آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: cpu amd 5200

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام خدمت مدیر محترم بخش تعمیرات :

ا
قای مهندس من یه سیستم اوردن برم که amdساپرت هستش مدل سی پی یو اون cpu amd 5200 هستش
حالا مشکل سیستم چی بود خاموش شدن سیستم بعد از گذشت چند دقیقه برسی کردم وبه cpuرسیدم

نکته :

محل قرار گرفتن فن سی پی یو شکسته بود و با سیم خودشون بسته بودن که وقتی نگاه کردم دیدم که محکم نیست من سیم رو دراوردم و به روش خودم محکم فن رو به cpu بستم بازم خاموش میشد
cpu
رو عوض کردم و یه 5200دیگه گذاشتم مشکلی نداره دیگه خاموش نمیشد

حالا یه چیزی قبلا یاد گرفته بودم که روی cpu که مشکل داشت امتحان کردم اونم این بود
که cpu رو حرارت بدم و خنک کنم تا دوباره شایدفرجی بشه این کاررو کردم cpu الان داره کار میکنه بدون مشکل فقط یه نکته داره اونم اینه که اگر بری توی بازی بعد از 1 ساعت یا کمتر درجه حرارت به 88میرسه که باعث خاموشی سیستم میشه

در صورتی که اون یکی این مورد رونداره این cpuکه تعمیرش کردم لحظه استارت دماش به 48 میرسه اماcpuکه گذاشتم بعد از 2ساعت بازی تازه میشه 46 حالا راهی داره اون cpu راه بیفته یا نه

نکته :

در تمامی موارد از خمیر سلیکن کربنی استفاده شده و فن سالم هستش

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
دستان عزیزم کسی نظر خواستی نداره برای رفع مشکل این cpu

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی این ایراد در amd ها شایع است و این cpu بر اثر حرارت زیاد دچار این مشگل شده است خلاصه بگویم این cpu را هر کاریش کنید دوباره اذیت میکند بهتر است cpu تعویض گردد در ضمن اون پایه فن cpu هم در اوراقی مادربردها موجود است هم در فروشگاه های لوازم جانبی موجود میباشد بهتر است آن پایه را عوض کنید اینجوری ریسکش کمتر است
موفق باشید

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,441
تو همین نزدیکی ها
دوست عزیز این چه عنوان پستی هست که نوشتید؟
لطف کنید تایپیک جدید باز کرده سوال خود را مطرح و عنوان پست کامل بنویسید تا دوستان راهنمایی کنند
با این عنوان پست کسی جواب نمیده
تایپیک بسته و حذف خواهد شد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza_hori
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا