آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: کمک در مورد روشن نشدن مین

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام خدمت مدیر بخش و دوستان محترم:

دوستان عزیز من یه مین دستم رسیده که هرکاریش میکنم روشن نمیشه بدون 12ولت cpu هم که میزنم روشن نمیشه

کریستال رو چند بار عوض کردم جواب نداد

تمام فت ها ( موس فیت ها )رو چک کردم همه سالم بودن باز استارت نمیخوره

چیپ جنوبی رو فشار دادم و استارت زدم بازم روشن نشد

روی پنل ولتاژ5 رو داره اما خبری ار استارت نیست

من خودم خیلی دنبال شارتی گشتم پیدا نکردم

قسمت cpu رو با منبع تغذیه زدم شارتی نداشت

سیم سبز ومشکی رو که به هم اتصال میدم روشن میشه

وقتی به این روش روشن میکنم cpu داغ نمیکنه روی مین هیچ قطعهای داغ نمیکنه

مدل مین giga-p41t-d3p هستش

و از مین های جدید هستش روی کریستال ولتاژ 67صدم ولت رو دارم
i/oولتاژ3.3رو داره روی چیپ جنوبی یه هیت گرفتم اما خیلی کم

مین دوال بایوس هستش هر دو رو هم که در اوردم استار زدم جواب نداد

نکته :

دوستان نگن اشکال از ولتاژ کریستال هستش که معنی نمیده چون من الان روی چند مین سالم که تست کردم همه تقریبا 45.75.67.صدم ولت داشتن فقط کریستالهای ولتاژ 1یک رو نشون میدن که روی مین تک چیپ باشن چک کنین و ببینین

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام:
i/o هم که عوض شد بازم جواب نداد ولی وقتی سیم سبز و مشکی رو به هم میزنم سیستم روشن میشه اما چیپ وسط فقط شروع به گرم کردن میکنه ولی سیستم بالا نمیاد دوستان راهنمای بفرمایید

saeed2041

کاربر
2012-08-15
307
848
(نیشایور)
تست 100 در صدی وجود نداره . اگر خازن های smd روی پل یا اطراف گروند بدهند یعنی اتصال کوتاه باشند چیپ مشکل دارد.
ولتاژ کاری می تونه کمک زیادی بکنه . سی پی یو مجازی برای تست دیسکانتی و کد های دیباگر

آزاد فکوریان

کاربر vip
کاربر
2012-11-02
45
186
سنندج
دوست گرامی راهی مطمئنی برای برای تست چیپها وجود نداره ولی شما میتونید هدسینگ روی چیپها رو بردارید و با مولتی مت خازنهای که روی چیپ نصب شده رو چک کنید اگر هر دو طرف گرند داد حتما چیپ سوخته .smd اطرافش چک کن ببین بهش برق میرسه یا نه بعدش آی سی pwm این میه ها از نوع isl 6312 هستش که مشکل اساسی این مین ها هم فاز pwm هست که این آی سی میسوزه . اگه io رو عوض کردی یه سردی لحیم چیپ جنوبی هم بگیر ببین نتیجه میگیری یا نه!!!!!!!!:32000000:

بالا