آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فریت لامپ کم مصرف

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
سلام خدمت تمامی اساتید
من در ضمینه تولید بالاست های الکترونیکی فعالیت دارم
همه ما میدانیم که در بالاست های الکترونیکی چوک استفاده میشود
ما این چک ها را توسط دستگاه مخصوص سیم پیچی میکنیم
مشکل این است که ما برای از بین بردن لاک این سیم ها از روش های زیادی استفاده کرده ایم
که هر کدام معایب و مزایای دارند
مثلا یکی از روش ها سوزاندن لاک خود سیم است قبل از این که سیم به پایه چوک وصل شود
مشکل این روش یک این است که سیم بیش از حد لخت میشود(لاکش از بین میرود)
2-بسیار زمان بر میباشد در ضمن ما برای قلع زدن چک ها از وان قلع استفاده میکنیم به خاطر سرعت بیشتر
از دوستان تقاضا دارم که ایا روشی به ذهنشان میرسد که ما را نجات دهند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منتظر ایده های شما هستم با تشکر

پیوست‌ها

• 18.1 کیلوبایت بازدیدها: 226
  • 21.2 کیلوبایت بازدیدها: 216
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
دوستان اگر بخواهم راحت تر عرض کنم چه روشی وجود دارد که بتوانم به راحتی لاک سیم را از بین برد و روی پایه فریتی که در بالا مشاهده میکنید بپیچانم سپس پایه های فریت توسط وان قلع لحیم شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
روشی برای از بین بردن لاک سیم های لاکی

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
1- سنگ چاقو تیزکنی برقی
2- فرز برقی
سر سیم مسی لاکدار را روی سنگ دستگاههای اشاره شده میگیریم و سریع می چرخانیم عایق سیم براحتی لخت میشود.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
1- سنگ چاقو تیزکنی برقی
2- فرز برقی
سر سیم مسی لاکدار را روی سنگ دستگاههای اشاره شده میگیریم و سریع می چرخانیم عایق سیم براحتی لخت میشود.

مرسی از پاسخ شما دوست عزیز

با روشی که شما گفتید میتوان لاک سیم را از بین برد ولی زمانی که میخواهی سر سیم را بپیچی به پایه فریت میبینی که سیم بیش از حد لخت شده است
چون چوک در فرکانس بالا فعالیت دارد اگر ان پایه دیگر چک هم مقداری بیش از حد لاک ان تراشیده شود باعث پرتاب الکترون و در نتیجه کار نکردن بوبین میشود

SYBOT

کاربر
2009-09-21
225
342
سلام
دوستان در این خصوص من قبلا از 2 راه استفاده می کردم : 1-استفاده از اسید لاک بر ( حلال لاک ).در دمای معمولی این اسید بی خاصیت است ولی با گرم شدن سریعا لاک را حل می کند.من این را از بازار لاله زار تهیه می کردم. 2- استفاده از سیم لاک نوع خاصی که برای خطوط تولید استفاده می شود ( اسمش یادم نیست ) لاک این نوع سیم در مقابل حوضچه قلع و یا حرارت بالای هویه مقاومت کمی دارد و مانع قلع کاری نمی شود. با تشکر از توجه تان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
سلام
دوستان در این خصوص من قبلا از 2 راه استفاده می کردم : 1-استفاده از اسید لاک بر ( حلال لاک ).در دمای معمولی این اسید بی خاصیت است ولی با گرم شدن سریعا لاک را حل می کند.من این را از بازار لاله زار تهیه می کردم. 2- استفاده از سیم لاک نوع خاصی که برای خطوط تولید استفاده می شود ( اسمش یادم نیست ) لاک این نوع سیم در مقابل حوضچه قلع و یا حرارت بالای هویه مقاومت کمی دارد و مانع قلع کاری نمی شود. با تشکر از توجه تان
با سلام

خیلی ممنون از پاسخ شما از اسید استفاده کرده ام ولی متاسفانه بسیار خطرناک میباشد و باید ان را گرم کرد.و ان سیم هم که شما میگویید pu نام دارد.که لاک ان در حوضچه قلع از بین میرود ولی لاک ان اصلا کیفیت ندارد.با تشکر

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
سلام
سیم ها را بدون اینکه لاکشون پاک کنی دور پایه بپیچ و در اخرین مرحله سمباده نرمی روی پایه و سیم پیچیده شده بکش و لحیم کاری کن

من روزانه 4000 چوک میپیچم روش شما برای تعداد کم عملی میباشد ولی در تعداد......................

مرسی

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
من خودمم موندم این چینی ها از چه روشی استفاده میکنند ایا دستگاه خاصی دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به حر حال دمشون گرم
خیلی مرتب و منظم دارن این کار رو انجام میدن.

بالا