آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637
پاسخ : مشکل در لحیم سردی گرفتن مادربرد

درود!دوست خوب من تو پست قبلی نوشتم چون تعمیرگاه جای دیگه ای هست ومنم اینجوری گذری سرمیزنم اول فرصت براتون میزارم
این روزا کسی اطلاعات فنی رو دراختیاردیگران نمیذاره مگرهدفی داشته باشه حتی همین انجمن اگه بخای واردبشی یوزرنیم وپسوردمیخواد
چون مطالب باارزش داره .من برای کمک به هم وطنانم این مطالب روگذاشتم این وسیله مانند یه منقل برقی هست که برد رویکدست گرم میکنه بادیمربریداونجوری که گفتم امتحان کنید یه کم اگه زحمت بکشیدمیبینیدمطالب بنده ب"بی مزدبودومنت"اینجور گیراعلمی هستن وبایدعلمی حل بشن نه باحدس وگمان.نوش زاد

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637

اگه کسی ادرس یه فروشگاه اینترنتی داره که چیپ مادربردpcبفرشه لطف کنه بزاره چون اینجا دستمون ازدنیا کوتاست اونایی که هستن فقط تبلیغ هستن

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637

سلام دوستان
اینم عکس bga ماشین جدیدی که خودم با پنجاه هزارتومن ساختم. این bga ماشین جدید ابتکاری از المنت معمولی بخاری برقی و یه منقل ساخت دست و یکم تور سیمی پنجره ساخته شده!

[hide]
اگه در زمان در آوردن چیپ یکم دقت کنید حتی به ریبال دوباره چیپ هم نیازی نیست چون انقدر تمیز در میاد که توپ های لحیم سرجای خودشون میمونن و به راحتی از چیپ جدا میشن! بعضی از دوستان عزیز آن چنان کار سخت میکنن و غیرعلمی صحبت میکنن که خواننده اون لحظه فقط خودکشی تو ذهنش میاد به جای این همه آیه یاس یه کم به مخاطب امید بدید اگرهم اطلاعات فنی ندارید مجبورتون نکردن که مطلب زورکی بزارید و مردم گمراه کنید! دوستان ازاین وسیله بسازید مطمئن باشید نتیجه میگیرید چون من خودم همین الان دارم روزی چندتا چیپ باهاش عوض میکنم! با آرزوی موفقیت برای دوستان عزیز در تمام مراحل زندگی! نوشزاد قاضیان هرسینی

20130121_183404.jpg

[/hide]

آخرین ویرایش توسط مدیر:

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637

درود!بعضی مواقع پایه های یه چیپ یایک ای سی دچارنارسایی میشن لحیم قطع میشه یا خوب نمیگیره (یعنی پایه خوب اتصال نداره)وقتی دوباره لحیم میکنیم اتصال برقرار میشه البته بهتره درجاهای حساس ازروغن لحیم مرغوب استفاده کنیدچون برخی روغن لحیم هاباعث میشوندمدارخاصیت اهمی پیداکنه وصدمه ببینه حتی ازراه یک سیم رسانا دستتون رو به یک میزفلزی وصل کنیدکه الکتریسیته ساکن مداررو نسوزونه

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637

درود!اول اینکه ابعاد30در45گرفتم فاصله المنتها از هم حدود6.5سانت 4 عددالمنت 800وات که جوری بهم وصل هستن که کل مصرف باز800واته بلندی لبه ها 5سانت هست یه توری میکشی تا مادربرد رو روی اون بزاری و اتلاف پایین بیاد المنهاکل مادربرد رو پوشش میدن
المنهاروکه روشن کردین مادربردرو روی اون بزارین که گرم بشه طوری که برد اونقدر داغ بشه که اگرانگشت بزارین احساس سوزش داشته باشه بهد هیتر رو روی 470بزارین چیپ رو یکدست حرارت بدین بعداز نهایت2دقیقه چیپ در میاد البته سالم و بدون داغی بیش ازحد

• :distrust:

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637

ببین پیش ازهیتر گرفتن روی چیپ شما مادربرد رو بزار روی اون المنتها که درست کردین تا به اون اندازه ای که گفتم گرم بشه در همون حالت شروع کن به کار نتیجه رو میبینی اونم که میگم خودت بساز 800 وات بیشتر مصرف نداره فقط ایمنی رو رعایت کن در ضمن بخاری حرارت دزیادی داره وبردو می سوزونه این حالتی که بستم المنتا سرخ نمیشن

آخرین ویرایش:
بالا