آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در لپ تاپ inspiron n5110

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733
سیستم بعد از shut down کردن بعد از 5 ، 6 ثانیه رستارت میکند در حالت stand by هم بدین صورت است با ویندوز عوض کردن هم مشکل حل نشد
ایراد از چیه ؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
البته بهتر است قبل از تعویض آی سی و یا ... ، یک بار بایوس را پروگرام کنید
بیشتر مشکلات رایج در لپ تاپ با پروگرام نسخه جدید بایوس حل میشود
اگر حل نشد انوقت باید سراغ چیز دیگری رفت
موفق باشید

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
با سلام....یک دستگاه 5110 دارم که وقتی که می خوام بلوتوث رو نصب کنم سیستم صفحه مرگ (آبی)میاره و ریستارت میشه..و وقتی دوباره سیستم میاد بالا بلوتوث با علامت تعجب زرد رنگ معروف شناخته شده و نمیشه ازش استفاده کرد...چه کنم؟ راهنمایی کنید لطفا
یاعلی

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
دوست با صفا
سلام
اون صفحه آبی که ظاهر میشه عدم سازگاری نرم افزار با قطعه سخت افزار می باشد
از خوده سایت تولید کنندش با دقت لازم دانلود کن

r_hosseini

کاربر
2008-01-02
39
111
Tehran
با سلام،
من یک Dell 5110 دارم هنگام روشن شدن، سیستم 8 بوق می زند و تصویر روی LCD نداریم، البته Backlight داریم و روی خروجی VGA نیز تصویر داریم. با برداشتن باتری Backup تصویر روی LCD داریم ولی پس از چند بار ریست دوباره سیستم به همان ایراد اول برمی گردد. بایوس آپدیت و چیپ گرافیک را هم Resold کردم ولی فایده ای نداشت. ممنون میشم اگر دوستان کمک و یا راهنمایی کنند.

آخرین ویرایش:

r_hosseini

کاربر
2008-01-02
39
111
Tehran
با سلام،
در یک لپ تاپ Dell 5110 هنگام روشن شدن، سیستم 5 بوق می زند و علی الظاهر پیغام خطای Real Time Clock می باشد، بایوس هم اطلاعات را نگه نمی دارد. با تعویض باطری هم مشکل حل نشد. البته سیستم کامل بالا می آید و با ورود به ویندوز بوق قطع می شود. ممنون میشم اگر دوستان کمک و یا راهنمایی کنند.

آخرین ویرایش:

behnam39

کاربر
2012-04-23
66
179
شيراز
*براي اولي
اين كارا رو هر به ترتيب انجا بدين واگه شد سراغ بعدي نرين همه اينها تو مورد تجربه شده قبلا اگه حل نشد اطلاع بدين
اول از كابل lcd رو تست كنيد
2- كليد D روي صفحه كليد نگه دارين و كليد پاور رو بزنين ببينين رنگها رو روي lcd مياره
3- آداپتور و باطري رو قطع كنيد باطري بايوس را در بيارين كليد پاور را 30 ثانيه نگه داريد دو پين پاطري رو چند ثانيه اتصال كوتاه بدين يا بهتري 5 دقيقه بدون باطري رهاش كنين و باطري رو سر جاش قرار بدين سپس بايوس را به ورژن A15 پروگرم كنين

4- اگه نشد با BGA چيپ رو ريسولد ، هيت نگيرين كه يا نميشه يا بر ميگرده و هم اينكه راهكار درستي نيست ، با هيت گرفتن چيپ نشت ميكنه و هم بردتون تاب بر ميداره، كسي توجه نميكنه كه همين بردها هست كه بعده ها غير قابل تعمير ميشه ، مخصوصا براي اين سري كه هم مشكل GPu هم HM و سوكت سي پي يو متداول بوده بردهايي كه هيت گرفته بشه تاب برداشتن نا چيزش كه به چشم نمايد روي تعويض اين قطعات بد قلق ميشه
اكثرا چون بعضي بردها راه ميافته به بقيه مسائل دقت نميشه

* براي لپ تاپ دوم باطري رو گه عوض كردين ، يك بار بايوس رو با يك آي سي Winbond پروگرم كنيد و روي برد تست كنيد
مشكل بايوس اين سري لپ تاپ ، اكثرا از ضعيفي آي سي هاي MX سر چشمه مي گيره

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا