آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل صدای موتور جاروبرقی

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
توصیه استاد صابری را بکار بندید اگر بوی سوختگی ندارد وجریان بیشتری نمیکشد دو عدد بلبرینگ را تعویض کنید درست میشود برای تعویض از پرس استفاده کنید وبا چکش ضربه نزنید موفق باشید

oorooj

کاربر
2010-08-27
32
87
ممنونم از جواب دوستان
میشه بفرمایید منظورتون از پرس چیه من این وسیلرو ندارم بجاش از چی میتونم استفاده کنم
راستی بفرمایید بورس بلبرینگ در تهران کجاست ایا باید نوع یا مارک خاصی استفاده کنم؟؟؟؟

dr abi

کاربر
2012-11-10
1
7
موتور جارو برقي وقتي صدا درست كرد معلومه كه بلبرينگ هاش خرابه و بايد تعويض بشه و براي اينكار بايد موتور كامل باز شود و دو بلبرينگ دو طرف شافت بوسيله پوليكش مخصوص از جا بيرون بياوري و دو عدد بلبرينگ 629 را از بازار بگيري و جاي انها بوسليه يك لوله اهني كه اندازه حلقه داخلي بلبرينگ باشد جا بزني بايد دقت كني كه سوراخ پروانه جارو برقي از اندازه شافت بازتر نشده باشد كه اگه اينجور باشد بايد پروانه نيز تعويش بشود

3320119

کاربر vip
کاربر
2007-04-22
185
480
بهتره موتور رو ببرید بیش 1 تعمیر کار ماهر تا بلبرینگها رو که معمولا 608Z ویا 629 هستش رو با بولی کش یا برس در بیاره وبا نو جایگزین کنه اگه یه سمباده نرم هم روی کلکتورش بکشی خوبه بعد نصبش کن

rodbast90

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-21
545
1,970
babolsar
سلام
با نظر 3320319موافقم
این بهترین راه حل میباشد
برای یک تعمیرکار مبتدی
موفق باشید.

بهینه

کاربر
2012-10-27
12
34
با تشکر از استادان گرامی ، مشکل زیادی صدا از بلبرینگ و درصورت نداشتن بوی سوختگی و آمپر زیاد کلیه موتور جارو بارار دهید ز شده و با پولی کش و در صورت نداشتن با بستن به گیره و استفاده از دو عدد پیچ گوشتی دو سو ی قوی بلبرینگ ها در آورده و دوعدد بلبرینگ 629 skf یا 629 fbJ با یک بوش چرخ عقب موتور سیکلات لای گیره گداشته به صورت پرسی و با فشار بستن گیره جا زده و دوباره موتور را جمع و با یک سمباده خیلی نرم کلکتور را تمیز و موتور را در جای خود ق

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

belgacom

کاربر
2012-01-04
120
260
ایران
باعرض سلام و درود
جاروبرقی بلبرینگشو عوض کردیم ولی با این حال صدای خیلی گوش خراشی داره.... وقتیارمیچر بیرونه بلبرینگ ها روان و بدون صدا هستن..و زمانی که رو موتور میبندم و با دست امتحان میکنم یه صدایی از جاروبک میاد.....حالا وقتی با دور کم یا زیاد به برق بزنم صدای سوز و وحشتناکی میده...تا حدی هم ارمیچر گرم میشه...
ممنون از وقتی که میزارید....

بالا