آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: ضعیف بودن جریان خروجی پاور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
با عرض سلام خدمت اساتید گرامی.

بعد از بررسی اولیه مشخص شد جریان خروجی پاور ضعیف است ولی ولتاژها درست بودند و بعد از چند بار

خاموش و روشن کردن، جریان قوی شد و سیستم بالا آمد ولی بعد از 15 یا 20 دقیقه خاموش شد و بتدریج مدت زمان

روشن بودن زیاد شد تا به 1 یا 2 ساعت رسید ولی بعد از اینکه سیستم به مدت نیم یا 1 ساعت خاموش میماند برای

استارت همان مشکل اول را داشت.
(البته این موضوع جهت اطلاع عرض می کنم که بعد از تعویض پاور مشکل حل شد

ولی بعد از 2 یا 3 ساعت کار سیستم خاموش شد و برای استارت هم مشکل داشتیم ولی نه بشدت قبل، ولی بعد از

روشن شدن با سیستم 4 یا 5 ساعت کار کردم و بعد از 10 ساعت که روشن کردم هیچ مشکلی نداشت.)

منتظر تجربیات و نظرات شما هستم.

با تشکر مهدی عباسی.

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,842
سلام :بااجازه ی اساتید با تعویض خازنها پاور درست میشود خصوصا خازن یا خازنهایی که زمان روشن بودن اسیلاتور -دیوتی سایکل-تعیین میکنند پاور بعد هم اگر مشخصاتش برابر پاور اول باشد سیستم راه اندازی میشود مگر سیستم ایراد داشته باشد خدا نگهدار

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با عرض سلام خدمت اساتید گرامی.

بعد از بررسی اولیه مشخص شد جریان خروجی پاور ضعیف است ولی ولتاژها درست بودند و بعد از چند بار

خاموش و روشن کردن، جریان قوی شد و سیستم بالا آمد ولی بعد از 15 یا 20 دقیقه خاموش شد و بتدریج مدت زمان

روشن بودن زیاد شد تا به 1 یا 2 ساعت رسید ولی بعد از اینکه سیستم به مدت نیم یا 1 ساعت خاموش میماند برای

استارت همان مشکل اول را داشت.
(البته این موضوع جهت اطلاع عرض می کنم که بعد از تعویض پاور مشکل حل شد

ولی بعد از 2 یا 3 ساعت کار سیستم خاموش شد و برای استارت هم مشکل داشتیم ولی نه بشدت قبل، ولی بعد از

روشن شدن با سیستم 4 یا 5 ساعت کار کردم و بعد از 10 ساعت که روشن کردم هیچ مشکلی نداشت.)

منتظر تجربیات و نظرات شما هستم.

با تشکر مهدی عباسی.
با درود خدمت شما
دوست گرامی شما مجددا سیستم را با پاور سالم دیگر تست کنید تا صد در صد مطمئن شویم که ایراد از پاور است یا از مین
از اینکه پاور اولی خراب است شکی نیست و شما بهتر است دو خازن اولیه را تعویض کنید و قلع مردگی کف کیت را بررسی کنید که در صورت نیاز جاهایی را که قلع مردگی دارد را شارژ کنید البته خازنهای خروجی نیز تست گردد که ورم یا مشکل خاصی نداشته باشد
نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.

دوستان عزیزم mehdi_amjadi و ورداده ، پاور تعویضی سالم است و با فرمت کامل هارد سیستم بودن مشکل کار کرد.

اما در مورد خازنها عرض کنم که ظاهراً سالم هستند ولی تا آنجای که بتوان آنها را تعویض می کنم، نکته دیگر صدای سوت

غیر معمول ترانس سوئیچینگ است که در حالت ضعیف بودن پاور است و اگر بنظر دوستان هم غیر معمول باشد احتمالاً

مشکل از مدار اسیلاتور است. منتظر پاسخ شما هستم.

باتشکر فراوان مهدی عباسی.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sadegh88

salman_m2h

کاربر
2012-11-14
2
6
سلام

این مشکل رو من هم دارم . به خاطر همین تو گوگل سرچ کردم و این تاپیک رو دیدم

دقیقا مشکل از پاوره . به خاطر جریان ضعیف برق
من قبل از این که اسباب کشی کنیم و به خونه جدید بیام اصلا این مشکل رو نداشتم
ولی همینکه به خونه جدید اومدم این مشکل شروع شد و موقع روشن شدن سیستم هی ریستارت میکرد
دقیقا شب که کار میکردم باهاش و هیچ مشکلی نداشت فردا صبح که میخواستم روشن کنم باز مشکل پیش میومد

فعلا موقتا تو یه سایتی خوندم چونکه جریان برق ضعیفه کابل های اضافه که به دی وی دی رایتر وصله رو قطع کنم تا جریان برق پاور کم نشه
و اینکه درست شد

فقط یه راهی بهت میگم که تنها مشکلت از این طریق درست میشه
بعضی خونه ها ولتاژ برقشون ضعیفه که فقط کافیه یه برق کار رو بیاری و یکساعته این مشکل رو حل کنه و ولتاژ برق خونه رو قوی کنه
من خونه قبلی که بودم چند سال قبلش یه برقکار اوردیم و ولتاژ برق خونمون رو قوی کرد
اینکار رو کنی دیگه حتی یه پاور معمولی و کارکرده رو وصل کنی به سیستمت بدون هیچ مشکلی سیستمت بالا میاد

شرط میبندم فقط کافیه همین کار رو که بهت میگم انجام بدی چون تجربه کردم

masoudrahima

کاربر
2014-05-09
5
35
با احترام مشکل سوت زدن پاور با تعویض خازنهای مدار اسیلاتور شامل 1uf 50v , 4.7uf 50v , 10ud 50v برطرف می شود. همچنین با تعویض خازنهای ریز که بعد از سینک دوم در طبقه خروجی قرار دارند مشکل جریان کم نیز برطرف می گردد . موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sadegh88
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا