آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

رفع ارور Chassis Intruded .Fatal Error System Halted

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
دوست من اون جامپر 3پایه Chasis یه پایه تکی داره که 5ولت میوفته روش اگه مسیر این 5ولت قطع بشه این ایراد پیش میاد و وقتی شما با سیم 5ولت رو از سر این ترانزیستور به پایه وصل میکنید مشکل حل میشه. اما من خودم هنوز دلیل وجود این جامپر Chasis رو بر روی مادربردهای ایسوس نفهمیدم. تو سایتهای لاتین هم چیزی پیدا نکردم. از همکاران اگه کسی میدونه لطفا بیان کنه...
یا حق...
با سلام
این جامپر درواقع همان گزینه case open هست که در بسیاری از مادربرد ها وجود داره و علتش اینه که در یک سری از کیس ها درب کیس دارای یک سوئیچ پلاتینی هست که در صورتی که درب کیس کاملا بسته باشه این سوئیچ هم بسته عمل می کنه و دوسر پایه های این پایه ها (پایه های جامپر chasisis ) رو به هم اتصال میده و به مادربرد اعلام میکنه که درب مادربرد بسته هست و در صورتی که درب باز باشه طبیعتا این سوئیچ هم بازه که اونوقت مادربرد ایراد chassis رو نمایش میده .حالا ما چون معمولا از کیس هایی استفاده می کنیم که این سوئیچ رو ندارن پس میایم دو سر این دو پایه رو با جامپر به هم وصل می کنیم و در واقع مادربرد در هر شرایطی تصور میکنه که درب کیس بسته هست و دیگه ایراد chassis رو نمیده اما این که که این سوئیچ توسط چه قطعه ای کنترل میشه ؟ جواب پل جنوبی هست البته این دو پایه مستقیما وارد پل جنوبی نمیشه وبرای محافظت درمقابل اتصال نا خواسته و اشتباهی به سایر موارد نظیر فن -ولتاژ-یا محافظت در مقابل الکتریسیته ساکن و یا هر مورد آسیب زننده دیگری از چند المان و میکرو سوئیچ نظیر ترانزیستوری که دوستان فرمودند و یک فیل تر EMI -ESD و دیود و ... عبور وبه شکل یک ID کاملا safe به پل جنوبی میرسه -خرابی هریک از المان های مذکور باعث نرسیدن این دیتا به پل جنوبی و به تبع اون مشاهده ایراد CHASSIS میشه که در بعضی از موارد با گزینه های SETUP میشه کاری کرد که از اون چشم پوشی کنه و راهکارهای سخت افزاری هم دوستان اشاره فرمودند اما دیگه میشه حذف المان های مذکور و دیگه در مقابل خطراتی که عرض کردم ایمن نیست . ------ ضمنا کلمه CHASSIS به معنی شاسی هست ---- امیدوارم تونسته باشم مفهوم رو کامل برسونم ------
با تشکر و سپاس از دوستان

آخرین ویرایش:

tahairan87

کاربر vip
کاربر
2009-02-03
12
25
با سلام به دوستان گرامی اگر کمی دقت کنید معنی چسیس یعنی شاسی که این عیب در صورت اتصالالی در ولتاژ 5 ولت است مثل قسمت یو اس بی در نهایت شما میتوانید اون ترانزیستور که در شکل امده را از مدار خارج کنید تا مشکل حل شود

mohsen_n94

کاربر
2010-05-29
176
592
یزد
من امتحان کردم چیپ سوخت :|دوستان سعی کنید از روشهای دیگه استفاده کنید ی خورده ریسک داره
مادربرد من P5B هستش فکر میکنم این روش برای این مادربورد جوابگو نیست. دوستان احتیاط کنید..

آخرین ویرایش:

58mohsen

کاربر vip
کاربر
2008-11-07
59
78
سلام منم با این مشکل برخوردم توی مادربرد P5LD2ه همه جامپر ها رو زدم جواب نداد ولی رمو عوض کردم اکی شد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yp1248
بالا