آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فلزیاب stuart1 اصلاح شده با فایلهای تکمیلی

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,076
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
23.jpg

اینم عکس پست بالاییم که نشون نمیداد.دیروز آپلود کردما!پاک شده بود؟!
سلام
در مورد پیچیدن کویلها راهنمایی کنید مثلا این کوئل را روی چی بپیچیم که اینجوری تمیز در بیاید در ظمن از چه سیمی برای این کوئل استفاده کنیم با تشکر

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
سلام.همون سیم مسی لاکی ترانسه.من از سیم پیچی ها (ترانس پیچی ها) میخرم اینارو وزن میکنن میفروشن.اینی که من استفاده کردم 0.71 هست.
برای پیچیدن کویل اگه بخواین خیلی تمیز در بیاد ، باید سیم نو استفاده کنین تا کج و کولگی نداشته باشه.روش تخت یکم سخت و حوصله بر هست ولی قلقش دستتون میاد.
من توی این روش از یه شیشه تقریبا 30*30 سانت استفاده کردم. یک نوار چسب پهن رو برعکس روش چسبوندم.(منظورم اینه از طرفی که نمیچسبه رویه شیشه پیچیدم و طرف چسبش میوفته بالا) به اینشکل همه سطح شیشه رو پر میکنم.میبیند که یه سطح صاف با چسب داریم .بعد سیم پیچ رو روی این سطح میپیچم.برای دور اول باید یه قالب گرد پیدا کنید.همونطور که میبینید دور اول این کویل 12 سانت هس که من از سی دی به عنوان قالب استفاده کردم.سی دی رو وسط شیشه گذاشتم و بهش چسبید.دور اول رو که پیچیدم با چسب دو جزئی (همونایی که اسپری فعال ساز هم دارن) با دقت محکمش کردم.بعد دور های بعدی رو با حوصله دورش پیچیدم.سیم ها به نوارچسب روی شیشه میچسبید.بعضی وقتا سیم ها از روی شیشه و نوار چسب کنده میشن و بلند میشن که اعصاب خورد کنه به همین خاطر بعد از هرچند دور یکم از این چسبی که گفتم روی دورهایی که پیچیدم میزدم تا محکم بشن.آخر سر هم دور آخر رو با چسب محکم کردم و روی همه قسمت کویل چسب زدم تا باز نشه بعد با احتیاط از روی شیشه و چسب کندم طوری که کج نشه.این روش من بود برای پیچیدن کویل تخت .
اما برای پیچیدن کویل های ساده ، دست به دامن آشپزخونه و قابلمه هاش میشم! دونه به دونه با متر میگردم هرکدوم اندازش بخونه همونو برمیدارم و دورش میپیچم.بعد بازم با احتیاط از قابلمه :) درش میارم و دورش نوارچسب میزنم.توی عکس مشخصه.
ماشین حساب کویل هم برای پیچیدن خیلی مفید هست و برای کم و زیاد کردن و محاسبه کویل و تعداد دور و قطر و... خیلی بدرد میخوره.
ماشین حساب کویل تخت : Flat Spiral Coil Calculator
ماشین حساب کویل معمولی : Helical Coil Calculator

آخرین ویرایش:

Elviss

کاربر
2013-01-04
1
5
همه خوره های فلزیاب اینجان.چه خوب..منم یکی مثل شما..فلزیاب منو به عرصه الکترونیک کشوند.گمونم سال 68 بود..خوب که شما از فلزیاب کلاسیکتون راضی هستید درسته؟حتمإ خوب کار میکنه.من هیچ وقت راضی نبودم به همین دلیل یکی تهیه کردم.البته شیوه کار و سرعت عمل و حساسیتش خیلی فرق میکنه.شما از یک حلقه نقره ای در فاصله 25 سانتیمتری صحبت میکنید و من از همون حلقه اما از فاصله 25 متری! بله 25 متری..! واضحه که چنین وسیله ای با یک پروژه خانگی قابل مقایسه نیست.اما دلم نیومد در مورد اطلاعاتی ندم.کارکردشون بر شیوه رادارهاست.اگر کسی اطلاعات بیشتری خواست خوشحال میشم پرچانگی کنم! میتونید ایمیل بزنید.منتها ممکنه جوابش قدری تأخیر داشته باشه چون هر روز فرصت سرکشی به میل ام رو ندارم.اینم آدرس: ارائه اطلاعات فقط در فروم

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,076
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
همه خوره های فلزیاب اینجان.چه خوب..منم یکی مثل شما..فلزیاب منو به عرصه الکترونیک کشوند.گمونم سال 68 بود..خوب که شما از فلزیاب کلاسیکتون راضی هستید درسته؟حتمإ خوب کار میکنه.من هیچ وقت راضی نبودم به همین دلیل یکی تهیه کردم.البته شیوه کار و سرعت عمل و حساسیتش خیلی فرق میکنه.شما از یک حلقه نقره ای در فاصله 25 سانتیمتری صحبت میکنید و من از همون حلقه اما از فاصله 25 متری! بله 25 متری..! واضحه که چنین وسیله ای با یک پروژه خانگی قابل مقایسه نیست.اما دلم نیومد در مورد اطلاعاتی ندم.کارکردشون بر شیوه رادارهاست.اگر کسی اطلاعات بیشتری خواست خوشحال میشم پرچانگی کنم! میتونید ایمیل بزنید.منتها ممکنه جوابش قدری تأخیر داشته باشه چون هر روز فرصت سرکشی به میل ام رو ندارم.اینم آدرس:ارائه اطلاعات فقط در فروم
سلام
دوست عزیز اینی که شما خریدید چه مارک وچه مدلی هست که تو این فاصله زیاد فلز را سنس می کنه

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
همه خوره های فلزیاب اینجان.چه خوب..منم یکی مثل شما..فلزیاب منو به عرصه الکترونیک کشوند.گمونم سال 68 بود..خوب که شما از فلزیاب کلاسیکتون راضی هستید درسته؟حتمإ خوب کار میکنه.من هیچ وقت راضی نبودم به همین دلیل یکی تهیه کردم.البته شیوه کار و سرعت عمل و حساسیتش خیلی فرق میکنه.شما از یک حلقه نقره ای در فاصله 25 سانتیمتری صحبت میکنید و من از همون حلقه اما از فاصله 25 متری! بله 25 متری..! واضحه که چنین وسیله ای با یک پروژه خانگی قابل مقایسه نیست.اما دلم نیومد در مورد اطلاعاتی ندم.کارکردشون بر شیوه رادارهاست.اگر کسی اطلاعات بیشتری خواست خوشحال میشم پرچانگی کنم! میتونید ایمیل بزنید.منتها ممکنه جوابش قدری تأخیر داشته باشه چون هر روز فرصت سرکشی به میل ام رو ندارم.اینم آدرس:ارائه اطلاعات فقط در فروم
با سلام.
فلزیاب با مشخصاتی که شما میگین فکر کنم این مدل هسOKM eXp 5000
eXp 5000 Pro - Only $56,799.00
eXp 5000 Gold Edition - Only $34,299.00

آخرین ویرایش:

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
با سلام.به دلیل شروع شدن امتحانات فعلن سرم شلوغه.یه چندتا نکته هس خواستم باهاتون درمیان بزارم:
اولن من به این نتیجه رسیدم آی سی های کلاک که ما برای این مدار استفاده میکنیم حساسیتشون 2 ولت کمتر از TLC555 اصلی هس که طراح در نظر گرفته و این یعنی کاهش حساسیت مدار(گرچه 7555 از همشون بهتره)
دوم مدار تقویتی که دوستان در موردش صحبت میکردن یه نفر اینجا بزاره تا بررسیش کنیم ببینیم به نتیجه میرسیم؟
سوم دوستانی که این مدارو ساختن و بهش مسلط هستن آزمایش کنن ببینن آیا میشه ورودی آی سی LM3914 رو به خروجی TR5 وصل کرد تا تا تغییرات سیگنال کویل رو به صورت دقیق با 10 تا LED آبشاری نشون بده؟اگه بشه فکر کنم خیلی جالب بشه.دیتا شیت LM3914 رو یه نگاه بندازین.این آی سی خیلی دقیقه و میتونه تغییراتی رو نشون بده که 555 نمیتونه.(بین 0 تا 2 ولت فک کنم).دوستان یه آزمایشی بکنن و نتیجه رو همینجا بگن .خودم هم به زودی دست به کار میشم.خیلی ممنون

آخرین ویرایش:

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
یه ویدئو تست از مدار گرفتم.آزمایش با انگشتر نقره.گفتم شاید کسایی که میخوان بسازنش بدردشون بخوره.در سایت آپارات دات کام آپلود کردم.لینک زیر:
[video]http://www.aparat.com/v/ejWly[/video]

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
یه ویدئو تست از مدار گرفتم.آزمایش با انگشتر نقره.گفتم شاید کسایی که میخوان بسازنش بدردشون بخوره.در سایت آپارات دات کام آپلود کردم.لینک زیر:
[video]http://www.aparat.com/v/ejWly[/video]

بابت ویدئو تست بسیار ممنون و زحمت کشیدید. اگر ممکن هست تست با اجسام بزرگ مانند سینی هم بگیرید قرار دهید.در ضمن حواستون به درسو دانشگاه و امتحانا باشه.مثل من نباشید:63000000:
با تشکر از زحمت شما در این انجمن

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
با سلام.یه تغییراتی روی فیبر انجام دادم.تغذیه مدار رو با 7809 ثابت کردم و تغذیه ماسفت رو مستقیم گذاشتم تا جریاندهی بیشتری داشته باشه.در نتیجه باید پشت فیبر یه تغییراتی اعمال میشد.باید D1 و D2 و R9 تغییر خط تغذیه میشدن.همه ی این تغییرات رو انجام دادم و در زیر میبینید.
فیبر مع*** شده هس بعد از پرینت میشه مستقیم از روش اتو استفاده کرد
82.jpg

83.jpg

بالا