آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نیومدن پارتیشن هارد لپتابی

oorooj

کاربر
2010-08-27
32
87
یه هارد لپتاپ با مارک فوجیتسو به حجم 200 گیگ هست که وقتی از طریق مبدلهای IDE TO USB به پی سی وصل میکنم میشناسه ولی هیچ پارتیشنی برام نمیاره تو چند تا برنامه مثل پاراگون و اکرونیس و dr table تست کردم که اصلا نمیتونه آنالیز کنه و خطای I/O error میده و هم اینکه حجمشو غیر واقعی نشون میده و همینطور با برنامه HDD regeneratorو LOW level امتحان کردم که اصلا پروگرسش جلو نمیره شما فکر میکنین دلیلش چیه بنظرتون اینا دلایل خرابی MBR هست یا چیزه دیگس؟؟؟؟

لطفا دوستان با تجربه کمک کنن

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
دوست عزیزمون راس میگه
آداپتوری که داره به هارد رحم نمیکنه ولی اون مبلدش خیلی خوبه
بنده الان از پاور گرین برای روشن کردن چنین هاردهایی استفاده میکنم - شما هم سعی کن از داخل کیست برق بگیری و به هارد وصل کنی
حالا این یک طرف قضیه بود
طرف دوم قضیه
[hide]
راهی که به شما میگم رو تست کن ابتدا کابل ساتا رو وصل کن به هارد و یک سره دیگه به مبدل - برق رو به هارد وصل کن و در مرحله آخر مبدل رو به کامپیوتر وصل کن
اگه هارد شما IDE هستش دیگه نیاز به کابل نداره و فقط کافیه اون مبدل رو وصل کنید به هارد - برق رو به هارد وصل کنید و در مرحله اخر مبدل رو به کامپیوتر وصل کن
حالا اگه به نتیجه نرسیدی
همین کارهای فوق رو انجام بده ولی در هر مرحله یه جامپر بذار و جاهاش رو مدام عوض کن
[/hide]
هر جا سوال داشتی بپرس تا کمکت کنم

آخرین ویرایش:

oorooj

کاربر
2010-08-27
32
87
ممنونم بابت جواب شما
دوستان من فکر میکنم اشتباهی شده مشکل من اصلا اتصالات نیست چراکه هاردو سیستم میشناسه ولی پارتیشنهارو نمیاره و چیزدیگه اینکه اصلا هارد من ورودی برق نداره چراکه برقشو از همون پورت 43 پین میگیره
تنها راه اتصال هارد به سیستم همون یو اس بی در ویندوز بغیر از این اگر بخواهیم از طریق ساتا عمل کنیم حق با شماست باید برق داشته باشیم که در این هارد ما ورودی برق نداریم بنابراین نمیتونیم هاردو در بایوس و بعنوان بوت بشناسونیم
اینم پیام شناختن ویندوز:

11-4-2012 6-44-43 PM.png

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
دوست گلم
خب اون بالا بهتون گفتم که جامپر براش بذار و هر دفعه عوض کن

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
خب
حالا میمونه سه تا تست دیگه
تعویض مبدل
تعویض ویندوز - یا اینکه سره کامپیوتر دیگری تست فرمائید
هارد رو سره یک لپ تاپ به طور مستقیم و بدون مبدل تست بکنید
که اگه جواب نداد هارد شما مشکل دارد

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
با سلام خدمت دوست گلم ببین توهاردهای IDE PC وقتی یکی از مقاومت های بعد کانکتور IDE بسوزه این ارور را می دهد یا IDE erorrشما بعد از کانکتور IDE تمام قطعات را تست کن بعد نتیجه رو اعلام کن ....

بالا