آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

بحث و تبادل نظر در مورد آنتی ویروس شید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
خوب همه مطالب رو جناب شاطی زاده فرمودند. منم یکی دو مطلب بگم. اول اینکه من متوجه نشدم منظورتون از دیتابیس چیه. همون که موقع آپدیت وارد سیستم شما میشه همون دیتابیس نود هست دیگه! ولی موضوع اینجاست اون دیتابیس فقط توسط انجین یا موتور خود نود قابل استفاده هست که این مهندس ایرانی موفق شده هسته نود 32 رو در برنامه خودش استفاد کنه.

در مورد هوش مصنوعی چندین مسئله هست. یکی رو آقای شاطی زاده گفند که دقیقا هم درسته. اما در مورد شید منظور این نوع هوش مصنوعی نیست. به گفته خود نویسنده برنامه هوش مصنوعی این آنتی ویروس که قابلیت رقابتی داره کارهایی که شما با سیستم انجام میدهید و فعالیتهای سیستم شما رو به مرور یاد میگیره و سعی میکنه خودش رو به گونه ای با این فعالیتها هماهنگ کنه که کمترین افت سرعت و تداخله پورسه در زمان کارکرد آنتی ویروس پیش بیاد.
البته خودش خیلی نخواسته مسئله رو باز کنه که روشش برای خودش محفوظ بمونه ولی در همینقدر بدونید نرم آنتی ویروس شید یاد میگیره که شما چجوری از سیستمتون استفاده میکنید! و حتی میزان فعالیت خودش رو با سرعت سیستم شما هماهنگ میکنه.

از نظر ویروس شناختن یک مسئله مهم هست. ببینید هر شرکت یک سری خریدار داره که تمرکز اینها در نقاط مختلف جهان با یکدیگر فرق داره. بنابراین اولویت فعالیت هر شرکت روی ویروسهایی هست که توسط خریداران واقعیشان گزارش میشه. شاید خریداران آنتی ویروس نود 32 در اروپا بیشتر باشه و کسپرسکی در روسیه و آسیا. حتما میدونید که ویروسها از یک نقطه معمولا شروع به پخش شدن میکنند و طول میکشه تا از محدوده خودشون خارج و به مناطق دیگر سرایت کنند. حالا اگر در منطقه ای که قرار دارند کاربران نود بیشتر از بقیه آنتی ویروسها باشه بنابراین تعداد گزارشها بیشتر شده و مهندسین این شرکت سریع تر از بقیه آنتی ویروسها برای آن ویروس آپیدت میدهد. خوب بنابراین همانطور که جناب شاطی زاده گفتند نمیشه با یک مورد ویروس که یک آنتی ویروس بشناسه و یکی دیگه نشناسه مقایسه ای انجام داد.
من خودم بارها ویروسهایی یک آنتی ویروس نمیشناخته ولی آنتی ویروس دیگر میشناخته اما مورد برعکس اون باز اتفاق افتاده. آنتی ویروسهای آویرا ، کاسپرسکی ، نود32 و حتی چندین مورد آنتی ویروس دیگر از بهترینهای جهان هستند و زیاد نمیشه اینها رو برتر از یکدیگر خواند. و تفاوتها محدود هست.

در مورد تعداد کارمندان خوب شناخت هر روز ویروسها و ساخت آنتی برای آنها میدونید چه انرژی صرف میکنه ؟ اما شید چون خود اینکار رو انجام نمیده مطمئنا پرسنل خیلی کمتری نیاز داره. و البته کمپانی های بزرگی مثل norton و kasper و avira اینها فقط یک ضد ویروس نیستند بلکه شرکتهای امنیتی بسیار بزرگی هستند که پروژه های بسیار بزرگ امنیتی رو در سرتاسر دنیا و در شرکتهای مختلف پیاده میکنند و علاوه بر اون روی طرح هایی برای آینده و جلوگیری از مشکلات حملات سایبری و هزاران مشکل دیگر امنیتی که ممکن است دنیا رو به خطر بندازه کار میکنند.
اما شید فقط یک آنتی ویروس هست که تازه خودش هیچ زحتی برای ساخت آنتی هم نمیکشه پس به پرسنل خیلی کمتری نیاز داره. اما استارت خوبیه و میتونه با جذب جوانان با استعداد ایرانی یک روزی برای خودش یک انجین قوی داشته باشه. و خرید آنتی های این شرکت کمکی برای رسیدن به این هدف هست.

در هر حال برای یک کاربر خونگی شید یک آنتی ویروس بسیار خوب هست و من باز هم اون رو به کاربران توصیه میکنم. حتی اگر نود32 patch هم داشته باشه که نیاز به یوزر و پسوورد نداشته باشه باز هم یک آنتی ویروس که شماره پشتیبانی داره و بدون نیاز به هبچ تخصصی شما رو راهنمایی میکنه و سالی هم فقط 6 تومان برای تمدید میگیره واقعا به صرفه هست در عین حال که شما دو آنتی ویروس خوب دنیا رو همزمان میتونید استفاده کنید

hellboy_1983

کاربر
2009-10-07
76
140
با درود خدمت همه عزیزان سایت

راستش مدتی بود که پی این بودم تا از این آنتی ویروس ایرانی استفاده کنم و استفاده هم کردم
اوایل کار عالی کار میکنه اما بعد از یه مدت واقعا منو اذیت کرد
بی خیال نشدم رو چند تا از سیستم های دیگه امتحان کردم رو یکیش روز به روز بهتر میشد ولی رو اون دوتای دیگه چندان تعریفی نداشت
حالا الان یه چند وقتی هست که دارم از اویرا نسخه رایگان 2010 استفاده میکنم و واقعا هم راضیم قابل توجه اون هم اینجاست
:63000000: که از نسخه 2012 اون بیزارم یعنی از نود 32 هم بیخود تر شده(هرچند نود32 یه دورانی عالی بود)
از دوستانی که از نسخه جدید اون استفاده میکنند خواهش مندم نظرشون رو اعلام کنند
هرچی باشه ما ایرانی هستیم و وطن پرست

دوست عزیز من به شخصه از نود ورژن جدیدش استفاده میکنم برام عالی داره کار میکنه از موقعی که نصبش کردم دیگه وینوزم رو عوض نکردم کارش حرف نداره 2 ساله که دارم با نود کار میکنم مشکل شما کجا بوده

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
به نام خدا
سلام. من چند ماهی است که از شید استفاده میکنم و از شر یوزر و پسووردهای نود و اپدیت و ... راحت شدم.
سرعت سیستم را هم اصلا کم نمیکند.
به محض اتصال یک فلاش آلوده اخطار میدهد(خیلی سریعتر از نود) و با توجه به منوی فارسی آن میتوان به راحتی گزینه مناسب را برای پاکسازی انتخاب کرد.
اما بعد....
مگر نود ی که بعضا استفاده میکنیم برای ما قانونی است که حالا شید باید قانونی باشد؟
ماشاا... با یک سرچ ساده میتوان کلی یوزر و پسوورد برای نود پیدا کرد که همگی غیر قانونی است.
لااقل شید برای ما قانونی است.
چون خریداری کرده ایم.
بقیه اش گردن سازنده و فروشنده و...

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
امروز یک نکته جدید در شید دیدم که تا حالا تو آنتی ویروسهای دیگر ندیده بودم. البته من خیلی وقته که ویروسها رو ترجیح میدم دستی از بین ببرم و از آنتی ویروس استفاده نمیکنم. شاید این قابلیت در آنتی ویروسهای جدید دیگر هم باشه. وقتی یک فایل سیستمی خراب میشه و مجبور میشه اون فایل رو پاک کنه پیام میده که فایل سیستمی قابل حذف شدن نیست (احتمالا منظورش اینه ویندوز خراب میشه) و درخواست CD ویندوز رو میکنه و فایلهای سیستمی که خراب شده رو جایگزین میکنه. اینجوری هیچوقت ویندوز آلوده خراب نمیشه.

ajan

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-21
515
1,472
ایران عزیزم
سلام دوستان یک چیز هم از شید یادتون رفته اگر مشگلی با سازنده نرم افزار داریند دعوت می کنیم که به سایت برای جواب به سوالات بیان اما افتخار حضور رد کردن

جواب سوالات به اطلاع سازنده نرم افزاررسید اعلام کردن که در سایت خودمان از انتقاد کنندگان استقبال می کنیم و جواب درست را می گوییم و همه را دوست داریم
شید.jpg

بالا