آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

وقتی پروگرامرمو به کامپیوتر وصل می کنم پیغام ميده پورت سریال 1 و 2 بسته است ؟

najme

کاربر
2009-03-15
1
1
من تازگی یه پروگرامر هاتل گرفتم تا با میکروهای avr کار کنم. ولی دستگاه رو از زمانی که روشن میکنم تا موقع رایت برنامه همش پیغام می ده پورت سریال شما بسته است. نمی دونم یعنی چی؟
چون قبلا روی یک پروگرامر شبیه این یکی کار کردم البته اونو من نصب نکردم, شاید اشکال از نصبش باشه! نمی دونم. شما اگه میدونین خدا خیرتون بده کمکم کنین.

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
من تازگی یه پروگرامر هاتل گرفتم تا با میکروهای avr کار کنم. ولی دستگاه رو از زمانی که روشن میکنم تا موقع رایت برنامه همش پیغام می ده پورت سریال شما بسته است. نمی دونم یعنی چی؟
چون قبلا روی یک پروگرامر شبیه این یکی کار کردم البته اونو من نصب نکردم, شاید اشکال از نصبش باشه! نمی دونم. شما اگه میدونین خدا خیرتون بده کمکم کنین.
دوست عزیز پروگرامر شما نصب نیست و پورت سریال شناسایی نمی شود ابتدا به قسمت device manager سیستم مراجه کنید و تمام زیر مجموعه ها را بازکنید و یک عکس از این قسمت تهیه و در همین تاپیک ارسال کنید البته پروگرامر هم به سیستم وصل باشد

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,677
176,821
iRanTK.iR

سلام

پروگرامرهاي هاتل دو نمونه هستند نمونه هاي قديمي که به پورت سريال وصل مي شدند و احتياج به نصب سخت افزاري نداشتند و نمونه هاي جديدتر که پورت USB دارند و احتياج به نصب درايور ....

نمونه هاي جديد هم در واقع USB يا Universal Serial BUS نيستند و يک پورت USB دارند که در داخل خود پروگرامر تبديل ميشه به پورت سريال ، انگار شما به پروگرامروتون يک تبديل USB به سريال متصل کرده باشيد .

از هر نمونه که داشته باشيد براي تنظيم پورت سريال يا همون Com Port شما ميتونيد طبق آموزش زير عمل کنيد و پورت يک يا Com 1 کامپيوترتونو آزاد کنيد ............

ببخشيد تاپيک قديمي بود ، به چشمم خورد گفتم آموزشو قرار بدم ........

موفق باشيد .

پیوست‌ها

بالا