آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در لب تاپ DELL INSPIRON N4030

0noff

کاربر vip
کاربر
2011-11-10
211
715
تهران
دوستان گرامی سلام من هنوز گیر این لب تاپم وهنوز نتونستم اتصالی را برطرف کنم اگه کسی میتونه روی نقشه بگه که چه قطعاتی را باید تست کرد ممنون من تا جایی که میتونستم قطعات تست کردم

s_ali_m

کاربر
2012-02-06
203
1,077
تهران خ جمهوری
سلام دوست عزیز
آداپتور برای جلوگیری از سوختن در هنگام شورتی (کشیدن جریان زیاد) به محض عبور جریان زیاد قطع میکنه.
شما اگر منبع تغذیه داری (از همین 0 تا 30 ولتی های موجود) وصل کن به لپ تاپ, ولتاژش رو معادل آداپتور بزار ولی جریانشو محدود کن که زیاد جریان نده تا خدا نکرده چیز دیگه هم بسوزه.
بعد ببین چی داغ میکنه. اونو از رو برد بردار و دوباره وصلش کن به منبع تغذیه. بعضی وقتا چندین قطعه داغ میکنه. قطعاتی که داغ میکنه بعضی مثله فت یا خازن قابل تست هستند پس اونا رو بیرون مدار تست کن. فقط یه نکته: ولتاژی که او منبع نغذیه منویسه خطا داره, خودت ولتاژ دو سرشو با مولتی متر قبل از وصل بگیر.
یا علی

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
با اجازه اساتید ، دوست عزیز شرتی در برد ۳ دسته است ، ۱: شرتی قبل از ic شارژ ، ۲: شرتی بعد از خروجی‌ ۵ ولت ،۳: شرتی بعد از خروجی‌ ۳v۳ . در حالت اول که ساده‌ترین مورد می‌باشد باید خازن‌ها و ۲ fet یا ۱ fet قبل ic شارژ را چک کنید . سخت‌ترین حالت ممکن در حالتیه که اتصالی بعد از سلف ۵ ولت می‌باشد . تجربیات دوستان هم میتونی‌ در پیدا کردن نقطه شرتی کمکت کنه ، من شخصا از این روش استفاده می‌کنم ، به این صورت که ابتدا ic شارژ یا دومین fet بعد از پاور جک را خارج می‌کنم و بعد تست بیزر میگیرم پشت پاور جک ، اگه اتصالی داشت که مشکل همون روش اول است ، اگه مشکل از این قسمت نبود میرم سراغ بعد از سلف ۵ ولت اگه اینجا مشکل داشت که کار یکم سخت می‌شه ، و بعد میرم سراغ بعد از سلف ۳.۳ ولت . شما هم آزمایش کنید ببینید مشکل از کجاست تا راهنمایتون کنن دوستان . فقط یادتون باشه اگه ic شارژ را خارج کردین هیچ وقت دستگاه را به آداپتور وصل نکنید که تمام fet‌های دور ic شارژ میسوزن .

0noff

کاربر vip
کاربر
2011-11-10
211
715
تهران
دوستان با سلام با خارج کردن ic که در عکس جایش خالی میباشد مشکل شورت بودن برطرف شد چون طبق دستور دوستان با منبع برد را وصل کرده وجریان کشی میشد و قطعاتی که بر روی عکس مشخص شده است به شدت داغ میشدند و قطعه ای که جایش در مدار خالی میباشد بیشتر داغ میشد وان را خارج کرده و ادابتور دیگر قطع نمیشد ولی این ic
CK=CM 122 و این شماره برروی نقشه RT205BGQ-GP به شدت داغ میکندکه قبل از مشکل شورت
پشت.jpgشدن این قطعه داغ میشد وبعد از تعویض با قطعه نو مشکل شورت شدن پیدا شد که باز هم همین قطعه به شدت داغ میشود
رو.jpg

بالا