آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل روشن ماندن آیفون کوماکس چینی بعد از گذاشتن گوشی

roozbit

کاربر
2012-03-04
2
7
با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیز
من یک آیفون تصویری سیاه و سفید کوماکس ( چینی) دارم . زمستان پارسال برف روی آن را کاملاً پوشانده بود بعد از مدتی موقعی که کسی زنگ را میزد سیکل صدای زنگ دوبار تکرار میشد و وقتی درب را باز میکردیم بازهم یکبار سیکل زنگ اجرا میشد و وقتی گوشی را میگذاشتیم آیفون خاموش نمی شد و باید یکبار از زیر آیفون دکمه خاوموش و روشن را میزدیم تا خاموش شود. و اگر کسی در منزل نبود و آیفون همینطور روشن می ماند. روی برد اصلی پنل درب بیرون یک آی سی 8 پایه به شمار 386n-1 بود که با تعویض آن مشکل برطرف شد. از آن به بعد هربار که هوا مدت طولانی بارانی می شد این مشکل تکرار می شد و با افتابی شدن هوا مشکل بعد از مدتی برطرف میشد. اما این بار که دوباره این مشکل بوجود آمده با تعویض چندین آی سی هم مشکل حل نمیشود . لطفاً مرا راهنمایی کنید .
متشکرم.

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,480
12,065
با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیز
من یک آیفون تصویری سیاه و سفید کوماکس ( چینی) دارم . زمستان پارسال برف روی آن را کاملاً پوشانده بود بعد از مدتی موقعی که کسی زنگ را میزد سیکل صدای زنگ دوبار تکرار میشد و وقتی درب را باز میکردیم بازهم یکبار سیکل زنگ اجرا میشد و وقتی گوشی را میگذاشتیم آیفون خاموش نمی شد و باید یکبار از زیر آیفون دکمه خاوموش و روشن را میزدیم تا خاموش شود. و اگر کسی در منزل نبود و آیفون همینطور روشن می ماند. روی برد اصلی پنل درب بیرون یک آی سی 8 پایه به شمار 386n-1 بود که با تعویض آن مشکل برطرف شد. از آن به بعد هربار که هوا مدت طولانی بارانی می شد این مشکل تکرار می شد و با افتابی شدن هوا مشکل بعد از مدتی برطرف میشد. اما این بار که دوباره این مشکل بوجود آمده با تعویض چندین آی سی هم مشکل حل نمیشود . لطفاً مرا راهنمایی کنید .
متشکرم.
به نام خدا
دوست عزیز مشکل شما خرابی خود شاسی زنگ صفحه دم دری میباشد لطفا شاسی را در بیاورید و دستگاه را چک کنید

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
اگه تعویض کلید ها جوابگو نبود رله های برد سوییچر در پشت شاسی های زنگ رو چک کنید و مدار رو از وجود آب خوردگی پاک کنید , به برد اصلی ربطی نداره , نیاز به تعویض آی سی ها و قطعات دیگه نیست .

Mohsen5813

کاربر
2021-07-01
4
3
54
سلام گوشی کوماکس سیاه وسفید وقتی گوشی رو میزاریم صفحه روشن میمونه شاستی قطع کن هیچ کاری نمی‌کند چکار کنم

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,549
تهران -شانکهای
سلام گوشی کوماکس سیاه وسفید وقتی گوشی رو میزاریم صفحه روشن میمونه شاستی قطع کن هیچ کاری نمی‌کند چکار کنم

با احترام
اول بفرمائید که این ایراد در زمان وصل بودن گوشی به پنل پیش اومده و یا مانیتور به تنهایی ؟ اگه گوشی نصب هستش ، سوکت پشت گوشی رو در بیارید و اگه همین مشکل پابرجا هستش ، اطلاع بدید تا راهنمایی بشید . در ضمن آیا به تعمیرات الکترونیک آشنایی دارید یا خیر ؟؟
سپاس

Mohsen5813

کاربر
2021-07-01
4
3
54
با احترام
اول بفرمائید که این ایراد در زمان وصل بودن گوشی به پنل پیش اومده و یا مانیتور به تنهایی ؟ اگه گوشی نصب هستش ، سوکت پشت گوشی رو در بیارید و اگه همین مشکل پابرجا هستش ، اطلاع بدید تا راهنمایی بشید . در ضمن آیا به تعمیرات الکترونیک آشنایی دارید یا خیر ؟؟
سپاس

سلام آره گوشی بدون وصل بودن به پنل هم روشن میمونه وبه تعمیرات هم آشنایی دارم وممنون میشم راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Parsa2309

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
495
994
سلام آره گوشی بدون وصل بودن به پنل هم روشن میمونه وبه تعمیرات هم آشنایی دارم وممنون میشم راهنمایی کنید

در مرحله ی اول باید خود هوک (شاسی قطع کن) رو تست کنید. ابتدا با اسپری شستشو بدید در صورت درست نشدن تعویض کنید در مرحله ی بعد اگر درست نشد مسیر پایه های شاسی رو بررسی کنید که به چه مدارات و قطعاتی منتهی میشه اونا رو چک کنید

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,549
تهران -شانکهای

با احترام
این ایراد به ۴ نقطه منتهی میشه .
[hide]اول و دوم ،،ترانزیستور tip و ترانزیستور راه انداز خود tip.
سوم ،، سلکتور یا هوک .. چهارم ،، ۲ عدد ترانزیستور مشخص شده و دیگر هیچ .
موفق باشید
۲۰۲۱۰۷۰۲_۱۱۲۷۱۸.jpg[/hide]
در ضمن ، بعد از حدود ۲ دقیقه ، تایمر گوشی عمل میکنه که صفحه خاموش بشه یا ن ؟؟؟

آخرین ویرایش:
بالا