آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
پاسخ : مشکل در لحیم سردی گرفتن مادربرد

حلال زاده ای نوش زاد
همین امروز صبح رفتم وسایلش رو خریدم
اگه درست شد حتما عکسش رو میذارم

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637

سلام پشتیبان عزیز
حقیقت اینه که من خودم گرفتارتعویض چیپ شدم که 1000000شابلون خریدم بعد ازهیت دادن بردتاب برمیداشت ازهر کی میپرسیدم میگفت"bga"بخرخوب همه میدونیم یه مادربردصرف نداره تا این همه هزینه کنید بعداز کلی اذیت شدن باالگو برداری ازکار ماشین وگرمادادن اون این راه رو درپیش گرفتم و خودم مدت زیادی استفاده کردم بعد برای اینکه کسی خواست استفاده کنه اینجاگذاشتم والبته کلاس نداره وهزینه زیادی هم نمیبره

آخرین ویرایش:

آقا اصلا احتیاجی به bga ماشین نیست این ماشین برای کارهای زیاد مثلا در خط تولید در کارخانه هست شما با پری هیت می توانید مشکل تاب برداشتن را حل کنید
موفق باشید

proman

کاربر
2010-05-06
198
424
کرج

دوستان موقع ربیال با هر دستگاهی که کارمیکنید اگر قبلش بزارید برد رو پری هیتر خوب داغ بشه با دمایی نزدیک به دمایی که از بالا قرار گرما بدید برد هیچ وقت تاب برنمیداره

mster0072000

کاربر vip
vip
کاربر

سلام
ببخشید منم یه چیزی تویه یوتیوب دیدیم بگم شاید به درد بخوره
طرف برد رو باز کرد داخل فویل آلومینیومی پبچید گذاشت داخل مایکرو فر 400 درجه بعد از 10 دقیقه برداشت و گذاشت رویه پرینتر و سالم کار میکرد.:busted_red:

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان

دوستان اگه این پری هیتر رو با این گیره که تو لینک زیر میبینید بکار ببریم مطمئنا جواب میده.فقط اگه بشه یه ترموکوپل دیجیتال براش گذاشت که دما رو بصورت دقیق کنترل کنه خیلی بهتره.من قبلا خیلی دنبال اینطور مداری گشتم ولی چون با سنسور PT100 پیداکردم زیاد دقیق نبود.
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=34257

Sina_Browser

کاربر vip
کاربر
2012-10-20
140
531

مشاهده فایل‌پیوست 62605سلام دوستان اینم عکس bga ماشین جدیدی که خودم با پنجاه هزارتومن ساختم. این bga ماشین جدید ابتکاری از المنت معمولی بخاری برقی و یه منقل ساخت دست و یکم تور سیمی پنجره ساخته شده! اگه در زمان در آوردن چیپ یکم دقت کنید حتی به ریبال دوباره چیپ هم نیازی نیست چون انقدر تمیز در میاد که توپ های لحیم سرجای خودشون میمونن و به راحتی از چیپ جدا میشن! بعضی از دوستان عزیز آن چنان کار سخت میکنن و غیرعلمی صحبت میکنن که خواننده اون لحظه فقط خودکشی تو ذهنش میاد به جای این همه آیه یاس یه کم به مخاطب امید بدید اگرهم اطلاعات فنی ندارید مجبورتون نکردن که مطلب زورکی بزارید و مردم گمراه کنید! دوستان ازاین وسیله بسازید مطمئن باشید نتیجه میگیرید چون من خودم همین الان دارم روزی چندتا چیپ باهاش عوض میکنم! با آرزوی موفقیت برای دوستان عزیز در تمام مراحل زندگی! نوشزاد قاضیان هرسینی:32000000:
سلام
ایول مهندس
خیلی جالبه
یه مادربورد اوراقی دارم و یه بخاری برقی
مادربورد رو گذاشتم رویه بخاری برقی یه دو دقه ای وایستادم چیپ رو به راحتی از جاش در آوردم:nevreness:
البته یه خورده هم با هیتر گرما دادم
خدا خیرت بده

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637

درود
اگه خواستید که خیلی گرم نشه یا دیمر بزارید یاسنسور دما که مادربرد لپ تاپ هم بشه برداری چون من خودم چهارتا المنت هست که سری موازی هستن وسرخ هم نمیشن اول فرصت فیلم هم براتون میذارم
به امید پیروزی روز افزون همه دوستان

• :)

بالا