آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

شوک دادن به باطری لپ تاپ

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
آی غزال خانوم خندیدما:adoration: خدا حفظش کنه ،ممنون بابت راهنماییتون
با درود مجدد
مطلبی را باید حتما خدمت همکاران عرض کنم که نام کاربری استاد بزرگوار ( غزال ) است نام کاربری نشانه جنسیت نیست
برای بنده و ما بزرگترین افتخار این است که شاگرد این دانشمند بزرگوار هستیم و ایشان یکی از بزرگترین سرمایه هایی هستند که ما در اختیار داریم و از علم و اخلاق این استاد بزرگ بهره مندیم و ما همیشه مورد لطف و مهر ایشان قرار داشته ایم و این استاد بزرگوار تا جایی که در توان دارد در رابطه با گسترش علم در کشور و همچنین انجمن فعالیت میکنند و یکی از مخترعین بزرگ کشور هستند و شاگردانی تربیت کرده اند که در حال حاظر استاد هستند
خداوند همیشه یار و یاور ایشان باشد و آرزو دارم در تمام مراحل زندگی شاد و سلامت و موفق باشند
پایدار باشید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
با درود مجدد
مطلبی را باید حتما خدمت همکاران عرض کنم که نام کاربری استاد بزرگوار ( غزال ) است نام کاربری نشانه جنسیت نیست
برای بنده و ما بزرگترین افتخار این است که شاگرد این دانشمند بزرگوار هستیم و ایشان یکی از بزرگترین سرمایه هایی هستند که ما در اختیار داریم و از علم و اخلاق این استاد بزرگ بهرهمندیم و ما همیشه مورد لطف و مهر ایشان قرار داشته ایم و این استاد بزرگوار تا جایی که در توان دارد در رابطه با گسترش علم در کشور و همچنین انجمن فعالیت میکنند و یکی از مخترعین بزرگ کشور هستند و شاگردانی تربیت کرده اند که در حال حاظر استاد هستند
خداوند همیشه یار و یاور ایشان باشد و آرزو دارم در تمام مراحل زندگی شاد و سلامت و موفق باشند
پایدار باشید

سلام
استاد فاضل و سرور بسیار عزیزم
جناب آقای امجدی دریا دل و بزرگوار

مطابق معمول خجل و شرمنده فرمودید
امیدوارم روزی شایسته کرامات و عنایات آن استاد فرهیخته و وارسته گردم

صد سپاس و تعظیم

شیدینگ مود

کاربر
2013-12-22
222
730
بندرعباس
روش فریزر به این گونه است که شما یه بلیط هواپیما تهیه میکنید و تشریف میبرید قطب شمال و باطری را زیر یخ و برف در دمای منفی70 درجه قرار میدهید و بدین ترتیب سلولهای باطری مجددا زنده خواهد شد

همون روشی که استاد غزال فرمودند اصولی و حساب شده است و در بیشتر مواقع نتیجه خواهد داد وبرای باطری های لیتیومی بخوبی کاربرد دارد
سلام و عرض ادب بنده حقیر رو پذیرا باشید
ممنون از راهنمایتون
یادمه یکی از دوستان که کوه نورد بودن میگفت که باطری موبایل و دوربین عکاسی در دمای زیر صفر ارتفاع کوهستان ( چند درجه رو نمیدونم ) دچار مشکل میشه آیا به نوع باطری بستگی داره مثل لیتیوم و ... ؟
البته اون عرض قبلی بنده رو حمل بر بی ادبی خدای نکرده نزارین که دیگه روم نمیشه وارد انجمن بشم
دست بوس همه اساتید بزرگوار هستم

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
ممنون از راهنمایتون
یادمه یکی از دوستان که کوه نورد بودن میگفت که باطری موبایل و دوربین عکاسی در دمای زیر صفر ارتفاع کوهستان ( چند درجه رو نمیدونم ) دچار مشکل میشه آیا به نوع باطری بستگی داره مثل لیتیوم و ... ؟
البته اون عرض قبلی بنده رو حمل بر بی ادبی خدای نکرده نزارین که دیگه روم نمیشه وارد انجمن بشم
با درود خدمت دوست و همکار گرامی
در این انجمن معمولا کسی از کسی دلخور نمیشود مگر در موارد خبلی خاص !!!
شما تاج سرید و از همکاران با اخلاق هستید
در مجموع ما اینجا جمع شده ایم تا از نظر علمی و بخصوص اخلاقی پیشرفت کنیم
مورد بعدی اینکه هیچ سوال و هیچ نظری بد نیست اتفاقا خوب هم هست زیرا باعث میشود اطلاعات دیگر همکاران بروز شود و یا اگر اشتباه مطرح کردیم دیگر همکاران باید ما را با مهربانی راهنمایی و توجیح کنند البته طوری باید راهنمایی کند که خدایی ناکرده همکار زیر سوال نرود و دلخور نشود
هیچ کس کامل نیست ولی در جهت تکامل باید تلاش کرد
موفق باشید

mohsen++

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-27
140
633
ممنون از راهنمایتون

با توجه به اینکه در باتری واکنشهای الکتروشیمیایی انجام میشه و معمولا واکنشهای شیمیایی با کاهش دما کندتر میشن
فرمایش دوست شما درست بنظر میرسه . اضافه بر اینکه تجربه شخصی من هم این قضیه رو نشون داده و آلارم low battery موبایل و دوربین عکاسی در دمای سرد و زیر صفر کوهستان زودتر ظاهر میشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
ممنون از راهنمایتون

سلام

از دوران بچگی بخاطر دارم که باطری بسادگی تهیه نمیشد و اساسا هر کسی رادیو نداشت و پدرم بعد از اتمام طول عمر باطری اونا رو با آب داغ گرم میکرد و یکبار دیگه رمقشو میکشید تا در فرصت مناسب باطری جدید تهیه کنه لذا گرمای مناسب ، مرده ها رو هم زنده میکنه و بهمین دلیل شعرا و ادبا از استعاره و عبارات آتش عشق و گرمای وجود و سلام گرم و امثالهم استفاده میکنند.

سپاس

شیدینگ مود

کاربر
2013-12-22
222
730
بندرعباس
سلام

از دوران بچگی بخاطر دارم که باطری بسادگی تهیه نمیشد و اساسا هر کسی رادیو نداشت و پدرم بعد از اتمام طول عمر باطری اونا رو با آب داغ گرم میکرد و یکبار دیگه رمقشو میکشید تا در فرصت مناسب باطری جدید تهیه کنه لذا گرمای مناسب ، مرده ها رو هم زنده میکنه و بهمین دلیل شعرا و ادبا از استعاره و عبارات آتش عشق و گرمای وجود و سلام گرم و امثالهم استفاده میکنند.

سپاس

درود بی پایان بر شما استاد فرهیخته
من که سنم قد نمیده ولی یادمه واکمن داشتیم میرفتیم گردش آخراش همیکنار رو میکردیم تا یکی دوتا آهنگ بیشتر گوش بدیم یادش بخیر
راستی به نظر شما اساتید اگه حمام آبجوش و آب یخ بدیم باطری تاثیرش چی میتونه باشه
سپاس

بالا