش و در حدود41 مگابایت هست که دانلود ودیدن این فیلم رو به همه عزیزان توصیه میکنم.

دانلود قسمت اول

دانلود قسمت دوم

دانلود قسمت سوم

دانلود قسمت چهارم

استاد ديجيتال84وفايل وين رار شماره 5 دانلود نميشود IDMميگويد فايل وجود ندارد و تا همه فايلها دانلود نشوند هيچكدام باز نميشوند. اين فيلمها براي من خيلي مهم هستند .خواهشمندم فايل شماره 5 را هم براي دانلود بگذاريد.خيلي متشكرم

hooman15

کاربر
2014-01-21
64
94
tehran
سلام بنده هم نمیتونم بازشون کنم ! از مدیر محترم تقاضا میشه که کنترل بفرمایند چنانچه فایلها اشکال دارند اصلاح یا حذف بفرمایید که اینجوری دانلودها ووقتمان هدر نشه!:disturbed:

بالا