آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در لپ تاپ inspiron n5110

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

r_hosseini

کاربر
2008-01-02
39
111
Tehran
*براي اولي
اين كارا رو هر به ترتيب انجا بدين واگه شد سراغ بعدي نرين همه اينها تو مورد تجربه شده قبلا اگه حل نشد اطلاع بدين
اول از كابل lcd رو تست كنيد
2- كليد D روي صفحه كليد نگه دارين و كليد پاور رو بزنين ببينين رنگها رو روي lcd مياره
3- آداپتور و باطري رو قطع كنيد باطري بايوس را در بيارين كليد پاور را 30 ثانيه نگه داريد دو پين پاطري رو چند ثانيه اتصال كوتاه بدين يا بهتري 5 دقيقه بدون باطري رهاش كنين و باطري رو سر جاش قرار بدين سپس بايوس را به ورژن A15 پروگرم كنين

4- اگه نشد با BGA چيپ رو ريسولد ، هيت نگيرين كه يا نميشه يا بر ميگرده و هم اينكه راهكار درستي نيست ، با هيت گرفتن چيپ نشت ميكنه و هم بردتون تاب بر ميداره، كسي توجه نميكنه كه همين بردها هست كه بعده ها غير قابل تعمير ميشه ، مخصوصا براي اين سري كه هم مشكل GPu هم HM و سوكت سي پي يو متداول بوده بردهايي كه هيت گرفته بشه تاب برداشتن نا چيزش كه به چشم نمايد روي تعويض اين قطعات بد قلق ميشه
اكثرا چون بعضي بردها راه ميافته به بقيه مسائل دقت نميشه

* براي لپ تاپ دوم باطري رو گه عوض كردين ، يك بار بايوس رو با يك آي سي Winbond پروگرم كنيد و روي برد تست كنيد
مشكل بايوس اين سري لپ تاپ ، اكثرا از ضعيفي آي سي هاي MX سر چشمه مي گيره

با سلام و تشکر از پاسخ و پی گیری شما دوست عزیز،
موارد زیر جهت اطلاع و دریافت راهنمایی و یا راهکار بیشتر عرض می گردد:
1- کابل فلت LCD را چک کردم و سالم بود.
2- با نگه داشتن کلید D و پاور کردن هیچ تصویری روی LCD ندارم.
3- عملیات برداشتن باطری و تخلیه پاور ( نگه داشتن 30 ثانیه کلید پاور بعد از آن) را انجام دادم ،تاثیری نداشت ضمن اینکه بایوس را به ورژن A14 ارتقا دادم ولی ورژن A15 را روی سایت Dell ندیدم، مجدداً بررسی می کنم.
4- عملیات Resold را روی چیپ گرافیک با دستگاه BGA در ابتدای کار انجام شده است.

و اما در رابطه با دستگاه دوم که راهنمایی فرمودید:
1- لطفاً نحوه پروگرام با آی سی Winbond را بفرمایید.
2- اگر شماتیک قسمت باتری بایوس و مشخصات قطعات مدار آن را دارید، ارسال کنید. من روی یک مقاومت و یک ترانزیستور ( که حدس میزنم کار دیود را انجام میدهد!؟) که در مسیر ولتاژ مثبت باتری قرار دارد شک دارم اما نه مقادیر آن را دارم و نه تحلیل درستی از این قسمت مدار.

با تشکر مجدد
موفق باشید!

behnam39

کاربر
2012-04-23
66
179
شيراز
براي هر دو لپ تاپ IC بايوس را عوض كنيد
ماركش winnond هست پروگرمش فرقي نميكه بقيه و نياز به شماتيك نداره
اونم شاتكي يا همون شاتكي ديود ، كارشم اينه كه تشخيص ميده ولتاژدهي به كريستال 32.768 وقتي برق و باطري لپ تاپ وصله 5 ولت رو داشته باشه وقتي برق وارد مدار نيست از 3 ولت باطري بكاپ بگيره كه عمر باطري بيشتر بشه
از مدار درش بيارين و تست كنين
اينم شماتيك N5110 :

پیوست‌ها

• 1.3 مگابایت بازدیدها: 230

r_hosseini

کاربر
2008-01-02
39
111
Tehran
با سلام،
در یک لپ تاپ Dell 5110 هنگام روشن شدن، سیستم 5 بوق می زند و علی الظاهر پیغام خطای Real Time Clock می باشد، بایوس هم اطلاعات را نگه نمی دارد. با تعویض باطری هم مشکل حل نشد. البته سیستم کامل بالا می آید و با ورود به ویندوز بوق قطع می شود. ممنون میشم اگر دوستان کمک و یا راهنمایی کنند.

با سلام،
با تشکر از همه دوستان که نسبت به مشکل مطرح شده پاسخ داده و یا پی گیری کردند، مشکل مربوطه حل شد و جهت اطلاع و تجربه سایر دوستان این مشکل مربوط به مقاومت SMD 1K در مسیر پایه مثبت باتری Backup بود که تعویض گردید.
موفق باشید!

sect00re0

کاربر
2013-06-30
1
1
شیراز
با عرض سلام خدمت اساتید
یه لپ تاپ 5110 داریم که روشن نمیشه.تا جک آداپتور رو بهش میزدم آی سی پاورش بشدت داغ می کرد که بعدش دیگه داغ نکرد(سوخت). بعد از اینکه عوضش کردم دوباره داغ میکنه ولی برق رو سر سوییچ نمی رسونه.
لطفا راهنماییم کنید

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
با عرض سلام خدمت اساتید
یه لپ تاپ 5110 داریم که روشن نمیشه.تا جک آداپتور رو بهش میزدم آی سی پاورش بشدت داغ می کرد که بعدش دیگه داغ نکرد(سوخت). بعد از اینکه عوضش کردم دوباره داغ میکنه ولی برق رو سر سوییچ نمی رسونه.
لطفا راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز لطفا تاپیک جدا دربخش خودش باز کنید باتشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا