آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ریزش اب و یخ زدن ان در کف فریزز سامسونگ

hamidyek

کاربر
2007-06-27
3
2
درود

دوستان و استادان گرامی بنده یک دستگاه یخچال فریزر سامسونگ ( طبقه بالا یخچال و درب پایین فریزر ) دارم از مدلهای جدید است که با گردش هوا کار میکند در قسمت پایین فریز از دهانه ورودی هوای سرد به ان یک ابی که معلوم نیست از کجا می اید میرزد و یخ میزد بطوری که بعد از دو سه روز کشویی پایین به ان میچسبد و نمی توان انرا باز کرد خواهش میکنم راهنمایی کنید این ایراد از چیست و چگونه میشود انرا بر طرف کرد

با سپاس فراوان

hamidyek

کاربر
2007-06-27
3
2
بستن یخ در فریز سامسون

درود

دوستان و استادان گرامی بنده یک دستگاه یخچال فریزر سامسونگ ( طبقه بالا یخچال و درب پایین فریزر ) دارم از مدلهای جدید است که با گردش هوا کار میکند در قسمت پایین فریز از دهانه ورودی هوای سرد به ان یک ابی که معلوم نیست از کجا می اید میرزد و یخ میزد بطوری که بعد از دو سه روز کشویی پایین به ان میچسبد و نمی توان انرا باز کرد خواهش میکنم راهنمایی کنید این ایراد از چیست و چگونه میشود انرا بر طرف کرد

با سپاس فراوان

درود

دوستان گرامی کسی نیست پاسخ من را بدهد

با سپاس فراوان

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,704
40,501
هرمزگان
www.irantk.ir
دوست خوبم در اين مدل يخچالها بعد از مدتي كه كمپرسور كار كرد هيتر شروع به اب كردن يخ ها ميكند و از طريق شير خروجي ابي كه از ذوب شدن يخ ها بوجود ميايد خارج ميشود
احتمال اينكه محل خروج اب مسدود شده باشد زياد هست و بايد چك كنيد كه ايا از شيلنگي كه از انتهاي ان از پشت يخچال خارج شده بعد از مدتي كه يخچال كار كرد ابي خارج ميشود؟

hamidyek

کاربر
2007-06-27
3
2
دوست خوبم در اين مدل يخچالها بعد از مدتي كه كمپرسور كار كرد هيتر شروع به اب كردن يخ ها ميكند و از طريق شير خروجي ابي كه از ذوب شدن يخ ها بوجود ميايد خارج ميشود
احتمال اينكه محل خروج اب مسدود شده باشد زياد هست و بايد چك كنيد كه ايا از شيلنگي كه از انتهاي ان از پشت يخچال خارج شده بعد از مدتي كه يخچال كار كرد ابي خارج ميشود؟

درود

دوست گرامی از راهنمایی شما بسیار سپاسگزارم دقیقا همین ایرادی را که شما فرمودید داشت چک کردم سوراخی که اب را به روی مخزنی که در روی موتور قرار دارد گرفته بود و باعث میشد اب از ان رد نشود و همانجا یخ بزند و به پایین یخچال سر ریز شود انرا باز کردم درست شد .

باسپاس فراوان

Honestvip

کاربر
2009-04-19
2
0
سلام
یخچال بنده همین مشکل رو داره اما اون سوراخ بازه چیزی جلوشو نگرفته
میخواستم ببینم از کجا میشه به مخزن آب دسترسی پیدا کرد یا جلوله ای که داخل یخچال وجود داره آخرش به کجا ختم میشه وردارم عوضش کنم

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام
یخچال بنده همین مشکل رو داره اما اون سوراخ بازه چیزی جلوشو نگرفته
میخواستم ببینم از کجا میشه به مخزن آب دسترسی پیدا کرد یا جلوله ای که داخل یخچال وجود داره آخرش به کجا ختم میشه وردارم عوضش کنم

سلام

اصول کار یخچال های نیم فریزر اینه که اواپراتو در قسمت یخچال توسط یک هیتر گرم میشه و یخ های رو اون آب میشه چون یخ خودش بعنوان یک نوع عایق از برودت جلوگیری میکنه.
پشت اواپراتور هیتر جاساز شده اگه لوله باز باشه دلیل بر این تیست که راه آب باز باشه
شما باید آب راه رو هم چک کنید چون این آبراه ها رو بر اساس ثقل طراحی میکنن.

موفق باشی

محمد1361

کاربر
2013-04-26
71
57
جناب مدیر در این مدلها اواپراتور در قسمت یخچال قرار داره ؟فکرکنم دمایه یخچال توسط دمپر برقی کنترل میشه درسته؟یعنی در قسمت فریزر اواپراتور نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
جناب مدیر در این مدلها اواپراتور در قسمت یخچال قرار داره ؟فکرکنم دمایه یخچال توسط دمپر برقی کنترل میشه درسته؟یعنی در قسمت فریزر اواپراتور نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

طراحی های مختلفی برای یخچال فریزرها وجود داره
این سری از یخچال فریزرهای سامسونگ و مشابه اون اسنوا 810 هم در قسمت فریزر و هم در قسمت یخچال اواپراتور وجود داره
یکسری از یخچال فریزرهایی هم هست که فقط اواپراتور فریزر داره و از طریق کانال هوا و دمپر دمای یخچال تنظیم میشه ( این مدل فقط یک فن اواپراتور فریزر دارند)
یکسری دیگه هم هست که تک اواپراتور هستش و به وسیله دو عدد فن سرما جابجا میشه.(این مدل دمپر نداره)

مدل های بالا برای یخچال فریزر های نوفراست هستش

palhavaz

کاربر
2016-08-26
1
0
سلام.برای رسیدن به شیلنگ یخچال محفظه فلزی پشت یخچال باز شود یا از داخل یخچال یا فریزر جایی هست که به شیلنگ رسید؟سامسونگsr_l709ev

بالا