آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: منبع تغذيه با نمايشگر ال سي دي ولتاژ و جريان

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
با سلام :
يك پروژه كامل براي دانشجويان عزيز :
منبع تغذيه صفر الي سي ولت (24 ولت) با نمايشگرlcd ولتاژ و جريان خروجي .
توجه كنيد كه فيبر چاپي دو رو يه هست و فايل هگز و بقيه نقشه ها و راهنمايي و ليست قطعات را در يك پوشه زيپ تقديم ميكنم .
دانلود کنید :
[hide] zasilacz_front.jpgمشاهده فایل‌پیوست moltimetr.rar[/hide]

عكس ها و نقشه ها گويا ميباشد اگر مشگلي داشتيد پيام بزاريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
اقاي رجبي ايا اي سي AVRآن تو بازار گير مياد؟
به نظرتون ميشه از atmega16 بجاي اين اي سي استفاده كرد؟
با سلام :
جناب محمودي همون ATMEGA8 براش كافي هست و در بازار ارزانتر و بيشتر از atmega 16 ميباشد ولي دوستانيكه علاقمند باشند از سري atmega هاي ديگري استفاده كنند هم امكان پذير هست فقط بايد فايل هگز همون atmega كه استفاده شده را داشته باشيد و فايل هگز اتمگا هايي كه با ال سي دي در اين پروژه ميشه استفاده كرد را اماده دارم اپلود ميكنم تست كنيد .البته با تغييرات فايل ها ميشه امكانات جانبي ديگري را اضافه كرد اگر از دوستان و كاربران دست اندرکار فرصتي دارند لطف كنند با ويرايش سورس فایلها اين امكانات جانبي را به پروژه اضافه كنند و نتيجه را در همين جا بزارند مثلا بانمايشگر LED و سون سگمنت و محدود كردن جريان خروجي قابل كنترل و.... در مورد ( تغييرات قطعات و مدار را در نظر بگيرند ) و اعلام كنند تا جهت تكميل در خدمتشون باشيم .
دانلود کنید :
[hide] مشاهده فایل‌پیوست tqfp_1x16-LCD 1x16.zipمشاهده فایل‌پیوست tqfp_2x16.zipمشاهده فایل‌پیوست tqfp_2x16_capa.zipمشاهده فایل‌پیوست tqfp_2x16_RES.zipمشاهده فایل‌پیوست tqfp_2x16_RES_CAPA.zip[/hide]
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
با سلام و خسته نباشید خدمت مدیران محترم سایت

یه شارزر میخوام برای باطری 12-1.2 آمپر این مدلیه
http://up.iranblog.com/37261/1265741794.jpg

میخوام 0 تا 12 باشه آمپر تا 2 باشه
فقط یه lcd داشته باشه که مثل صفحه 1 مشخص کنه
پر شده باطری

یه سوال داشتم من پروگرمر ندارم میشه به کمک lcd
بشه این مدار و ساخت که پروگرو کردن احتیاج نباشه؟

lcd هست ؟ که مستقیم به مدار وصل شه و پروگرم و از این
درد سرها نداشته باشه بدون آی سی پروگرام شده کار کنه؟
با سلام :
دوست عزيز وقتي اطلاعي از اصول و كاركرد مداراتي نداريد چرا نظم سايت را بهم ميزنيد اين چندمين بار است كه اين درخواست را در بخش هاي مختلف ميزنيد ما مجبوريم كه درخواست هاي بي محل را حذف كنيم .
اگر نياز به شارژر داريد از تاپيك منابع تغذيه و همين بخش مدارات نوعي كه در حد انتظار و توان شماست انتخاب و استفاده نماييد .
من پروگرمر ندارم میشه به کمک lcd
بشه این مدار و ساخت که پروگرو کردن احتیاج نباشه؟
lcd هست ؟ که مستقیم به مدار وصل شه و پروگرم و از این
درد سرها نداشته باشه بدون آی سی پروگرام شده کار کنه)
نه خير ال سي دي ها با ميكرو كار ميكنند :(} در اين صورت از مدارات با نمايشگر ال اي دي و سون سگمنت استفاده كنيد .
نميدونم اشكال كار از ما هست كه بيشتر ملاحظه حال كاربران ميكنيم يا كاربران كه هرچي تو ذهنشون ميرسه بدون قيد و بند و ملاحظه فورا ايجاد پست ميكنند به هر حال با چنين كاربراني برخورد خواهد شد .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
salam haletun khube tabrik migam behet bekhatere in sayte khub 1 darkhast daram man 1 manba taghziyeye swiching 0-30 va 5A mikham age mishe medar va barnamasho ba atm16 vasam mail koni
vaghean azet motshakeram inam mailam
////////////////////////////////
سلام :
1 = لطفا ابتدا قوانين سايت و استفاده از مطالب را مطالعه كنيد تا بعد . http://www.irantk.ir/showthread.php?t=962
2 - بايد فارسي تايپ كنيد .
3 - درج شماره تلفن و ادرس و ايميل و ..... خلاف قوانين سايت ميباشد .
4 - مستقيما به ايميل كاربران - مطلب يا ..... ارسال نميگردد و هر مطلب و پروژه و طرح .... داريم در سطح سايت براي استفاده همگان اشتراك ميگذاريم . پست شما ويرايش شد .
از توجه و عنايت شما ممنونيم .
با تشكر .
موفق باشيد .

active_277

کاربر
2009-12-24
20
107
سلام آقای رجبی
خسته نباشید
من این مدار(dip) ساختم ولی
وقتی مدار روشن میکنم lcdروشن میشه ولی هیچ چیزی نشون نمیده و فقط وقتی پتانسیو متر مربوط به کنتراست رو زیاد میکنم مربع های ردیف بالای lcd به طور ثابت روشن میشن
البته بجای مقامت های 5.1و 7.5کیلو چون گیر نیاوردم از مقاومتهای 5.6و8.2استفاده کردم و خازن هم بجای 6ولت از 16ولت استفاده شده
پراگرامری که استفاده میکنم stk200/300 هست و با کدویژن فایل hexرو داخل میکرو میریزم
lcd مورد استفاده هم 16*2هست
ولتاژ تغذیه مورد استفاده هم 32ولت مستقیم
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائید

active_277

کاربر
2009-12-24
20
107
سلام آقای رجبی
خسته نباشید
وقتی مدار روشن میکنم lcdروشن میشه ولی هیچ چیزی نشون نمیده و فقط وقتی پتانسیو متر مربوط به کنتراست رو زیاد میکنم مربع های ردیف بالای lcd به طور ثابت روشن میشن
البته بجای مقامت های 5.1و 7.5کیلو چون گیر نیاوردم از مقاومتهای 5.6و8.2استفاده کردم و خازن هم بجای 6ولت از 16ولت استفاده شده
پراگرامری که استفاده میکنم stk200/300 هست و با کدویژن فایل hexرو داخل میکرو میریزم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
سلام آقای رجبی
خسته نباشید
سلام :
دوست عزیز به لینک پست مربوطه نیز اشاره کنید .
توضیحات در مشکل شما خیلی کم و واضح نیست فرضا از چه میکرو استفاده کردی ؟؟؟
ایا میکرو را پروگرام کردین ؟؟؟ کدوم فایل موجود استفاده کردین ؟؟؟
ورودی مدار را ؟؟؟ ******
این مدار تست شده و با اتمیگ های 8 و 16 بخوبی کار میکنه مونتاژ خود را دو باره طبق نقشه ها بررسی کنید و مشکلات را واضحتر توضیح بزارید در خدمتم .
موفق باشید .

بالا