آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

علت خاموشی کلیه لپ تاپ ها

rector_zex

کاربر
2012-10-04
102
206
سلام به دوستان عزیز
از دوستان کسی هست بدونه علت خاموشی لپتاپا بیشتر به خاطر چی هست و چه جوری میشه رفعشون کرد اگه کسی مطلبی تجربه ای چیزی داره اینجا اعلام کنه ممنون میشم

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
دوست گلم ، سوال شما دیگه زیادی کلی‌ هستش ، من تجربه خودمو میگم ، هرچند بی‌ تجربم .
در درجهٔ اول ۶۰ درصد از مواردی که به پست من خورده به علت پریدن بایوس بوده ، که شایع ترینشون تو مدل dell n۵۱۱۰ بود که با پروگرام اوکی شده .
در درجهٔ دوم به علت ضربه خوردن یا آب خوردن بود که با پیدا کردن مشکل و رفع اتصالی یا تعویض قطعه اوکی شده ،
و در درجهٔ سوم به علت جدا شدن یا جدا کردن یا ... باطری در زمانی‌ که شارژر متصل بود که با تعویض آیسی شارژ اوکی شده . بقیه موارد دیگه زیاد شایع نیست یا حد عقل به تور من نخورده .

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما دوست گلم
بنده هم از دوستان خواهش دارم که بیشتر فعالیت کنند چون به نفع همه ما است ما اینجا همه با هم خانواده هستیم و نصبت به هم وظیفه داریم
اما در مورد سوال دوست خوبم باید عرض کنم که اکثر خاموشی های لپ تاپ از تغذیه است و باید با ولتاژگیری از سوئیچ شروع به تست کرد و با مولتی متر قطعات را از لحاظ شورتی و غیره بررسی کرد البته در خیلی از لپ تاپ هایی که دیدم استارت نمیخورد اشکال از آی سی شارژ بود یا در قسمت ورودی شورتی یا قعطی وجود داشت
البته سوال شما چون خیلی کلی بود کسی پاسخ نداد
موفق باشید

rector_zex

کاربر
2012-10-04
102
206
با تشکر از دوستایه گلم ولی من تا حالا چندتا دستگاه اومده که 3.3 ولت رو تو مدار داشتیم ولی سوییچ نمی شده ای سی IO رو هم عوض کردم باز اتفاقی نیوفتاده واسه این گفتم اگه کسی اطلاعاتی داره اینجا بگذاره در ضمن لاوه بر این کارا بایوسم پروگرام کردم :(

dtdm

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-08-07
269
722
تهران
www.puzel.ir
معمولا اگر دستگاه سویچ نمی کند این مراحل را طی کنید
1- تست اداپتور و شارژر
2- ولتاژ 3.3 برای ای او
3- ولتاژ 19 برای ای سی ماکزیم
4- ولتاژ کریستال
5- ولتاژ بایوس
6- اگر همه بودن پروگرام بایوس
7- هیت نرم بر روی ای او
8- هیت نرم بر روی چیپ جنوبی
9- تعویض ای او
10 تعویض ics

موفق باشید

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام دوست خوبم dtdmولتاژبایوس وکریستال چقدر باید باشه وگزینه آخرتعویض ICSیعنی چی یعنی ics مخفف چه قطعه ای هستش ممنون میشم بیشتر توضیح بدید تا افراد مبتدی مثل من هم یاد بگیریم باتشکر

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
با درود خدمت شما دوست گلم
بنده هم از دوستان خواهش دارم که بیشتر فعالیت کنند چون به نفع همه ما است ما اینجا همه با هم خانواده هستیم و نصبت به هم وظیفه داریم
اما در مورد سوال دوست خوبم باید عرض کنم که اکثر خاموشی های لپ تاپ از تغذیه است و باید با ولتاژگیری از سوئیچ شروع به تست کرد و با مولتی متر قطعات را از لحاظ شورتی و غیره بررسی کرد البته در خیلی از لپ تاپ هایی که دیدم استارت نمیخورد اشکال از آی سی شارژ بود یا در قسمت ورودی شورتی یا قعطی وجود داشت
البته سوال شما چون خیلی کلی بود کسی پاسخ نداد
موفق باشید

اگه ممکنه در مورد آی سی شارژ بیشتر توضیح بدید و اینکه بگید کدوم قسمت برد قرار داره و مشخصات کلی برای شناساییش رو بگید.

بسیار متشکرم.

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
سلام خدمت دوستان
بد نیس پست یکی از دوستان رو اصلاح کنیم تا تو کار دوستان موردی پیش نیاد.
اولا کریستال ولتاژی نداره, یعنی ممکنه رو مولتی متر عددی بیاد ولی چیز مشخصی نیست. کریستال فقط یه ***** موج هست.
منظور دوستمون از آی سی ics آی سی کلاک هست و چون بیشتر تولید شرکت ics هست ایشون با این نام معرفی کردن و به هرحال می تونه تولید جای دیگه ای هم باشه.
در مورد بحث اصلی من متوجه نشدم منظورتون ایرادات شایع هست یا کلا میخواین بدونین.
ولتاژ بایوس 3.3 ولت هست که معمولا روی آخرین پایه باید باشه. یعنی برای آی سی 8 پین روی پایه 8 , برای 32 پین روی پایه 32 و برای 40 و 48 پین هم به همان صورت.
ولتاژ آی سی کلاک هم 3.3 ولته.
آی سی شارژ هم نوعی موسفت درایور هست با یه سری امکانات برای شارژ باری.
یعنی با سوییچ کردن موسفته ها, ولتاژ شارژ باتری رو می سازه.
سایر امکاناتش هم که واضحه مثله قطع جریان وقتی باتری پر شده و غیره...

آخرین ویرایش:

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
سلام خدمت دوستان
بد نیس پست یکی از دوستان رو اصلاح کنیم تا تو کار دوستان موردی پیش نیاد.
اولا کریستال ولتاژی نداره, یعنی ممکنه رو مولتی متر عددی بیاد ولی چیز مشخصی نیست. کریستال فقط یه ***** موج هست.
منظور دوستمون از آی سی ics آی سی کلاک هست و چون بیشتر تولید شرکت ics هست ایشون با این نام معرفی کردن و به هرحال می تونه تولید جای دیگه ای هم باشه.
در مورد بحث اصلی من متوجه نشدم منظورتون ایرادات شایع هست یا کلا میخواین بدونین.
ولتاژ بایوس 3.3 ولت هست که معمولا روی آخرین پایه باید باشه. یعنی برای آی سی 8 پین روی پایه 8 , برای 32 پین روی پایه 32 و برای 40 و 48 پین هم به همان صورت.
ولتاژ آی سی کلاک هم 3.3 ولته.
آی سی شارژ هم نوعی موسفت درایور هست با یه سری امکانات برای شارژ باری.
یعنی با سوییچ کردن موسفته ها, ولتاژ شارژ باتری رو می سازه.
سایر امکاناتش هم که واضحه مثله قطع جریان وقتی باتری پر شده و غیره...

متشکر از پاسخ...منظور از مسفت درایور همون ترانزیستور سه پایه هستش یا اینکه چیز دیگه ایه؟ و میخواستم بدونم که این مسفت کجای برد قرار می گیره..منظورم اینه که چطور می تونم شناساییش کنم..اگر بتونید با عکس توضیح بدید بی نهایت ممنون میشم. در مورد ((امکانات)) هم اگر ممکنه بیشتر توضیح بدید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ebiolom
بالا