آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مشکل تایم اوت هارد

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام خدمت دوستان
بنده امروز سه تا هارد اوردن پیشم یکی 500 ساتا سیگیت دوتا 160 مکستور
هر سه تا بعد از5 تا 15 دقیقه کار تایم اوت یا disk not ready میده با hdd regenrator هم تست کردم همین ارور رو داد برد رو چک کردم از لحاظ فیزیکی مشکل نداشت فقط شکم روی ای سی بافر هست چون وقتی disk not ready میده یا تو نرم فزار های تست دیگه هم disk time out میده و دیگه دیتکت نمیشه تا خاموش شه سیستم و هارد کاملا وایسه بعدا روشن کنم دیتکت میشه
جالبه روشن هست فقط این ارور رو میده من احتمال میدم رو این ای سی باشه لطفا میشه راهنمایی کنید کجا رو دقیق تست کن م امروز حدود یه 1 ساعت وقت داشتم که تستشون کنم این ارور رو میداد طرف هم میگفت که وقتی ویندوز نصب میکنم همین که میرسه به انتخاب درایور دیتکت نمیشه با چندتا سیستم و یه ویندوز ساتا ساپورت گفت تست کردم بازم نشد؟
ممنون میشم راهنمای کنید
با سپاس

ghasemi2020

کاربر vip
کاربر
2012-02-14
115
445
با سلام-من هم دقیقاهمین مشکل را دارم اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Soli1006

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
من الان یکیشون رو رو یه سیستم بستم مال خود مشتری بوده ولی یه پاور گرین 380 وات بهش دادم روش سیستم خودش از این پاورهای خیلی مغذرت میخوام اشغال بود فکر کنم الگانس بود الان یه کم خوب تر شد ویندوز روش ریختم یه دو سه روزی پیش خودم نگهش داشتم و باهاش کارکردم تاحالا هنگی ندیدم یا هیچ مشکلی ندیدم فکر کنم با پاور قوی درست شده
پارسال مشتری داشتم که هاردش تو بایوس تو صحفه post ارور bad میداد و باید f1 میزدی تا بره بازم همین کار رو کردم و یه دور فرمت سطح پایین و از اول mbr و تیبل رو درست کردم با برنامه partition tabel doctor که تا الان خودش گفته صحیحی و سالم کار میکنه تقریبا یه سالی میشه خودم بهش گفتم احتمال داره این هارد کار دستش بده وقتی اومد و بهم گفت که داره صحیح وسالم کار میکنه حتی میگفت تاخیر هم نداره تو دسترسی به درایو ها واقعا تعجب کردم ولی من هنوز موندم تو این تایم اوت ها و این ارور f1 رو چطوری برطرف کنم

2241821

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-26
78
342
با سلام
همانطور که دوستمان گفتن پس از تعویض پاور تاحدودی بهتر شده و بعد ویندوز روش نصب کردن تا حدودی به ایراد اصلی نزدیک شده اما بعد از مدتی دوباره این مشکل دوباره سراغش میاد. یا حتی در هنگام استفاده از ویندوز سیستم یکدفعه هنگ و صفحه مرگ آبی ظاهر بشه.
این مشکل در 90 درصد موارد از برد هارد هست و اکثرا برد دارای قلع مردگی در پایه های رم هارد و یا آیسی اصلی می باشد.​

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
خیلی ممنون از راهنماییتون
من الان دوتا هارد دارم اینجوریه مشتری یکیشون رفته سربازی و منم هاردی با این مدل نیست برد رو تست کن ببینم مشکل پابرجاست یا نه ....
خدایش وسائل و ابزار تعمیر داشته باشیم تعمیر خیلی حال میده ولی این گرونی و ... رسما تعمیر هارد رو به تعویض کاری جاش میده

2241821

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-26
78
342
دوست عزیز برای تعویض برد مشابه باید علاوه بر مارک و مدل هارد ها باید توجه کنی که:
آیسی های روی دوبرد مشابه باشند - نسخه فریمور دو برد یکسان باشند ( یا حداقل نسخه فریمور برد هارد سالم بالاتر از برد مشکوک باشد. و درنهایت اگه سایت کد دو هارد هم یکی باشه بهتره. در غیر اینصورت هارد روشن میشه امام دتیکت نمیکنه و ممکنه مشکلاتی هم برای هارد سالم بوجود بیاد​

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
پاسخ : Re: مشکل تایم اوت هارد

دوست عزیز برای تعویض برد مشابه باید علاوه بر مارک و مدل هارد ها باید توجه کنی که:
آیسی های روی دوبرد مشابه باشند - نسخه فریمور دو برد یکسان باشند ( یا حداقل نسخه فریمور برد هارد سالم بالاتر از برد مشکوک باشد. و درنهایت اگه سایت کد دو هارد هم یکی باشه بهتره. در غیر اینصورت هارد روشن میشه امام دتیکت نمیکنه و ممکنه مشکلاتی هم برای هارد سالم بوجود بیاد​
خیلی ممنون قبلا این کار رو انجام دادم و طبق گفته های شما هم دقیقا همین بوده و هست
بازم سپاس گذارم از توصیه و راهنماییتون

بالا