آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

هايولتاژ تستر اپديت

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
تستر هايولتاژ اپديت
با سلام :
دوستان مدار جالب و صد در صد عملي و خيلي ساده براي تست هايولتاژتلويزيون را براي تعميركاران عزيزم در سايت ايران تي كي تقديم ميكنم . اين مدار در حين سادگي از كارايي عالي برخوردار بوده و با كمترين هزينه و زمان قابل دسترس ميباشد .
يك نوسان ساز داتيسيكل متقارن كه از يك ايسي مشهور و ارزان 555 تايمر معمولي تشكيل شده اساس كار ميباشد كه در محدوده 16 الي 18 كيلوهرتز و در ادامه به صورت كمپلي مينتاري تقويت و توسط يك موس فيت سويچينگ درايو مي شود نقشه مدار را به همراه چند تا عكس از مراحل ساخت ان در فايل ضميمه اپلود ميكنم نكته مهم در تشخيص وضعيت هايولتاژ از رنگ جرقه توليد شده ميباشد كه اگر به رنگ ابي مايل به سبز باشد هايولتاژ شما كاملا سالم و اگر به رنگ ابي مايل به بنفش بود ولتاژ باتري شما ضعيف ولي هايولتاژ سالم و اگر زرد و مايل به قرمز بود هايولتاژ شما تقريبا نيم سوز (بستگي به تمايل رنگيني به زرد و قرمز ) و اگر كاملا قرمز و ضعيف و يا اصلا جرقه توليد نشود سوخته است .
در عكس كلاهك هايولتاژ تحت تست را كه به گيره پلاستيكي ميز كار بسته شده و با سيم مربوط به فوكاس و اسكرين (ويا هر سيم كه در رابطه با اتصال زمين (ارت ) هايولتاژ باشد در حال ازمايش ديده ميشود رابط بين مدار و هايولتاژ بهتر است از يك سيم پيچ موجود در هايولتاژ كه مربوط به فيلمان لامپ تصوير ميباشد استفاده كنيد در صورت عدم شناسايي اين سيم پيچ مي توانيد سه دور سيم معمولي 75/0 قطر ميليمتري كه بعد پيچيدن به يك ضلع هسته هايولتاژ انتهاي انها به ترمينال مدار وصل ميگردد . مدار تست شده و با اطمينان كامل كارايي ان و حتي براي توليد انبوه نيز تضمين مي شود .
دانلود : [hide] مشاهده فایل‌پیوست rajaby-tester hi.rar[/hide]
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 15.2 کیلوبایت بازدیدها: 987

Avang2005

Banned
2009-02-16
354
2,052
سلام دوست من

با تشکر از آقای gadraj

اگه امکان داره pcb مدار رو هم بزارید و یک آموزش کلی از نحوه نصب این برد به H.V

و چگونگی پیدا کردن پایه مورد نظر های ولتاژ رو توضیح بدید

بازم ممنون از این مدار

موفق باشید

Avang2005

Banned
2009-02-16
354
2,052
سلام دوست من

دانلود مشکلی نداره موقع Extract کردن یه چندتا Error میده ولی فایل ها استخراج

می شن .

صابری جان می تونی یک لطفی بکنید و نحوه استفاده از این مدار و نحوه اتصال به

هایولتاژ های مختلف و روش پیدا کرد پایه مورد نظر رو توضیح بدید !!!

آخه توی عکس هایی که از این مدار گرفته شده نحوه پیدا کردن پایه مورد نظر هی ولتاژ

رو نشون نداده و فقط گفته از پایه Filaman های ولتاژ برای این کار استفاده کنید .

اگه امکان داره روش پیدا کردن این پایه رو بر روی های ولتاژ رو توضیح بدید

ممنون

موفق باشید

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
سلام دوست من

دانلود مشکلی نداره موقع extract کردن یه چندتا error میده ولی فایل ها استخراج

می شن .

صابری جان می تونی یک لطفی بکنید و نحوه استفاده از این مدار و نحوه اتصال به

هایولتاژ های مختلف و روش پیدا کرد پایه مورد نظر رو توضیح بدید !!!

آخه توی عکس هایی که از این مدار گرفته شده نحوه پیدا کردن پایه مورد نظر هی ولتاژ

رو نشون نداده و فقط گفته از پایه filaman های ولتاژ برای این کار استفاده کنید .

اگه امکان داره روش پیدا کردن این پایه رو بر روی های ولتاژ رو توضیح بدید

ممنون

موفق باشید
به نام خدا
سلام دوست خوبم. ولی من این مدار را مونتاژ نکرده ام و نمیدانم دقیقا چطوری وصل میشود. چون شب عید هست و وقتم خیلی کم. اما پایه فلیمان را معمولا وقتی هایولتاژ روی شاسی تلویزیون نصب است به راحتی میتوان پیدا کرد. اما بیرون از مدار کمی مشکل است. با توضیحاتی هم که جناب رجبی داده اند میتوانید با پیچیدن چند دور سیم دور هسته هایولتاژ این کار را انجام دهید و آن را جایگزین فلیمان نمایید. انشاا... آقای رجبی توضیحات بیشتر را خواهند داد. البته فکر کنم الآن نیستند.

raga

کاربر
2007-08-05
9
44
سلام دوست من

همچنان منتظر آقای رجبی هستیم

موفق باشید

سلام و تبريك عيد به دوستان :
احتمالا براي مدتي اقاي رجبي نتوانند توي سايت بيايند با اجازه :
من نمونه ساخته شده را دارم و دو سالي هست كه ازش استفاده ميكنم مدار روي برد سوراخ دار مونتاژ شده و عكس پي سي بي ان نيز در داخل فايل ضميمه موجود هست .
براي پيدا كردن پايه هاي فيلمان در هايولتاژ ها كه مختلف هست و بايد به تاپيك لينك زير مراجعه كرده و نوع هايولتاژ خود را مشخص و از راهنمايي هاي موجود كه اقاي رجبي اپلود كرده اند استفاده كنيد :

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=4777
يك راه ديگر و اسان : بعد از ساختن مدار - دو سيم خروجي كه به هايولتاژ وصل ميشود را يكي به پايه شاسي هايولتاژ كه در همه انها اينطور مشخص ميشه كه در اين پايه سر چندين سيم با هم به اين پايه وصل ميشه را به يكي از سيم هاي خروجي مدار و سيم خروجي ديگري را روي پايه هاي بعدي هايولتاژ بچرخيد و تست كنيد بالاخره روي يكي از پايه ها بيشترين مقدار را در ماسماسك خروجي هايولتاژ خواهيد داشت كه براي تست شما كافي خواهد بود .در صورتيكه چنين پايه اي پيدا نشد يا هايولتاژ جرقه ضعيف و يا اصلا نداشت حتما هايولتاژ شما سوخته است .

Avang2005

Banned
2009-02-16
354
2,052
سلام دوست من

سال نو بر شما و همه دوستان ایران تیکی مبارک باد .

با تشکر از جواب شما . در فایل ضمیمه شده فقط شماتیک مدار وجود داره + عکس های

منتاژ شده ولی pcb وجود نداره .

در مورد توضیح شما : یعنی بر روی کلیه پین های های ولتاژ - بر روی آکوداک

جرقه تولید میشه ؟؟؟؟

با تشکر از شما دوست من

موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا