آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: هارد 250مکستور دیتکت نمی ده؟؟؟

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
با سلام هارد 250مکستور روشن میشه وبه درستی کار می کنه ولی وقتی به سیستم وصل میشه کامپیوتر هنگ می کنه وهارد دیگه رو حذف میشه واصلا نشونش نمی ده نه توبایوس نه ویندوز شستشوی کامل برد وهیت نرم انجام شده وهیچکدام از قطعات داغ نمی کنند دیودها هم همه سالم هستند به نظر شما مشکل از کجاست...

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
آیا هاردها به صورت مجزا تست کرده اید و هر کدام جداگانه صحیح کار میکند ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام هارد 250مشکل دارد اون که رو سیست هست سالمه وقتی 250که مشکل داره را به سیستم وصل می کنم برای تست دیه توبایوس نه هارد سیستم ونه درایو را می شناسه ولی وقتی جدا می کنم مشکل حل میشه اون هارد 250را برای تعمیر آوردندبه نظر مشکل از کجاست.... راستی چرا پرسیدین که IDEیا sataهست یا نه چه دلیلی داره....باتشکر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
سلام هارد 250مشکل دارد اون که رو سیست هست سالمه وقتی 250که مشکل داره را به سیستم وصل می کنم برای تست دیه توبایوس نه هارد سیستم ونه درایو را می شناسه ولی وقتی جدا می کنم مشکل حل میشه اون هارد لم رد ساتادر مو250را برای تعمیر آوردندبه نظر مشکل از کجاست.... راستی چرا پرسیدین که IDEیا sataهست یا نه چه دلیلی داره....باتشکر
با درود مجدد
دوست گرامی ، سوالم در مورد sata یا ide برای این بود که هارد های ide جامپر ست دارند و اکثرا باید ست شوند
اما شما باید اول مشخص کنید ایراد هارد شما سخت افزاری است یا نرم افزاری . و باید مشخص کنید ایراد از برد است یا دیسک ( که ایراد خود دیسک میتواند هم سخت افزاری باشد و هم نرم افزاری )
شما باید با برد سالم که به این هارد بخورد هارد را تست کنید اگر ایراد از برد بود باید smd ها و فت برد معیوب را تست کنید اگر آنها هم سالم بودند میرسید به آی سی مرکزی . که در اینصورت ارزش تعمیر ندارد و بهتر است برد تعویض شود
موفق باشید

بالا