آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

فلزیاب stuart1 اصلاح شده با فایلهای تکمیلی

asad39

کاربر
2012-01-27
46
76
سلام.قبلا ها وقتی آی سی سی ماس مثل 4011 می خریدم در داخل ورق آلومینیوم پیچونده و تحویل می دادند. اما حالا وقتی همون قطعه رو می خری ، لخت و عور تحویل میدن. دراین صورت این آی سی ها با تماس دست قبل از مصرف نمی سوزه؟

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام.قبلا ها وقتی آی سی سی ماس مثل 4011 می خریدم در داخل ورق آلومینیوم پیچونده و تحویل می دادند. اما حالا وقتی همون قطعه رو می خری ، لخت و عور تحویل میدن. دراین صورت این آی سی ها با تماس دست قبل از مصرف نمی سوزه؟

سلام
قبلا بافر یا محافظ داخلی نداشتند معمولا با پسوند a
جدیدا با پسوند b هستند و بافر یا محفظ الکتریسیته ساکن دارند .
اگر با پسوند b باشه جای نگرانی نداره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: asad39

asad39

کاربر
2012-01-27
46
76
سلام . دوستان من شماتیک مدار و فیبر و توضیحات این مدار فلزیاب را در مجله everyday electronic پی دی اف 1989 میلادی آگوست پیدا کردم . البته میخوام اصلاح شده مدار و توضیحات و تجربیاتی که دوستان ارائه کردند بسازم و ارشادات مطرح شده در تالار و این تاپیک رو در نظر بگیرم. فقط یه سوال و اون اینکه کسی میدونه کلیه قطعات رو میشه فقط از یه جا تهیه کرد و یا بایستی دوونه دونه سراغ هر قطعه گشت. خصوصا آی سی تایمر سی ماس را؟ با تشکر

asad39

کاربر
2012-01-27
46
76
کریستال 40 کیلو هرتز و آی سی سی ماس TLC555 و دیود BY407A تو بازار پیدا نکردم. یه فروشگاهی است تو شمال و رودسر بنام آترون کیت که اغلب قطعات رو داره ولی پاسخگو نیست احتمالا تعطیل کرده و یا مشکلی براش پیش آمده . فروشگاه روی نت دایره ولی پاسخ نمی ده. اگه این قطعات پیدا نشه نگزیرم دنبال یه طرح دیگه برم. شرکت اکسیژن یه کیت توسط نیوکیت تهران قبلا داشت می فروخت که جمع و جور بود با آی سی 4066 و LM 324 و دوتا اوپتو کوپلر در مدار که نه فروشگاه الان اینو می فروشه و نه آدرس اکسیژن 007 در دسترس هست.

asad39

کاربر
2012-01-27
46
76
سلام. با وجود اینکه مدار خوبی است اما من بدلیل نبودن قطعات کریستال 40 کیلو و آی سی TLC555 در بازار ایران از ساختش صرف نظر کردم. نیوکیت قبلا یه کیتی از شرکت اکسیژن فروش داشت که این این کیت مینی متال PI100 نام داشت . این کیت در زمره فلزیابهای متوسط یعنی نه ساده و نه تخصصی قرار دارد و با توجه به کلیپی که من از این کیت در سایت دالقک دیدم فلزیاب خوبیه. فلزیابی که بتونه یک سکه رو در 30 سانتی بزنه خوبه و میتونه اشیای بزرگ را در یک و. یک و نیم متری هم بزنه. خیلی علاقه دارم اینو بسازم اما این کیت از مدار تولید و توزیع خارج شده. اما امتحانش را پس داده. همیشه وقتی مداری پیدا می کنیم پس از تهیه مدارچاپی اش و تهیه قطعاتش ، همیشه این دلهره وجود دارد که آیا این مداری که میخوام با هزار زحمت بسازم ، جواب خواهد داد یا نه؟ بنابراین پیشنهاد می کنم برای کسانی که نمی خوان از مدارات حاوی پروگرامر و پیچیده استفاده کنند ، تهیه و ساخت این مدار است. با شرکت اکسیژن تماس گرفتم گفتند که این کیت از خط تولید کنار رفته و نیوکیت هم اونو دیگه نداره. گفتم شماتیک مدار را بدبد که گفتن اطلاعات از بیتن رفته وفقط راهنمای منونتاژ و رویه مدار رو فرستادند. مدار جمع و جوریه ولی فهرست قطعاتش از روی برد نمیشه پیدا کرد. دوستانی که این کیت رو از نیوکیت تهیه کردند کمک کنند شماتیک مدار را بفرستند تا قطعاتش مشخص بشه. تصویر رویه مدار را هم دارم اگه دوستان خواستند بیان پی وی تلگرام تا بفرستم. teem1339 @

آخرین ویرایش:

manuch.

کاربر vip
کاربر
2020-10-26
25
23
لرستان
با دورود .دوستان عزیز کسی میتونه در مورد نحوه قرار گیری سیم بندی لوپ 25 سانتی فلزیاب xlt منو راهنمایی کنه سیماش قط شدن از رو کویل دو تا سیم پیچ داره یه نمره کوچیتر وسطشه یکی با قطر بیشتر لبه کناریش قطع شدن جاشونو پیدا نمیکنم لطفا راهنمایی کنید

mehrdad00

کاربر
2014-06-15
44
45
سلام
مدار جدید و با ثبات چیز جدیدی سراغ ندارید ؟؟؟

abinso

کاربر
2020-05-06
76
10
40
یکی از دوستان توی پیغام خصوصی گفته بود عکس از مدار خودت آپلود کن.اینم عکس مداری که من ساختم و خوب جواب داد و دارم آزمایشامو روش انجام میدم.
8.jpg

سلام میشه نقشه این فلزیاب رو بهمراه کد سورس ها برام بفرستید ممنون میشم

بالا