آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فلزیاب stuart1 اصلاح شده با فایلهای تکمیلی

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
چقدر سوال!
بردش حدود 1 متر تا 1.5
بحث تفکیک پیچیده هست.به صورت آزمایشی من کریستال رو با متعلقاتش برداشتم و از مدار فانکشن ژنراتور XR-2206 استفاده کردم.2تا مدار شد که با سیم بهم وصل شدن و مدار کار میکنه.
{البته این نکته رو هم بگم چون روی مدار گلد اسکن کار میکنم و یه تاپیک مثل اینجا براش خواهم زد و همه تجربیاتم رو خواه گفت هدفم این بود که گلد اسکن رو دقیق تر کنم ، چون اکثر ایراداتی که مطرح میشه به خاطر ناپایداری اوسیلاتورش بود که از 555 استفاده شده.من دنبال یه مدار فانکشن ژنراتور دقیق بودم که این مدار رو با آی سی XR-2206 پیدا کردم و گفتم بزار با stuart هم آزمایشش کنم.واضح هست که فرکانس مدار و شکل موج تماما در کنترل اپراتور درمیاد ولی دانش فنی در مورد تاثیر فرکانس و شکل موج در کارکرد مدار ندارم و نمیدونم این تغییرات واقعن چه تاثیری در جستجو دارن.شما هم یکم همت کنین و تجربه کنید و به ما بگید :)}
سوال بعدی در مورد کویل کوچیک:
اتفاقا من یکی درست کردم.به این کویل ها فکر کنم ناگت زن میگن؟ نمره سیم دقیق نمیدونم فکر کنم 60 یا 80 دور سیم 0.30 به قطر 4 سانتی متر.شانسی پیچیدم!شما از ماشین حساب کویل استفاده کنین نتییجه بهتری میگیرید
از آیسی های lf نمیدونم باید خودتون آزمایش و تجربه کنید.
اون مدارای تقویت خروجی هم آنچنان تاثیری نداره که شما انتظارشو داری. من عملن آزمایش کردم

amogoli

کاربر
2013-04-07
23
35
ضمنا اضافه کنم شما واقعا این مدارو از مرگ نجات دادید.چون من کتاب بخت اورو دارم (چاپ یکمشو) و این مدار و ساخته بودم ولیکن کار نمیکرد. و اصلا فکر نمیکردم جای اون دو ترانزیستور اشتباه باشه ؟ و نوسینده کتاب که گفته بود این مدارو تست و ازمایش کرده این نکته به این مهمی رو از یاد برده و اصلاح نکرده باشه.
باز هم ممنون.

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
خواهش میکنم پرسیدن عیب نیست ندانستن عیب است
اگه این دوتا کویل رو همزمان ببندی 2 تاحالت هست :
سری - باعث میشه اهم کویل بره بالا
موازی - باعث میشه اهم کویل پایین بیاد
(شما دوتا حالتو امتحان کن)ولی من فکر نکم اگه موازی ببندی و اهمش بیاد پایین ، مشکلی پیش بیاد برعکس با کمتر شدن اهم کویل ولتاژ بیشتری روی کویل میوفته.من اینو آزمایش کردم.اینم یه خاصیت ماسفته.البته نه تا حدی که به منزله اتصال کوتاه باشه.مال من وقتی کویل وصل میشه وقتی به دوسر سیم دست میزنم احساس برق گرفتگی میده ولی بدون کویل انگار نه انگار.

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
دوست عزیز همونطوری که گفتم واقعن نمیدونم این تغییرات چه تاثیری روی مدار میذاره.من استفاده از فانکشن به جای کریستال و کنترل فرکانس مدار و شکل موج رو امتحان کردم ولی الان فکر نکنم این کار برای تفکیک جواب بده مگر اینکه یه نفر که وارد تر از من هست هم کمک بکنه.
بگذارید صادقانه بگم اون موقع که اون پست رو دادم هنوز به نتیجه نرسیده بودم والان فهمیدم تغیرات دیگه ای هم باید داده بشه تا مدار بتونه تفکیک هم بکنه و من دیگه در اون حد نیستم که بتونم اینکارو بکنم.شرمنده

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
دوست عزیز از مطالبتون ممنون اما در مورد گلد اسکن فعلا به همین مطالب بسنده میکنم که مشکل اصلی توبرد کمشه نه تایمر چون اکثردستگاههای انالوگ پالس رو از 555 تولید میکنن .از نظر بالانس هم باید بگم که گلد اسکن واقعا بالانس خوبی داره

sami222

کاربر
2011-05-19
53
123
ممنون آقا داوود کاش بعضیا مثل شما بودن بازم ممنون
دوستان کسی توباکس ساشو رو اخته میگن تا 10متر میزنه و ثبات خوبی هم داره قطعاتش همه موجوده و نقشه و پی سی بیشم هست نظرتون چیه

majid2991

کاربر
2009-08-13
42
91
بزودی عکس هایclone pi AVRای که ساختم رو تو فروم میذارم تا دوستان ببینن و نظر بدن

این همون مداری هستش که مهندس جلیلی فکر کنم 8سال پیش توی وبلاگش برای فروش گذاشته بود

درضمن یه مبدل آنالوگ به دیجیتال رو هم بهش اضافه کرده بود

یادم میاد اون موقع ازش 75000تومن خریده بودم ولی در کل بنظرم اصلا جالب نبود

اینم عکساش برای اثبات حرفم:

53504126397996070958.jpg

80163242032726306822.jpg

48616341992835791376.jpg

11565735643360798074.jpg

آخرین ویرایش:
بالا