آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

شارژ گوشی موبایل بدون تماس و از راه دور

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام دوستان
من میخوام یه شارژر برای گوشی همراهم درست کنم که نیازی به اتصال به شارژر نباشه و از راه دور باشه . البته من خودم طرح های دارم ولی گفتم اول ببینم کسی اطلاعاتی
یا مداری تو این زمینه داره وگر نه شروع کنیم به طراحی مدار

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
سلام دوستان
من میخوام یه شارژر برای گوشی همراهم درست کنم که نیازی به اتصال به شارژر نباشه و از راه دور باشه . البته من خودم طرح های دارم ولی گفتم اول ببینم کسی اطلاعاتی
یا مداری تو این زمینه داره وگر نه شروع کنیم به طراحی مدار
به نام خدا
سلام. من یه ریش تراش دارم که به حالت القایی شارژ میشه!
یعنی یه سیم پیچ در داخلش تعبیه شده که مثل ثانویه ترانس عمل میکنه.
امیدوارم ایده گرفته باشید.

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام جناب صابری
درسته البته ایده منم همین بود که یه دستگاه مادر داشته باشه که با فرکانس بسیار زیاد امواجی تولید کنه و یه مقدار سیم پیچ بصورتی داخل جلد یا درب گوشی قرار بدیم واین طوری جریان لازم را برای شارژ باطری بدست بیاریم .البته من همین مدار را فقط برای تست امتحان کردم وجواب هم داد فرکانس کار 433 مگاهرتز وتوان 2 وات بود که حتی تونست با 9 دور سیم پیچ از فاصله 10 سانتیمتر یه لامپ 6 ولت 100 میلی امپر را روشن کرد و یه LED را از فاصله 50 سانتی . ولی من دنبال اصول کار این چنین مدارات هستم .
اقای صابری اگه لطف کنین و یه کم بیشتر از مدار ریش تراشتون از دستگاه بیس و فاصله شارژ را بگین ممنون میشم

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
سلام جناب صابری
درسته البته ایده منم همین بود که یه دستگاه مادر داشته باشه که با فرکانس بسیار زیاد امواجی تولید کنه و یه مقدار سیم پیچ بصورتی داخل جلد یا درب گوشی قرار بدیم واین طوری جریان لازم را برای شارژ باطری بدست بیاریم .البته من همین مدار را فقط برای تست امتحان کردم وجواب هم داد فرکانس کار 433 مگاهرتز وتوان 2 وات بود که حتی تونست با 9 دور سیم پیچ از فاصله 10 سانتیمتر یه لامپ 6 ولت 100 میلی امپر را روشن کرد و یه LED را از فاصله 50 سانتی . ولی من دنبال اصول کار این چنین مدارات هستم .
اقای صابری اگه لطف کنین و یه کم بیشتر از مدار ریش تراشتون از دستگاه بیس و فاصله شارژ را بگین ممنون میشم
به نام خدا
سلام. دستگاه بیس یا همون پایه شارژر تقریبا چسبیده به ریش تراش هست.
یعنی مثل پایه نگه دارنده ریش تراش هست که وقتی داخل آن قرار میگیرد چراغ شارژ روشن میشود!
اگر یادم بماند امشب در منزل عکسی از آن گرفته و قرار میدهم.

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
ممنون میشم جناب صابری منتظرم .................

بالا