آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی در مورد شارژ باتری ups

mehs

کاربر vip
کاربر
2008-09-30
24
56
سلام دوستان. من یه ups 1250 هژیر صنعت دارم باتری قبلی خودش خراب شد .حالا از یه باتری 60 آمپر ماشین استفاده میکنم . به نظر شما اگه از یک شارژر جدا گانه استفاده کنم به ups صدمه میزنه؟ یا اگه راه حل دیگه ای داره منو راهنمایی کنید

esmaeel

کاربر vip
کاربر
2009-01-05
84
295
اراک
با سلام
دوست عزيز دستگاه شما باطري را دير شارژ ميكند اگر مدت زيادي اينورتور دستگاه فعال باشد به دليل شارژ كامل نشدن باطري احتمال خرابي باطري بيش از ups است
همچنين اگرباطري بيش ازحد ضعيف باشد احتمال خرابي دستگاه خيلي زياداست

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام :
جایگزین و استفاده از نوع خودش بهترین گزینه هست .
یک روش دیگه : اینکه باتری 60 امپری را هر بار بعد از تخلیه شدن - در خارج از UPS توسط شارژر قوی دیگری شارژ کامل کرده و سپس شارزشده انرا به UPS وصل کنید تا با جریان شارژ نگهدداری UPS باتری شما برای استفادههای بعدی اماده بکار باشد .
موفق باشید .

afsanali

کاربر
2008-07-31
14
22
کلا من از این روش دو سالی هست تعدادی یو پی اس رو تقویت کردم تا الان هیچکدوم مشکل نداشتن اما چند نکته ریزه کاری داره
من تو مدارم بجای باتری 7 آمپر از 42 آمپر استفاده کردم
و یک مدار شارژر اتوماتیک 14.7 ولتی سوعیچینگ با قدرت شارژ7 آمپر استفاده کردم که دقیقا با سیم یو پی اس سری کردم
راز کار تو سیم کشی و نوع اتصال که شارژر رو مدار شارژ یو پی اس شار (تخلیه)نکنه
خب باتری رو وسط میگیریم که از دو طرف به دو شارژر متصل از اونجایی که باتری ولتاژپایین تر رو داره شار رو در دو سر خودش تخلیه میکنه
و اجازه نمیده ولتاژشارژر به هم برسن
نکته سیم اتصال از شارژر اضافه بلند باشه یا به طور سیم پیچ + و- 10 دور بپیچین این فوت کوزه گریشه
این مقدار سیم یک اهمی ایجاد میکنه که امپر عبوری یک افت ولتاژساخته تا مدارات شارژر به هم نخورن
که مدل شارژر حتما نوع خوب باشه که هست تو بازار و وقتی باتری به ولتاژ14.7 رسید خودش میکشه کنار و باتری کامل دسته یو پی اس هست
البته این کار علمی نیست اما کاملا جواب میده سوال داشتین بپرسین

آخرین ویرایش:

mnajafi

کاربر vip
کاربر
2011-09-10
87
318
اگر شارژر سوئیچینگ رو با مدار باتری و شارژر خود یو پی اس به صورت موازی بسته بشه هیچ آسیبی به دستگاه وارد نمیشه و یک نکته خیلی مهم اینکه اگر ولتاژ و جریان شارژر استفاده شده متناسب با نوع باتری نباشد آسیب جدی به باتری و باعث کوتاه شدن طول عمر باتری میگردد . به عنوان مثال ولتاژ مورد نیاز برای شارژ باتری های سیلد اسید بین 13.5 تا 13.8 ولت میباشد !

آخرین ویرایش:

hr1300

کاربر
2012-03-12
1
2
سلام دوستان .
بنده قصد ساخت یک اینورتر 2.5 کیلووات رو دارم.
اول از همه به نظر شما چه تعداد باتری استفاده کنم تا جریان مورد ناز رو تامین کنه
ولتاژ اینورتر 24 ولتی هست
مصرف دستگاه های متصل به اون هم حدود 2 کیلو وات که البته دائمی هست .
برای شارژ باتری ها شما چی پبشنهاد می کنید ؟
تجهیزات روی یک خودرو سوار میشه و قصد دارم از خروجی دینامی که به موتور وصل میکنم استفاده کنم .
- آیا می تونم مستقیما از دینام به باتری ها بدم برای شارژ؟
- حین کار اینورتر آیا میشه همزمان شارژ هم بشه ؟

mnajafi

کاربر vip
کاربر
2011-09-10
87
318
رد: پاسخ : راهنمایی در مورد شارژ باتری ups

اگر اینورتر شما مانند اینورترهای سوئیچینگ موجود در بازار باشه میشه هنگامی که اتومبیل روشن هست ازش استفاده بشه فقط نکته اینکه دستگاه های بی کیفیت که بیشتر چینی هستن علاوه بر شکل موجشون نویزها رو هم هنگام روشن بودن اتومبیل از خودشون عبور میدن و میتونه خسارت جدی به تجهیزات خاص وارد کنه!

بالا