آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

لطفایک نرم افزار برای تغییر اندازه طرح مدار چاپی روی کاغذ برای پرینت

ali4258

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-12
89
190
با درود: لطفایک نرم افزار برای تغییر اندازه طرح مدار چاپی روی کاغذ برای پرینت معرفی کنید چون یا طرح بزرگ میشه یا کوچک چون با فتوشاپ نمیتونم ! کم حجم و کاری باشه اگر ساده باشه و اموزش داشته باشه بهتره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rezasis

ali_r714

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-08-25
404
2,338
خراسان رضوی
با درود: لطفایک نرم افزار برای تغییر اندازه طرح مدار چاپی روی کاغذ برای پرینت معرفی کنید چون یا طرح بزرگ میشه یا کوچک چون با فتوشاپ نمیتونم ! کم حجم و کاری باشه اگر ساده باشه و اموزش داشته باشه بهتره

من با مورورگر فایر فاکس چاپ میگیرم (در محیط print preview ) . شما با هر نرم افزار که میگیرد ابتدا اندازه پایه ها را قبل از چاپ روی صفحه مانیتور اندازه گرفته و با پایه ایسی موجود در انبار خود مقایسه کنید اگر درست بود چاپ کنید

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام :
با تشكر از دوست خوبم ali_r714 كه راهنمايي كردند :
نرم افزارهاي حرفه اي مثل پروتيوس و كد و پروتل و...براحتي اينكار را براتون انجام ميدهند ولي براي مبتدي ها اينكار سخت است .
يك راه ساده و عملي اينست كه شما بايد به نسبت اندازه حجمي قطعات استاندارد مثل ايسي و رله مورد مصرفي و... را در روي يك كاغذ براي خودتون شبيه سازي كنيد (يعني با خودكار روي يك كاغذ معمولي قطعات خود را طبق طرح و در اندازه واقعي اش جا گذاري كنيد و ابعاد مدار چاپي را اندازه كرده سپس با نرم افزار افيس پيكچر منيجر (يا اگر حرفه اي باشيد با تعريف تعداد پيكسل در نقاشي ويندوز ) نقشه مدار را به همون اندازه تبديل كرده و سپس پرينت بگيريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

ali4258

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-12
89
190
با درود
جناب رجبی الان نرم افزار پروتيوس رو روی سیستم نصب کرده ام ولی هر چه باهاش کلنجار رفتم نتونستم یک طرح مدارچاپی رو که قبلا از صفحات وب گرفته بودم و فرمت ان jepg برای تغییر اندازه وارد این نرم افزار کنم خواهشمندم
چند دقیقه وقت بگذارید طریقه این کار رو اموزش دهید چون در زمینه کار با نرم افزارهای گرافیکی ضعیف هستم
خیلی متشکرم

آخرین ویرایش:
  • Like

safye

کاربر
2008-11-01
431
1,862
33
ساري
دوست عزیز با فتوشاپ....خییلی راحته.....میگی نه.....:eek:k:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
دوست عزیز با فتوشاپ....خییلی راحته.....میگی نه.....:eek:k:
با سلام :
دوست عزيز اقاي safye در فتوشاب اندازه هيچ قطعه الكترونيكي تعريف نشده است و اينكه شما اشاره كرديد فقط ميتونه اندازه كلي عكس را تغيير بده منظور دوستمون اصلاح اندازه و استاندارد جاي قطعات الكترونيكي در مدار چاپي هست كه يا از طريق استفاده از نرم افزارهاي مربوطه كه اندازه قطعات در ان تعريف شده ويا توسط خود شخص و با شبيه سازي دستي (پست قبلي اشاره شد )امكان پذير ميشه و بعد از دراوردن اندازه استاندارد -- بله چنانكه اندازه پرينت عكس مدار مطرح شود ميشه با انواع نرم افزارهاي معمولي (پاينت ويندوز ) اين كار را انجام داد و فتوشاپي هم نياز نيست .
با تشكر .
موفق باشيد .

بالا