آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

شوک دادن به باطری لپ تاپ

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
سلام
لطفا طریقه شوک دادن به باطری لپ تاپ رو بزارید(dell-PP02L)،پین های مثبت و منفی باطری رو چطوری باید تشخیص داد

درود
دو نمونه شوک داریم
1- ولتاژ را دو برابر می کنیم
منفی روی قسمت منفی ومثبت را روی قسمت مثبت می گذاریم به مدت 15 ثانیه روی آن می گیریم و ول می کنیم و سه بار این کار را انجام می دهیم
( اگر بیش از 15 ثانیه بگیریم باطری داغ می کند و می ترکد)

2- کابل مثبت را به منفی و کابل منفی را به مثبت می زنیم البته به مدت یک ثانیه
این کار سه بار انجام می دهیم اگر بیشتر باشد می ترکد

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733
سلام
لطفا پایه های سوکت لپ تاپ(dell-inspiron L2500)رو بزارید این لپ تاپ تو سوکتش 3تا پین بصورت مثلث داره ضمنا فیش آداپتور گم شده چطوری میتونم تشخیص بدم کدوم پایه ها مثبته و منفین

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود.
ببخشید فضولی میکنم!
حتما مطمئن بشین که باطری خرابه!
چون اینکار باطری سالم را کهنه میکند!!

ضمنا در روش دوم یازهم ولتاژ 2 برابر باشد؟

سپاس-بدرود

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
دوست عزیز باطری های لپ تاپ ها دارای یک مدار در داخلشان هستند!! فقط باید با دستگاه مخصوص این کار رو انجام داد! اگه بخوای دستی شوکش بدی چیزی به جز از بین رفتن باطری نصیبت نمی شه

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
باطری لپ تاپ رو اول باز کنید و سلول رو شک بدبد
از سوکت ندید مدار داره

روش تشخیص مثبت منفی من اینجوره که اهمتر رو رو تست ولتاژ میذارم و میزنم به باطری ... اکه منفی نشون داد بر عکس میزنم
منفی مشکی و مثبت قرمز (برای اهمتر دیجیتال)

در ضمن مهمه که باطری نیکل باشه یا لیتیم یا یون !

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام
لطفا طریقه شوک دادن به باطری لپ تاپ رو بزارید(dell-PP02L)،پین های مثبت و منفی باطری رو چطوری باید تشخیص داد

سلام
اگر دو سیم هر باطری چه لب تاب و چه موبایل و هر دستگاه دیگر در دسترس است بطریق زیر عمل کنید

مقاومت حدود 5 الی 10 اهم را با منبع تغذیه ای که حدود 2 یا 3 ولت بالاتر از باطری است سری کنید و مثبت به مثبت و منفی را به منفی باطری متصل کنید که کمی شارژ شود و بعد از حدود یک دقیقه به شارژ خودش متصل کنید دیگه شارژ میکنه

حتما باید ولتاژ را مستقیما به خود باطری متصل کنید نه پین های دیگری که برای شارژرش منظور شده والا طبق فرمایش دوست عزیز ممکن است بخش الکترونیکی باطری صدمه ببینه

اگر سر باطری قابل دسترس نیست قاب را باز کنید و به دو سر باطری دست یابید
ضمنا اگر نقشه ای از بخش الکترونیکی شارژر این باطری ها در اختیار دارید ارسال فرمایید تا روش شوک آن بدون نیاز به باز کردن قاب قابل بررسی و تحلیل شود
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام منم یه باطری
6
سل
لب تاب دل دارم ه شارژ رو زود خالی میکنه
7
8
دقیقه حدودا ممکنه با این ترفند ها نتیجه بگیرم؟

سلام
شوک باطری به این منظور مفیده که بعد از دشارژ کامل دیگه توسط شارژر خودش شارژ قبول نمیکنه ولی باطری سالمه که با این روش دیگه شارژ قبول میکنه
و لذا اگه باطری شما ضعیف شده شارژ باطری ثمری نداره . باید فروشنده باطری رو شارژ کنید تا مشکلتون حل بشه

سپاس

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
سلام منم یه باطری
6
سل
لب تاب دل دارم ه شارژ رو زود خالی میکنه
7
8
دقیقه حدودا ممکنه با این ترفند ها نتیجه بگیرم؟

اول روش فريزر رو تست كن
بعد سلولا رو شك بده...

بالا