آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل در شابلون زی آی سی های بزرگ مثل چیپ ها گرافیک یا آی سی های شمالی و جنوبی مادر برد ها

ehsanalpha

کاربر
2012-05-26
10
38
دوستان عزیز سلام
متاسفانه من با یک مشکلی مواجه شدم و اون هم این هستش که من یک مجموعه 200 تایی از شابلون های آی سی ها رو تهیه کردم .از این شابلون هایی که تک تک و کوچیک هستند (اندازه چیپ ها ) نه از اون هایی که یه ورق فلزی هست و تعدادی شابلون توی یک ورق فلزی تهیه شده.متاسفانه به هیچ روشی نتونستم با این شابلون های جدید پایه گذاری درستی انجام بدم چون با پنس به سختی میشه ثابت نیگهش داشت و این شابلون ها هم چون در اثر حرارت قدری انحنا پیدا میکنند باید کاملا به آی سی بچسبن چرا که در غیر این صورت خمیر لحیم زیر شابلون راه میفته و کلا کار خراب میشه. تعداد محدودی از پایه ها هم که درست میچسبن به سختی جدا میشن و یا کنده میشن.
من روی کار خمیر فلاکس هم میزنم و درجه حرارت هم بین 320 تا 400 درجه با توجه به نوع آی سی تغیر میدم.آی سی رو هم با چسب کاغذ به شابلون میچسبونم اما این ها چاره کار نیست و باید شابلون به آی سی یه جورایی پرس بشه که این اتفاق نمیفته.

کسی میدونه چی کار باید بکنم ؟ پایه مناسبی هم برای این شابلون های جدید گیر نیاوردم که با اون آی سی و شابلون رو روی هم چفت کنم.
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه

pcbh

کاربر
2012-04-04
88
496
دوست من سلام
ایراد کار از اینجاست
1- باید شابلون از نوع حرارت مستقیم باشه .
2- حتما باید از فیکسچر شابلون استفاده کنید .
3- بال ها از نوع 5.0 و 7.0 دهم باشه .
باید دستگاه ولدینگ هم داشته باشید . دستگاهی است که حرارت را بطور صحیح به ای سی می دهد و بال ها درست بچسبند . تشکر

ehsanalpha

کاربر
2012-05-26
10
38
با سپاس از پاسخ شما
فیکسچر شابلون چی هستش و قیمتش چنده ؟
این بال ها که فرمودید چی هستش؟ از این پایه های جدید که تازه اومده و فقط باید حرارت ببینن ؟ همونطوری که خدمتتون عرض کردم من از خمیر لحیم استفاده میکنم.
ست شابلون ها رو هم من از ایران تهیه نکردم . کلا هر شابلونی رو هم که دیدم با حرارت زیاد قدری انحنا پیدا میکنه.
ممنونم و منتظر پاسختون هستم

hooman15

کاربر
2014-01-21
64
94
tehran
سلام .پاسخ همه سوالاتتان با فیلم در پستها هست سرچ کنید

بالا