آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن asus eee pc 1015p

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
با سلام و خسته نباشید خدمت همهٔ اساتید گرامی‌

مدل لپتاپ : asus eee pc 1015p

مشکل : روشن نشدن

۱: با وصل کردن آداپتور چراغ شارژ روشن نمی‌شه (آداپتور سالم هستش)

۲: در حالی‌ که آداپتور وصله ولتاژ ۱۹ رو ندارم ، و ولتاژ داخل مدار کمتر از ۱ ولت است .

۳: حتا پشت سوکت پاور هم ولتاژ ندارم

۴: با برداشتن ic ecd2109 ( در عکس مشخص کردم ) ، پشت سوکت پاور ولتاژ برمیگرد .

ممنون میشم اگه رهنمایم کنید ، و از تجربیات با ارزش خودتون مارو بهره‌مند کنید . من نقشه این لپتاپ رو پیدا نکردم .

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
علی‌ آقا ممنون از راهنمایتون ، ولی‌ همون جوری که عرض کردم آداپتور سالم هستش . ولی‌ با این وجود تست کردم بازم نشد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

rector_zex

کاربر
2012-10-04
102
206
وقتی اداپتورو میزنی سر ماسفتات 19 ولت رو داری؟ بعد ببن یه ic rt8206a هست ببین واسه 3.3 ولت رو میسازه یا نه

behnam39

کاربر
2012-04-23
66
179
شيراز
با سلام
آداپتور می خابه این مشخصه که شورتی در مدارهست
دراین موارد بهتره تست بشه وبا عرض جسارت خدمت و اساتید و اینکه میدونم همه دوستان و اساتید روی این اراعض بنده کاملا مسلط هستند جهت یادگیری عمومی وکلی یه توضیحاتی میدم

اول اینکه بابرداشتن اون IC گمراه نشین ، چون معلومه که اینIC قبل از شرتی قرار گرفته و وقتی ازمدار خارج میشه جریان مسیر ولتاژ به یونیتی که شورتی رو ایجاد کرده قطع میشه و ولتاژ بهش نمیرسه ، درنتیجه ولتاژ در آداپتور برمیگرده و آزاد میشه اصلا ممکنه ازهمین آیسی باشه و دلیل بررفع شرطی نیست این امر عادیه و فقط مطمئن میشین شرتی از این آیسی یا بعد از این هست و قبلش شرتی ندارین ،اصلا هر قطعه ای رو قبل از مسیر شورتی بردارین ولتاژآداپتوربرمی گرده ، باید تست بشه و قطعه برداشتن قبل ازتست ومخصوصا درصورت کش اومدن قصیه به یونیت های بعدی کار نادرست و وقت گیریه ، معمولا شرطی وقتی آداپتور رو می خابونه که یه قطعه اتصالی 19 با گراند ایجاد کرده

برای تست شرطی درمدار مولتیمتر روی تست دیود ، پراپ قرمز را روی گراند قرار میدیم و با پایه مشکی در مسیرهای ولتاژ رو پایه قطعات تست میکنیم (باتوجه به اینکه 1-مقاومت خودش باعث شرطی نمیشه و اگر روی پایه 2- پایه سورس فت ها در یونیت های تغذیه مثل یونیت پاور اصلی ممکن است گراند هم باشد (از هر2 تا فت یکیش اینجوریه ) ولی اگر G , D صفر نشان دهد شورتی وجود دارد ) هرجا صفر نشون داد قطعه رابیرون از مدار تست میکنیم و نیازی به وصل کردن آداپتور نیست ، با همین روش باید تست بشه تا مشخص بشه شرطی درکدوم قسمت و ازکجا شروع میشه ،دراین مورد اصلا ممکنه شورتی مثلا در مدار کور یا مدار پاور یا حتیI/O وجود داشته باشه ولی مسلمه با برداشتن هر قطعه ازمسیر عبور ولتاژ قبلا از شورتی ، ولتاژ پشت سوکت پاور برمیگرده و آداپتور آزاد میشه چون مسیر عبور ولتاژ به اون قسمتی که شورتی رو درمدار ایجاد کرده وباعث خواباندن آداپتور شده قطع میشه ، وصل کردن آداپتور و ازاین طریق پیش رفتن باعث گمراهی میشه ، از این موارد زیاد داشتم و معمولا همش رفع ععیب شده .
نتیجه رواعلام کنید تا باکمک اساتید ببینیم به کجا میرسه

بالا