آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: dvdrw ال جی سی دی داخلش شکسته و کار نمیکند.

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
با سلام خدمت اساتید
دی وی رایتر نو سی دی داخلش شکست بازم کردم قشنگ تمیز کردم الان شناخته میشه اما سی دی و دی وی دی باز نمیکنه دوستان یعنی شکستن سی دی باعت خرابی اپتیک شده یا علت دیگه ای داره البته باید بگم زمانی که سی دی میذاری موتور یه استارت می خوره بعد دیگه نمی چرخه

پیوست‌ها

• 129.9 کیلوبایت بازدیدها: 182
  • 122.8 کیلوبایت بازدیدها: 155
آخرین ویرایش:

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
پاسخ : dvdrw ال جی

به نام خدا
سلام دوست عزیز.
وقتی سی دی میشکند معمولا خرده های پودر شده آن داخل اپتیک رفته و مشکل ساز میشود.
همچنین ممکن است فلات اپتیک پاره شود که بهتر است فلات را باز کرده و دوسر آن را تمیز کرده و با دقت در نور ببینید پاره نشده باشد.
اپتیک را هم باد بگیرید تا اگر خرده های سی دی داخل آن رفته تمیز شود.
و ببینید لنز روی اپتیک ازاد است و حرکت میکند یا نه گیر کرده!

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003

سلام مجدد
اپتیک رو چک کردم سالم بود لنزش گیر نبود باد گرفتم الان سی دی رو نمی چرخونه علتش از چیه

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان

سلام مجدد
اپتیک رو چک کردم سالم بود لنزش گیر نبود باد گرفتم الان سی دی رو نمی چرخونه علتش از چیه
به نام خدا
سلام. گفتم که فلات را هم چک کنید.
در ضمن اپتیک را چطوری تست کردید؟

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
منظورم گیری لنز اپتیک بود فلات رو چک کردم زیر نور سالم بود الان به سختی موتور میچرخه
به نام خدا
سلام. موتور را هم سرویس کنید. سیمهای رابط را ببینید.
نهایتا ممکن است اپتیک خراب شده باشد.

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,447
تو همین نزدیکی ها
موتورهای روی شاسی مکانیزم را چک کنید
ممکنه فولی انهم تاب خورده باشه
در ضمن توضیحات بیشتر شما باعث زود به نتیجه رسیدن میشه

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
دوستان شرمنده که توضیحاتم تکمیل نیود من تازه کارم مثل شما وارد نیستم با راهنمایی هایی که کردید الان اپتیک لیزرش نور قرمز داره اما موتور به سختی می چرخه چند ثانیه با دور پایین کار میکنه بعد چرخشش قطع میشه بعد شرمنده آقای صابری میشه در مورد سرویس موتور و اینکه فرمودید ممکن فولی تاب خورده باشه یه توضیح بدید با تشکر

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
دوستان شرمنده که توضیحاتم تکمیل نیود من تازه کارم مثل شما وارد نیستم با راهنمایی هایی که کردید الان اپتیک لیزرش نور قرمز داره اما موتور به سختی می چرخه چند ثانیه با دور پایین کار میکنه بعد چرخشش قطع میشه بعد شرمنده آقای صابری میشه در مورد سرویس موتور و اینکه فرمودید ممکن فولی تاب خورده باشه یه توضیح بدید با تشکر
به نام خدا
سلام دوست عزیز. موتور را خیلی راحت با چشم میتوانید چک کنید که پولی آن تاب نداشته باشد.
بعد هم اگر خیلی سفت شده احتمالا تکه های سی دی زیر آن رفته و باید به هر نحو رفع عیب نمایید.
شاید اسپری چرب به آن بزنید درست شود.

بالا