آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
با تشكر از استاد و ديگر اساتيد و دوستان من هم يه مدل از اين هيتر دستي رو درست كردم و امروز كامل تست گرفتم واقعا نتيجه شاهكار بود.عكسش رو براتون ميزارم.
سلام.چند تا سوال داشتم.توي نمونه اي كه من درست كردم فاصله ي المنت ها با بورد حدود 17 سانت است.12 دقيقه ميزارم مينبورد گرم بشه بعد حدود يك دقيقه با دماي 450 از بالا هيت ميدم.يه بار گذاشتم بيشتر گرم بشه،حدود 20 دقيقه و اينباز زير 30 ثانيه چيپ خودش رو ول كرد.ميخواستم بدونم اگه بزارم همه 20 دقيقه يا بيشتر گرم بشه مشكلي ايجاد نميشه؟چون با منقل فاصله ي المت ها از بورد كمتر هست و دوستان نوشتند حدود 7-8 دقيقه جواب ميده.ممنون ميشم راهنمايي كنيد.راستي بجاي هيتر از IR اسفاده كنم براي چيپ ضرري نداره.سشوار صنعتي چي؟!ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.يا حق

آخرین ویرایش:

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637
سلام
مقدار وات المنتها توی پستهای قبلی هست اگر همون مقدار باشه حدود ده دقیقه بستگی به نوع لحیم طول میکشه تا برد اماده بشه دمای هیتر بنده روی 470 هست تا حالا حتی یه بار هم مشکل نداشتم بعضی انواع توپ لحیم دیر ذوب میشن تا دمای چیپ روش اثر نذاره

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
این هم پری هیتر بنده . تازه اماده شده

۲۰۱۴۱۲۰۳_۰۹۱۴۱۵.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamid9873

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
سلام
خیلی عالی
فقط چندتا عیب داره:
1- اطراف جعبه فلزی رو از داخل با پشم شیشه صنعتی (بیشتر برای سقف سوله ها استفاده میشه و ابزارفروشی ها دارن) کامل عایق کن.
2- سیم های ارتباطی رو بجای اینکه از داخل مستقیم به المنتها وصل کنی، از زیر به اون پیچ های پایه ها متصل کن تا نسوزن.
3- نحوه سربندی المنت ها هم به شکل زیر باید باشه.
۲۰۱۴۱۲۰۳_۰۹۱۴۱۵.jpg

zxcvbn6990

کاربر
2013-06-02
135
273
پاسخ : رد: ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد

به صورت سری و موازی به دقت پستهارو بخونین!
دوستان من این پری هیت رو ساختم و طبق فرمایش استاد نوش زاد عمل کردم من چند تا چیپ و برداشتم ریبال کردم و گذاشتم طبق فرمایش دوستان ولی از چند تا چیپ یه دونه ش هم جواب نگرفتم من بعد از اینکه برد رو گزاشتم گرم بشه با هیتر با دمای470 و با باد 4 از بالا هیت دادم چیپ خیلی راحت در میاد موقع گذاشتنشم طبق فرمایش استاد نوش زاد عمل کردم نمیدونم چرا جواب نگرفتم ....!!!
یه سوال داشتم از استاد نوشزاد دمای هیتر برای همه چیپها باید470 باشد؟؟با این درجه حرارت چیپ نمیسوزد؟!چون من یه دفعه چیپ جنوبی VIAرو هیت دادم باد کرد و فکر کنم سوخت البته مین سوئیچ شد ولی دیگه دیباگر هیچ کدی نداد!!!
اینم عکس پری هیتی که من ساختم
البته قبل از این که المنتها رو به بستم یه بار تو این منقل جوجه درست کردم واسه همین سیاه شده..:biggrins::biggrins:
20141126_205145[1].jpg20141126_205145[1].jpg

آخرین ویرایش:

zxcvbn6990

کاربر
2013-06-02
135
273
پاسخ : مشکل در لحیم سردی گرفتن مادربرد

اگه کسی ادرس یه فروشگاه اینترنتی داره که چیپ مادربردpcبفرشه لطف کنه بزاره چون اینجا دستمون ازدنیا کوتاست اونایی که هستن فقط تبلیغ هستن
این سایت فروشگاهی خدمت شما استاد بزرگوار

Chipset-IC | چیپست آی سی | Chip چیپ

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637
پاسخ : مشکل در لحیم سردی گرفتن مادربرد

سلام
دوست بزرگوار توضیحات کامل تو پستهای قبلی هست هرکدوم از المنها800 وات هستن بنده از موقعی که پست رو گذاشتم تا حالا حتی یک مورد خرابی نداشتم کلیپ هم گذاشتم که راه گشا باشه نقشه اتصال و میزان گرما هم هست حتی قطعات دیگه رو به همین روش در میارم
ممکنه خیلی گرمش کردین یا فرصت ندادین مادر برد گرم بشه نمیدونم چطوری عمل کردین که کاردرنیامده اگرشد یه جوری طرز کار رو ببینم خوب میشد چون گرما در اندازهای نیست که بسوزه

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
ممنون از اطلاعات خوبتون جناب نوشزاد

یه طرف المنتها یعنی هر4تا رو بهم وصل کردم( سری)
وطرف دیگه طبق عکس و راهنمایی دوستان 2به2 وصل کردم و از همین طرف دو رشته سیم رو مستقیم به برق وصل میکنم (بدون دیمر)روشن نمیشه اصلا برق نمیاد توش
و تک تک المنتها رو چک کردم سالم هستند مشکل کجا هست ؟

واسه مین لپتاپ هم میشه استفاده کرد ؟
بالا