آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل درب بازکن آیفون صوتی

oorooj

کاربر
2010-08-27
32
87
یه آیفون صوتی قدیمی هست که بتازگی مشکل پیدا کرده اونم این که به یکباره کلید درب بازکن از کار افتاد و وقتی چک کردم دیدم برق 12 AC از ترانس به پنل دم درب میرسه ولی وقتی به طبقات میره ولتاژ به 1.5 کاهش پیدا میکنه بعد ترانسو قطع کردم وخودم از یکی از طبقات ولتاژ 4 DC دادم با کمال تعجب دیدم در پانل دم درب همون 4 ولت DC با مولتی متر نشون میده
بوبین پشت درب هم سالمه ....اگه سیمها افت ولتاژ پیدا کرده پس چرا تو DC اینجوری نبود ؟؟؟ اگه بخایم سیمکشی دوباره نکنیم بنظرتون میشه این افت ولتاژو تقویتش کرد ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:
یه آیفون صوتی قدیمی هست که بتازگی مشکل پیدا کرده اونم این که به یکباره کلید درب بازکن از کار افتاد و وقتی چک کردم دیدم برق 12 AC از ترانس به پنل دم درب میرسه ولی وقتی به طبقات میره ولتاژ به 1.5 کاهش پیدا میکنه بعد ترانسو قطع کردم وخودم از یکی از طبقات ولتاژ 4 DC دادم با کمال تعجب دیدم در پانل دم درب همون 4 ولت DC با مولتی متر نشون میده
بوبین پشت درب هم سالمه ....اگه سیمها افت ولتاژ پیدا کرده پس چرا تو DC اینجوری نبود ؟؟؟ اگه بخایم سیمکشی دوباره نکنیم بنظرتون میشه این افت ولتاژو تقویتش کرد ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

با عرض سلام و تسلیت خدمت دوستان گرامی.

دوست گرامی، در آیفونهای تابا یا مدل آن برای مدار درب بازکن از دو سیم رفت و برگشت استفاده می شود که معمولاً سیم

رفت را مستقیماً از یک خروجی AC منبع تغذیه که 12 ولت است گرفته و به سمت پایه E گوشی ها می برند و سیم برگشت

را نیز از پایه F گوشی ها به سمت درب بازکن می برند و یک سیم هم از یکی دیگر از خروجی AC منبع تعذیه گرفته و به

سمت درب بازکن می برند. با این حال اگر در آیفون شما سیمها را به پشت پنل بردند و از آنجا رفت و برگشت را انجام دادند

شما اتصال سیمها در پایه های خروجی AC منبع را کنترل کنید که درست باشد و یا سولفاته نشده باشند و اگر مشکل حل

نشد از سیمهای اضافه که معمولاً در کابل آیفونها است استفاده کنید و اگر سیم اضافه نداشت که مسلماً باید سیم کشی

شود.

مهدی عباسی.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
چند جا مشکل مشابه شما رو داشتم البته اونا آپارتمان بودند وطبقه اول درب رو باز میکرد ولی بقیه طبقات باز نمیکرد یا ضعیف بود که با بررسی متوجه شدم که سیمها فرسوده شده ونمیتونن جریان مورد نیاز بوبین رو تامین کنن تصمیم گرفتم که قبل از درب بازکن یک رله 12ولتی قرار بدم و رله فرمان خودش رو از شاسی درب باز کن آیفونها بگیره که با یه دیود پل یکسو شده و پلاتین رله جریان متناوب رو از ترانس که نزدیک درب بازکن هست بگیره بده به درب بازکن.که مشکل کاملاًحل شد

بالا