آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

خاموش شدن لپ تاب acer Aspire 4741

mjtb_sar

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-21
482
903
خراسان رضوی
یه سیستم برام اومده وسط بازی خاموش میشه یا بعد چند ساعت یهو خاموش میکنه حدس خودم داغی بیش از حد cpu هست میخواستم قبل باز کردن نظر اساتید رو هم بدونم.ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران
پاسخ : خاموش شدن لپ تاب 4741

با سلام وبا اجاره.
من هم با لپ تاپ ایسر چنین مشکلی دارم ولی با تمیز کردن و جایگزینی خمیر درست نشد و فن هم به خوبی کار میکنه ووقتی فن رو در میارم و مستقیما روی هیت سینک میگیرم دیگه خاموش نمیشه من فکر میکنم گاز موجود درون لوله مسی رفته باشه .دوستان اگه میدونن راهنمایی کنن.
:32000000:

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران

اینهم عکس خدمت شما. DSC_0040.jpgDSC_0042.jpg

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران

با درود خدمت شما
دوست گرامی حالت های مختلفی باعث این ایراد میگردد
1- خود فن ( که شما فرمودید سالم است )
2- اگر پره های رادیاتور شکسته یا کج شود یا گردو غبار گرفته باشد و باعث شود عمل تهویه به بدرستی صورت نگیرد این ایراد پیش می آید
3- لوله مسی به خود بدنه هیت سینک و رادیاتور مهروموم است اگر به هر دلیلی لوله مسی تاب بردارد یا به درستی به هیت سینک و رادیات به صورت یک نواخت و صاف وصل نباشد این ایراد پیش می آید
4- درون لوله مسی یک مایه وجود دارد که در تماس با سطح فلز مسی حرارت دار ، به بخار تبدیل میشود و عمل انتقال گرما را انجام میدهد اگر به هر دلیلی لوله مسی سوراخ یا ترک مویی بردارد باعث این ایراد میشود که در اینصورت بهتر است تعویض شود
موفق باشید

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام می تونی ببری پیش یخچال سازها فکر کنم بتونن برات از گازکنن........... نتیجه رو اعلام کن

آخرین ویرایش:

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران
با سلام .
دوستان عزیز من یه هیت سینگ دیگه با دست محکم گذاشتم روی سی پی یو .دیگه خاموش نکرد و 99 درصدمشکل از هیت سینگه خلاصه سرتون رو درد نیارم.
فکر این روهم کردم که پیش یخچالساز ببرم ولی احتمالا سوراخ ریز داره که گازش رفته و دوباره کاری میشه .
من امروز کل بازار رو زیر ورو کردم ولی هیت سینگ رو پیدا نکردم .یه جا گفت برات پیدا میکنم ولی قیمت خو ن....
خلا صه یه هیت سینگ گرفتم که کمی شباهت داره حالا فردا میخوام با حرارت خم لوله مسی رو درست کنم ورادیات و اتصالات قبلی رو بیاندازم روش ببینم چی میشه .

بالا