آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: بهترین نوع هارد اینترنال

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام دوستان
احتراماً اینجانب قصد تهیه هارد اینترنال جدید برای سیستم خودم دارم خواهشمندم اساتید محترمی که در بخش کامپیوتر و pc فعالیت دارند راهنمائی بفرمایند که بهترین برند هارد اینترنال ( از نظر سرعت ، دوام و کم عیب بودن ) چه مارکی است ؟ البته این را هم بگویم در حال حاضر هاردم سالم است و می خواهم برای ارتقاء سیستم یک هارد دیگر به آن اضافه کنم و هارد فعلی هم مکستور 150 گیگا می باشد حالا دوستان چه برند بخرم و چه مقدار به هارد فعلی اضافه کنم تا بتوانم سیستم عامل و برنامه هایم را به روز کنم پیشاپیش از محبت همه اساتید سپاسگزارم

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
سلام دوستان
احتراماً اینجانب قصد تهیه هارد اینترنال جدید برای سیستم خودم دارم خواهشمندم اساتید محترمی که در بخش کامپیوتر و pc فعالیت دارند راهنمائی بفرمایند که بهترین برند هارد اینترنال ( از نظر سرعت ، دوام و کم عیب بودن ) چه مارکی است ؟ البته این را هم بگویم در حال حاضر هاردم سالم است و می خواهم برای ارتقاء سیستم یک هارد دیگر به آن اضافه کنم و هارد فعلی هم مکستور 150 گیگا می باشد حالا دوستان چه برند بخرم و چه مقدار به هارد فعلی اضافه کنم تا بتوانم سیستم عامل و برنامه هایم را به روز کنم پیشاپیش از محبت همه اساتید سپاسگزارم

به نام خدا
مادربرد شما ای دی می باشد یا ساتا
چون اگر ای دی باشد بیشتر از 160 گیگ نمیتوان در بازار پبدا کرد.(ان هم دست دوم)ولی اگر ساتا باشد...........
به حر حال در نوع مارک تفاوت زیادی ندارند شما به گارانتی مارک مورد نظر توجه کنید

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
بهترین و با کیفیت ترین هارد
Western Dijital
64 مگ بافر
ساتا 3
سری گرین
دوست عزیز من طرفدار برند خاصی نیستم چون همشون یکی هستن تو ایران و تولید چین اما شما که میگین بهترین (Western Green sata3 64Mb buffer ) هست بهتره بگم که سری Black کمپانی وسترن نسبت به بقیه بهتره و کیفیتش هم خیلی از سری Green بهتره . اما تو ایران گول برند رو نخورید چون همیشه پای چین در میان هست:32000000:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
بله دوست عزیز
حرف شما کاملا صحیح
ولی وقتی تو بازار فقط گرین موجوده - چیکار میشه کرد
چند تا دلیل میارم که میشه گفت گرین با صرفه ترین هارده بازار ایرانه
اولا که باید اعتراف کرد سرعت هاردهای بلک خیلی بالاتر از هارد موجود تو بازار حتی گرین
هاردهای بلک یک جوری اورکلاک شده هستند به خاطر همین از طرف شرکت فقط 2 سال ضمانت دارند برای چنین هاردهایی فکر کنم فقط پاوره گرین از پسشون بر میاد - هارد گرین همیشه در سرعت پایین کار میکنه و هر وقت که طرف نیاز داشته باشه شروع به دور بالا کردن میکنه به خاطر همین خیلی طرفدار این هارد هستن و با خیلی از پاور ها سازگاری داره - خوده شرکتش هم 5 سال بهش گارانتی داده

متاسفانه موقع استقاده از هارد بلک باید دمای اون رو مده نظر داشته باشید که اصلا با مناطق جنوبی سازگار نیست - بر خلافش هارد سری گرین در بدترین شرایط ( نصب ویندوز از طریق سی دی رام - نامانسب بودن پاور - ضعیف بودن رم و سی پی یو ) 5 بار ویندوز ایکس پی پشت سر هم نصب کردم - خدا شاهده دستم رو گذاشتم رو هارد -یه لحظه فکر کردم هارد خاموشه !!!!

در ضمن قیمت هاشون اصلا با هم نمیخونن - ا تربایت ساتا 2 با گارانتی آواژنگ ( 390 هزار تومن ) 1 ترابایت گرین ساتا 3 با گارانتی آوژنگ ( 270 تومن )

خب اگه من بخوام چنین هزینه ی بالایی رو بدم - خب یک دفعه ای سراغ هارد SSD میرم که سرعتش 19 برابر سرعته هارد معمولیی هستش و بدسکتور نمیگیره و به ضربه حساس نیست

[h=2]
icon1.png
[/h]
WD's Advanced Format HD Technology
Caviar Green WD20EARS Hard

Worldbench 6b2
Worldbench 6 suite: Adobe Photoshop CS2, Nero 7 Ultra, and Win

1.png

2.png

3.png

FC-Test

4.png

SiSoft Sandra 2010's File System Benchmark

5.png

(Windows 7 64-bit)
PCMark Vantage​

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
دوست عزیزمن 3 سال تو شرکت آواژنگ کار کردم و از رو تجربه شخصی این حرف رو زدم جالبه بدونید بیشترین برگشتی و ریجکتی هاردها مربوط به وسترن سری Green و بعدش Toshiba میباشد و به نظر من تو ظرفیت بالا اصلآ سراغ وسترن گرین نرید و این رو هم بدونید گارانتی تو ایران یعنی کشک واقعآ. شما یه سر برو همین اواژنگ ببینید چه چیزایی رو تعمیر نمیکنن و فقط تو کار تعویض هستند باز هم میگم من نه طرفدار برند یا خدمات برندها هستم. چون همشون یکی هستن اول و آخر. در رابطه با پاور هم یه توضیح کوچیم میدم چون میدونم جاش نیست و بحثش خیلی طولانیه. شما برای هارد حتمآ نمیخواد پاورتون برند خاصی باشه فقط کابل ساتا 5Pin داشته باشه کافیه. در ضمن پاور گرین هم که اشاره کردید انچنان حرفه ای نیست اما الان پول حرفه ای میگیره ولی اگر واقعآ میخواید از پاور خاص و حرفه ای استفاده کنید برید سمت پاورهای حرفه ای مثل Corsair HX or AX Series یا Cooler Master یا Antec و اگه بتونید اصل SilverStone رو پیدا کنید به جرات میگم گرین جلوی این برند ها هیچ چیزی برای گفتن نداره. موفق باشید.

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
احسنت بر گذاشتن تجربه خودتان
حالا به نظره شما بین هارد های سامسونگ - وسترن - هیتاچی - سیگت ( مکستور ) به ترتیب کدام رو پیشنهاد میکنید
به عنوان یک آماتور
ابتدا وسترن - سامسونگ -سیگیت - هیتاچی رو پیشنهاد میکنم

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
جناب پشتیبان 100% شما حرفه ای هستید و شکسته نفسی نکنید دوست من. اما سوال شما خیلی کلی هست و هر کدوم از این شرکتها چند مدل رو ارائه میکنند که مقایسه همه اونها هم مشکل هست هم زمانبر و جواب رو زیاد میکنه اما تو قسمت حرفه ای و بدون در نظر گرفتن بودجه من اینا رو پیشنهاد میکنم :
1- Western Serie Velociraptor
2- Western Serie Black
3- Seagate Baracuda
4 - Samsung F serie
5 - Hitachi
اما در نظر هم داشته باشیم که فعلا یکی از بهترین هاردهای دنیا هم ماله هیتاچی هست : Hitachi 2Tb 7.2K Enterprise
من قیمت رو در نظر نگرفتم و کلی گفتم.
(اما واقعا بی دردسرترین هاردی که دیدم Samsung F series هم سرعت خوب هم قیمت مناسب و بی صدا بودن)

آخرین ویرایش:

تاج

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-15
458
1,639
اهواز
به عنوان شخصی که روی سیستمهای مشتریانم و یک شرکت دولتی در اهواز و بین دوستان وهمکاران تجربه کردم به جرات میتونم بگم که بهترین هارد از نظر کمی تلفات و دمای پایین وسرعت مناسب نسبت به هزینه هم سطح با هاردهای دیگر تولیدات شرکت ساسونگ هستند،علی الخصوص عدم خرابی کپسول وبد سکتور.

بالا