آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
پاسخ : مشکل در لحیم سردی گرفتن مادربرد

دوست عزیز خیلی جالبه
حالا چند تا سوال ؟
آیا چیپ ها رو میشه باهاش لحیم سردی گرفت ؟
چیپ گرافیک لپ تاپ رو تست کردید ؟
آسیبی به چیپ جنوبی نمیرسونه ؟

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637

اره خیلی راحت حالا که چیپ اماده شد و روغن فلکس ریختی با نوک پنس یه تکان کوچیک به چیپ بده اگر مال لحیم سرد باشه درست میشه
انچه که باعث اسیب میشه حرارت زیاده وقتی المنت سرخ نمیشه و هیتر رو زیاد رو چیپ نگه نمیدارین دیگه چرا بسوزه
تو لپ تاپ فقط مراقب قطعات پلاستیک باشید که ظریفن

taymaz-c

کاربر
2009-02-17
20
122
www.elecpic.blogsky.com

دوست عزیز حرف شما صحیح هستش ولی من همیشه با سشوار لحیم سردی میگیرم فقط یه کم دقت و حوصله میخواد من اول برد رو با فویل الومینیومی میپشونم به صورت کامل بعدا فویل رو به اندازه چیپ میبرم و با حوصله ورعایت فاصله هیت میدم بارها جواب گرفتم و بعدا بدون اینکه مادربورد رو تکون بدم میذارم کاملا خنک میشه.به زودی عکس رو هم اپ میکنم.:):)

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637

سلام امیدوارم هیچ وقت دچارمشکل نشید وکارهاتون بروفق مراد باشه دوست عزیز من چون همکاران رو دیدم که بارهادچارمشکل شده بودن این راه حل رو براشون گذاشتم اولا اون کاری که شما میکنید حرارت به صورت نقطه ای به چیپ میرسه واگربه اون اندازه ای که نیاز باشه که چیپ روبردارین بهش حرارت بدین حرارت نقطه ای مادر برد رو معمولا از وسط کج میکنه که اگر مال لپ تاپ باشه که بدتره! میتونید این شیوه حرارت دادن رو در دستگاههایbgaببینید اگر باچیپی بزرگ روبه رو بشید اول اینکه "ممکنه" برد باد بکنه چون زمان بیشتری برای حرارت دادن لازمه دوم ممکنه چیپ صدمه ببینه اون شیوه ممکنه درچیپهای کوچکترجواب بده ولی ریسک بالایی داره خیلی این راهها رو امتحان کردیم منم جایزه بهم نمیدن دوستان عزیزاین راهها رو امتحان کنید فقط هزینه بی خودنکنید چون ما ایرانیهابیشتربه فکرسودبیشترهستیم نیازی بهbgaنیست دارمدشمافکرنکنم اون اندازه باشه که زیاد سرمایه بزارین :wink:

taymaz-c

کاربر
2009-02-17
20
122
www.elecpic.blogsky.com

سلام امیدوارم هیچ وقت دچارمشکل نشید وکارهاتون بروفق مراد باشه دوست عزیز من چون همکاران رو دیدم که بارهادچارمشکل شده بودن این راه حل رو براشون گذاشتم اولا اون کاری که شما میکنید حرارت به صورت نقطه ای به چیپ میرسه واگربه اون اندازه ای که نیاز باشه که چیپ روبردارین بهش حرارت بدین حرارت نقطه ای مادر برد رو معمولا از وسط کج میکنه که اگر مال لپ تاپ باشه که بدتره! میتونید این شیوه حرارت دادن رو در دستگاههایbgaببینید اگر باچیپی بزرگ روبه رو بشید اول اینکه "ممکنه" برد باد بکنه چون زمان بیشتری برای حرارت دادن لازمه دوم ممکنه چیپ صدمه ببینه اون شیوه ممکنه درچیپهای کوچکترجواب بده ولی ریسک بالایی داره خیلی این راهها رو امتحان کردیم منم جایزه بهم نمیدن دوستان عزیزاین راهها رو امتحان کنید فقط هزینه بی خودنکنید چون ما ایرانیهابیشتربه فکرسودبیشترهستیم نیازی بهbgaنیست دارمدشمافکرنکنم اون اندازه باشه که زیاد سرمایه بزارین :wink:

دزست عزیز اولا وقتی برد رو تو فویل میپیچیم فقط به اندازه چیپ فویل رو میبرم حرارت به تمام قسمتهای مادربورد نمیرسه در ضمن من 2 ساله از همین روش استفاده کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومده و من علاقه ندارم پول بیزبون رو بدم یه bga زن بخرم چند میلیون بدم.:wink: چون من چیپ عوض نمیکنم فقط رفع قلع مردگی میگیرم در ضمن من از سشوار صنعتی استفاده میکنم نه هیتر .در ضمن ما ایرانیها ادم کردیم به راحت طلبی با یکم دقت میشه تو هزینهامون صرفه جویی کنیم
در ضمن از نظر درامد هم مشکلی نیست چون من زندگیم از همین راه تامین میشه.:)

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637

دوست عزیز منظوراین نبودکه شما سرمایه ندارین منظوراین بودکه به نسبت پولی که به ما میدن نمی ارزه بی جی ای بخرین درضمن اگه فویل هم بگرین بازحرارت روی همون نقطه متمرکزمیشه چیپ زیادگرم میشه واینکه شایدنیازبه تعویض باشه و.....به هرحال موفق باشید

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران

دوست عزیز خیلی استفاده کردیم ممنون.
منهم تو این یه زمینه ریبال و لحیم سردی گرفتن بدجوری گیر کردم.
ایشاا... با این روش مشکلاتم حل بشه.

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!

درود
جناب نوشزاد واقعا ممنون!
ابتکار و خلاقیت خیلی لذت بخشه و همت هم میخواد.
همیشه برام سواله چرا برای بعضی چیزا باس اینقد پول داد!
و البته اینقدر اعتماد به نفس درمون ازبین رفته که جرات ابتکار صفر شده!!
با این کار زیبا و عالی و درست و علمیتون(به جهت اینکه مادربرد حرارتی یکنواخت میبینه) ادم به شوق میاد!

کاش یک جایگزین ساختنی واسه تی ان ام 2000 پیدا بشه که حقا شرکتش داره موج سواری میکنه!!

بدرود

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,643
گيلان-رشت

با سلام خدمت همه دوستان:
دوست عزيز شما لطف كنيد مقداري فيلم و تعدادي عكس از اين طرح خود در سايت آپلود كنيد و سپس اگر اساتيد تاييد كردن شما اين طرح خود را توليد كنيد (به نام خودتون)و در انجمن به فروش بگذاريد كه كار همه دوستان هم را بيفته و شما هم بتوانيد طرح خود را به فروش بگذاريد با تشكر

بالا