آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

فلزیاب stuart1 اصلاح شده با فایلهای تکمیلی

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
با سلام و عرض خسته نباشید
من این مدارو ساختم اولش خوب کار میکرد ولی یه دفعه خراب شد
هر چی کلنجار رفتم نفهمیدم از کجاش
وقتی روشنش میکنم 3-4ثانیه بوق میزنه بعد قطع میشه
مشورت میخوام از شما احتمال داره از IC باشه
من فکر کنم از IC2 باشه احتمالش خست به نظر شما چون تهیه وسایل برام یکم مشکل باید برم یه شهر دیگه بگیرم سئوال رو مطرح کدم ممنون میشم زودتر راهنماییم کنید

با سلام.
4016 را تعویض کنید

arashfarari

کاربر
2014-06-16
3
3
با سلام ممنون از راهنماییتون 4016 رو عوض کردم ولی باز فرقی نکرد جریانی که از باطری گرفته میشرو اندازه گرفتم تو اون چند ثانیه ای که دستگاه بوق میزنه آمپر پایین ولی وقتی صداش قطع میشه 2-3برابر جریان میکشه گفتم اینم بگم شاید راهنمایی بشه بوقشم که میخواد قطع بشه صداش کم میشه بعد قطع میشه لطفا راهنماییم کنید
با آرزوی بهترینها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

arashfarari

کاربر
2014-06-16
3
3
با سلام مجدد 4040 رو عوض کردم مدار درست شد اول بوق ممتد میزد بعد با ولوم تنظیمش کردم تا تیک تیک کرد و منقطع مثل ویدئوی که تو این بخش بود صدا می داد و لی وقتی لوپ رو بهش وصل کردم یکسره بوق می زنه و هرچی ولوم تنظیم میکنم درست نمی شه لطفا راهنماییم کنید ممنون می شم

• Like

رامين1

کاربر
2012-05-03
8
13
با سلام.به دلیل شروع شدن امتحانات فعلن سرم شلوغه.یه چندتا نکته هس خواستم باهاتون درمیان بزارم:
اولن من به این نتیجه رسیدم آی سی های کلاک که ما برای این مدار استفاده میکنیم حساسیتشون 2 ولت کمتر از TLC555 اصلی هس که طراح در نظر گرفته و این یعنی کاهش حساسیت مدار(گرچه 7555 از همشون بهتره)
دوم مدار تقویتی که دوستان در موردش صحبت میکردن یه نفر اینجا بزاره تا بررسیش کنیم ببینیم به نتیجه میرسیم؟
سوم دوستانی که این مدارو ساختن و بهش مسلط هستن آزمایش کنن ببینن آیا میشه ورودی آی سی LM3914 رو به خروجی TR5 وصل کرد تا تا تغییرات سیگنال کویل رو به صورت دقیق با 10 تا LED آبشاری نشون بده؟اگه بشه فکر کنم خیلی جالب بشه.دیتا شیت LM3914 رو یه نگاه بندازین.این آی سی خیلی دقیقه و میتونه تغییراتی رو نشون بده که 555 نمیتونه.(بین 0 تا 2 ولت فک کنم).دوستان یه آزمایشی بکنن و نتیجه رو همینجا بگن .خودم هم به زودی دست به کار میشم.خیلی ممنون
باسلام خدمت آقاي داودي.خيلي ممنون از راهنمائيهايتان در مورد فلزياب sturt1 كتاب آقاي بخت آور ،آيا منظور شما از اشتباه بودن محل ترانزيستورهايTR2 ,TR3 اينه كه جاي قرار گرفتن اين دو ترانزيستور بايد با هم عوض شود ؟يا منظورتان اينه كه هركدام در جاي خود نصب شده ولي بايد 180درجه چرخانده شود؟
باتشكر

elfyas

کاربر
2014-04-10
5
8
اقاداود سلام.اقاچیکارکنیم متراژبیشتری بزنه ؟لطفاراهنمای کنید

• Like

I.ALONE

کاربر
2013-03-24
1
1
سلام دوستان
ايا اين مدار با كابل يك در يك كار ميكنه ؟
اگر كارميكنه نهايت عمق كاوشش و ثباتش چقدره؟
و براي چه مناطقي مناسب ميباشد؟
باتشكر......

• Like

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
فایل های اصلاح شده در ابتدای فروم موجود میباشند.با تشکر

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
سلام سعی کنید از آی سی های st برای مدار استفاده کنید اگه گیربیارید.باز هم توصیه میکنم که وقتی مدار روشنه طرف مسی و قطعات رو لمس نکنید مخصوصا اطراف 4011 و کریستال.سوختن کریستال و 4011 حتمی است.برای جلوگیری از این کار روی کریستال و متعلقاتش تا اطراف 4011 موم داغ بریزید تا هم تکون نخورن هم لمس نشن

Habibyazdani

کاربر
2018-11-01
1
0
44
دوست عزیز اطلاعات فیلتر شده لطف میکنید برام تلگرام بکنید واقعا بهش احتیاج دارم مرسی 09127595218

akamamini

کاربر
2019-04-29
5
0
39
سلام داداش عزیز میشه عکس بندازین از نحوه بستنش .البته اگر مقدوره ..من خوب نگرفتم .چو تازه کارم

بالا