آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مشکل عجیب در خازن هی پاور

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
سلام دوستان
متاسفانه این خازنهای تقلبی بدجوری کار داد دست من.
حدود 60 تا خازن 330 میکرو 250 ولت از طبقه پایین امجد خریدم ولی هی پاورهای من رو دچار مشکل میکرد خازنها میترکیدند و دیودها رو هم اتصال کوتاه میکردند.با خازن سنج همگی سالم بودند ولی هیچجوری توی مدار جوابگو نبودند.
راه حلی که من پیدا کردم بسیار ساده بود ولی عجیب
با منبع تغذیه حدود 60 ولت برق به خازنها تزریق کرده و همانزمان جریان مصرفی رو میخوندم.توجه کنید خازن در هنگام شارژ باید مقدار زیادی جریان بکشد و بعد از شارژ تقریباً به مقاومت بسیار بالا برود و جریان نکشد اما خازنهای من تقریبا در همه شرایط جریان بالای از منبع تغذیه کشیده و حتی در مدت زیاد کمی هم گرم میشدند.
نکته اخلاقی اینکه : حدود 35 هزارتومن رفت توی هوا اول کم بخرید بعد اگه خوب بود طمع کنید زیاد بخرید

دوست عزیز لطفا اسم مغازه را اعلام نمایید

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
دوست گرامی آقای nichicon
با توجه به اینکه من از اون مغازه بیش از 1000 عدد خازن با ظرفیت و ولتاژهای متعدد خریدم و فقط این خازنهای 330 میکرو 250 ولت مشکل داشت نتیجه گرفتم که وارد کننده این خازنها از تولید کننده نامعتبر اینها رو خرید کرده.
هیچ گله گذاری هم از صاحب مغازه ندارم.فکر کنم تایید میکنید بهتر باشه اسم اون مغازه رو افشا نکنم که یکوقت خدایی ناکرده بخاطر این پست من سوظنی نسبت به اون مالک بنده خدا پیش بیاد و از نون خوردن بیفته.
منظور اطلاع رسانی از بودن این نوع خازنها بود همین و بس.

بالا