آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزش الكترونيك مقدماتی

pasargad.sys

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-01-15
261
567
www.irantk.ir
سلام...
از لحاظ ظرفیت و ولتاژ نه. ولی کوچیکتره با پلاریتس و بزرگتره پلاریته نداره یعنی از هر طرف تو مدار قرار دهید فرق نمیکنه.../

ava_61

کاربر
2009-06-11
30
28
میشه در مدار از انکه منفی مثبت داره بجای انکه جهت نداره استفاده کرد .تشکر
سلام...
از لحاظ ظرفیت و ولتاژ نه. ولی کوچیکتره با پلاریتس و بزرگتره پلاریته نداره یعنی از هر طرف تو مدار قرار دهید فرق نمیکنه.../

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
میشه در مدار از انکه منفی مثبت داره بجای انکه جهت نداره استفاده کرد .تشکر

سلام :
در بعضی مواقع بستگی به نقش خازن در مدارات میتوان طبق شکل زیر با استفاده از دو خازن پلاریته بجای یک خازن بی پلار استفاده کرد به ظرفیت های خازن ها و ولتاژ کار انها توجه کنید:
[hide] 1.JPG[/hide]
موفق باشید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
2.jpg
این دو خازن با هم تفاوتی دارن؟
3.jpg

با سلام :
فرق دو خازن فوق : به زبان ساده تر( دو خازن هم مقدار و هم ولتاژ انکه حجمش بزرگتره یعنی نوان ان خازن بیشتر است ) مثل دو مقاومت هم مقدار انکه ضخیم تر هست تواننش بیشتر هست .
موفق باشید .

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
پاسخ : همه چيز در مورد مقاومتها

سلام استاد
دستتون درد نکنه
من چن تا سوال دارم
سوال اولم اینکه بعضی از مقاومت ها این قدر کد رنگی شون به هم نزدیک هست که رنگ درصد خطا رو نمیتونی تشخیص بدی از قضا هر کدوم سمت بگیری رنگش به عنوان رنگ اول میاد
من زیاد اذیت میشم با این مقاومتا راهکارتون چی هست ؟ احساس میکنم سوالمو کلی پرسیدم سوالم به طور خلاصه اینه که برای مقاومت هایی که رنگ اخر فاصله ندارد با رنگ یکی مونده اخر و اینکه دو رنگ اول و اخر جز کد رنگ های اول هستن راهکار چیه؟
سوال دوم شما فرمودین کاربد های مقاومت تقسیم ولتاز و تطبیق امپدانس و محدود کردن جریان هست من به عنوان تعمیرکار مبتدی نیازی هست بدونم کاربرد این مقاومت چیه؟ واگر مهمه لطفا بفرمایید این کلمات به چه معنایی هستند و راه تشخیص اینکه من بتونم کاربرد این مقاومت رو تشخیص بدم چیه؟
استاد دستتون درد نکنه
من یه پست میذارم از کجا الکترونیک را شروع کنیم ممنون میشم اونجا سوالتمو جواب بدید تشکر

a1325

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2013-11-16
1,216
4,915
سیرجان
با سلام و خسته نباشید
در مطالب بلندگو: جعبه با بلندگو غیر فعال
بلند گو غیر فعال باید سیم پیچ و اهنربای ان را برداشت و فقط صفحه ی دیافراگم و نگه دارنده را بر روی جعبه نصب کرد؟

بالا