آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: هاردم پرید میگن درست نمیشه

warez-dl

کاربر
2012-11-22
2
1
سلام وقت دوستان بخیر
هاردی داشتم سیگیت 1ترا کل زندگیم داخلش بود حدود 100 گیگ فقط عکس و فیلم خانوادگی از هیچ کدوم بک آپ ندارم و خیلی خیلی برام مهمه
مشکل اینجوری شروع شد یه کیس جدید گرفتم و می خواستم قطعات رو داخل کیس جدید اسمبل کنم کارم که تموم شد کیس رو روشن کردم دیدم یه صدایی از داخل هارد میاد یه صدای تیک تیک با فاصله زمانی کمتر از 2 یا شایدم 1 ثانیه و به تعداد حدودا 10 بار و بعد ساکت میشد اینو بگم تا قبل درآوردن هارد از کیس قبلیم همچین مشکلی نبود
چون یه بار دیگه همچین مشکلی سر یه هارد 80 سرم اومده بود اون زمان هارد رو باز کردم و هد رو تکونی دادم درست شد اینبارم گفتم شاید مشکل از هد هست و هارد رو باز کردم ولی درست نشد متوجه برد شدم دیدم یه خش 3 سانتی روش افتاده گفتم شاید از برد باشه چون مثل همین هارد یکی دیگه داشتم برد اون یکی رو بازم کردم و روش بستم صداش قطع شد ولی بازم کار نمی کرد توصیه یکی از دوستان هارد رو گذاشتم فریزر یه روزی و بعد دوباره امتحان کردم بازم درست نشد
خلاصه کلام اینکه هر چی ازمون و خطا و کار غیر علمی بوده سر هارد دراومده حالا فرستادمش یه مرکز تخصصی میگه هارد خلاء شده و دیگه درست نمیشه اگه بازش نمی کردید درست میشد حالا بعضی از دوستان میگن درست نیست نمیشه بخاطر خلاء درست نشه کما اینکه من خودمم قبلا هارد باز کردم اونم بدون اتاق کلین و اینا و هنوزم مثل ساعت کار میکنه
اساتید محترم ممنون میشم نظراتتون رو بدونم که واقعا درست میشه یا نه
کارم به جای رسیده که قید عکسهای خانوادگی رو زدم و برام مهم نیست فقط باید هارد درست بشه
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
به نظر من اگر هوا به سطح حساس صفحات هارد رسیده باشه دیگه درست نمیشه! چون اونها رد حالت خلاء فقط کار میکنند

آزاد فکوریان

کاربر vip
کاربر
2012-11-02
45
186
سنندج
با سلام.دوست عزیز اگر به پلاتر هارد دست نزدید فقط یه راه میمونه و اینکه شما یه هارد دیگه مشابه همون هاردی که دارید تهیه کنید و پلاتر هارد خودتون با هارد جدید عوض کنید البته چند نکته که بگم اول اینکه در حین باز کردن هر گونه ضربه‌ای به پلاتر بخوره یا ...... دیگه از خیرش بگذرید دوم بعد از عوض کردن ژلاتر سعی کنید فایلهایی که احتیاج دارید فوری بکاپ تهیه کنید و سوم باری در آوردن پلاتر یکه اتاق که پنجره نداشته باشه چندین ساعت به حال خودش بزاید یعنی کسی وارد و داخل نشه البته قبل از اون تمام وسایلی که میخواین بذارین تو اون اتاق ترجیحا روی یه میز و بعد هم که خودتون وارد شدید حدود 10 دقیقه اروم بشنید بعد شروع به باز کردن هارد کنید و پلاتر عوض کنید(اینم از کلین روم):11681:

warez-dl

کاربر
2012-11-22
2
1
ممنون از دوستان
خب من هاردی رو بوده که بازم کردم و بعد بستم و کار هم میکنه هنوز

بالا