آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

علت چسب زدن زیر خازن های الکترولیتی چیست؟؟؟؟؟؟

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,030
اصفهان
با عرض سلام

به نظر من آقایان رحمانیان و سلیمانی کاملترین جواب را دادند
ولی عزیزم در مورد این بحث که شما شروع کردید ، من یک سوال دارم ، این چسب چه باشد چه نباشد ، چه تغییری در تعمیر اینگونه دستگاه ها دارد ؟
اگر دقت کرده باشید بعد از تعویض خازن ها هیچ شخصی ، مجددا با چسب خازن را نمی چسباند و بیشتر مواقع با پیچ گوشتی یا تیغ تمام آثار اینگونه چسب ها را محو میکند

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدامن با نظر اساتیدی موافقم که میگویند این چسب زدن برای این هست که خازن ها بعد از مونتاژ . تا میخواهد به دست مصرف کننده برسد تکان تکان زیادی میخورد و امکان لحیم سردی وجود دارد

در فرایند لحیم کاری برد های TV از وان قلع استفاده میشود. برای اینکه قطعات سر جای خودشان حرکت نکنند اصلا نیازی به چسب نیست چون در فرایند لحیم کاری اصلا قطعات تکان نمیخورند

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
با سلام :
خدمت دوستان عرض کنم اولا اینکه این ماده چسب نیست و نوعی
پلی اتیلن رزین یا تفلون رزینی هست که از منظر دید و خاصیت و به اصطلاع چسب گفته میشه . فرق عمده این مواد با یک چسب معمولی در عایق دی الکتریکی برای ولتاژهای بالای ان میباشد در ثانی : ماده رزین نسبت به چسب هایی که کاربرد عمومی دارن مقداری انعطاف پذیر هستند که این امر موقع کندن چسب کاملا واضح و روشن میباشد لذا چرایی استفاده از این مواد !! در خازن با توجه به خاصیت مواد مصرف شده {رزینی } پاسخ های ثابت نگهداشتن و جابجایی و.... را کم رنگ میکنه { ممکنه یکی از عوامل همین مورد باشد ولی صرفا این نیست }.
به نظر بنده تا حدودی پاسخ دوستمون
{ تاج} نزدیک هست حالا پیدا کنید پرتقال فروش را ؟
با تشکر .
موفق باشید .

به نام خدا
جناب رجبی عزیز این رزین ها به چه اسمی هستند و از کجا میشه تهیشون کرد ممنونم

با سلام به همه دوستان
اون رزین را به این دلیل میزنند که اولا قطعه را نگهداره چون به دلیل وجود نوسانات مافوق صوت ترانس چاپر لرزش بسیار شدیدی رو در قطعات سنگین ایجاد میکنه اما در ترانسها به جای چسب از پرچهای فلزی در محل اتصال استفاده میکنند و در ثانی نمیتوان از چسبهای معمول استفاده کرد چون هم خاصیت کشسانی نداشته و هم موقع تعویض دردسر ساز میگردد.جدیدا در بعضی از منابع تغذیه از جمله تلویزیونهای ال ای دی الجی از نگهدارتده فلزی به شکل یو استفاده میگردد. والله اعلم

با سلام دوستان نام این چسب چسب سلیکون میباشد و در بازار موجود است در بسته بندی به شکل خمیر دندان کوچک و سفید رنگ موجود است و بجای آن میتوان از چسب RTV قرمز رنگ با تحمل درجه حرارت بالا و یا از چسب معروف به ( چسب مزدا ) استفاده نمود اگر مورد مصرف با حجم بالا مورد نیاز است از چسب آکواریم مشکی رنگ که جهت تعویض شیشه خودرو استفاده میشود استفاده نمایید . ضمنا سفید شیری رنگ آن هم موجود است جهت کاربردهای دیگر ساختمانی همچنین بیرنگ هم موجود است .
چسب‌های یک جزئی سیلیکون اغلب به چسب‌های ولکانیزه شونده در دمای اطاق (rtv) معروفند و شامل پلی دی متیل سیلوکسان (PDMS) با جرم‌های مولکولی در محدود 1600-300 با گروههای انتهای استات ، کتوکسیم یا اتر هستند. این گروهها توسط رطوبت اتمسفر ، هیدرولیز شده ، گروههای هیدروکسیل تشکیل می‌دهند که بعدا با حذف آب متراکم می‌شوند.
چسب‌های سیلیکونی نرم و مطلوب هستند و دارای مقاومت محیطی و شیمیایی خوبی هستند. در خصوص دلیل استفاده این چسبها در روی برد معمولا پایداری فیزیکی قطعه در سر جای خود است حالا به دلایل مختلف که یکی از آن دلایل را شرح میدهم مثلا در مدارات فرکانس بالا جابه جا شدن یک قطعه یا یک تکه سیم در فرکانسهای مثلا 75 گیگا هرتز یک فاجعه تداخل فرکانسی به وجود می آورد و انواع امواج و نویز و هارمونیک های جور وا جور شما را سردرگم خواهد کرد بنابراین پس از تعمیر این گونه برد ها از پارافین و یا فوم پلی یورتان استفاده میشود ضمنا اگر یادتان باشد در رادیوهای قدیمی بر روی کادر آنتن به هسته فریت و آی اف های آن هم از پارافین استفاده میکردند ضمنا درخصوص تهیه چسب مزدا لوازم یدکی های خودرو این چسب را دارند ولی اگر دقیقا عین چسب مورد نظر را بخواهید چسب سلیکون معروف است و جهت اطلاع هیت سینگ های روی برد گیرنده دیجیتال ها هم توسط این چسب به آی سی سیستم چسبانده شده است و دارای چسبندگی فوق العاده ای است موفق و پیروز باشید .

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

من یک نوع از این چسبهای سیلیکون تیوبی بشکل خمیر دندان و سفید رنگ چینی را خریدم و برای یک کاری استفاده کردم حرارت هم دادم الان یکماه هنوز خشک نشده است

من از تمام دوستان عزیز خواهش میکنم مطالب علمی و به خصوص این سایت پر ارزش را با مطالب طنز اشغال نکنند.و یک پیشنهاد هم برای مدیران سایت دارم و اون اینکه یه تاپیک جدید بسازن به نام نمکدون تا بعضی از دوستان مقداری از تکنیکهای فراتر از علم رو اونجا وارد کرده و دست دیگر دوستان هم برای ارجاع به این گونه موارد باز شود:mad::mad::peach::peach::anonymous::anonymous::lol::lol:#$V686#$V686::AR15firing::::AR15firing:::pirate::apologetic:

با سلام خدمت دوستان و همکاران و قابل توجه آقای adel_s51 لطفا در خصوص مطالب فراتر از علم توضیح بیشتری بدهید و توضیح بدهید که انگشت اتهام به سمت کدام همکار نشانه گرفته اید که طنز پردازی کرده است بنده تخصص و شغلم در رابطه با فرکانس بالا و رادار میباشد آقارضا دوست و سرور بنده هم فرمودند چسب گرفتم خشک نشده شاید فاسد بوده شاید هم تقلبی و شاید هم دو پارتی بوده که فروشنده یک پارت اونو نداده موضوع بحث هم در خصوص الکترونیک بود که دوست عزیز و بزرگوار جناب آقای NICHICON آن را مطرح نمودند و مربوط به الکترونیک است لطفا با کد رمز صحبت نفرمایید توضیح بدهید کدام مطلب شما را آزار میدهد و به نظر شما طنز است منتظر جواب شما در خصوص مطلب توهین آمیز شما هستم .

آخرین ویرایش:
بالا