آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ریست شدن خود بخود کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

dtdm

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-08-07
269
722
تهران
www.puzel.ir
یک دستگاه امده که خود بخود خاموش می شود
رم عوض شده
cpu سرویس شده حتی فن و پایه فن عوض شده
چه کنم

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
با سلام
اگر مطمئنین که مشکل سخت افزاریه..........
من بجای شما بودم اول پاور را تست میکردم چون همچین ایرادی داشتم که دستگاه خود بخود ریست میکرد که ایراد از پاور بود.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
معمولا اگر از پاور باشه ریست میشه تا اینکه خاموش بشه اما هر دو حالت امکان داره! اون لحظه که خاموش میشه شما سریع در بالا آمدن سیستم وارد محیط بایوس بشید و درجه حرارت cpu رو چک کنید ببینید درجه بالای 70 و 80 درجه هست یا خیر. اگر درجه بالا بود خمیر سیلیکون بین cpu و رادیاتور کم هست و خمیر نو و تازه بزنید و پایه های فن رو با دقت ول کنید که کامل به سی پی یو بچسبد.

اگر درجه حرارت بالا نبود به احتمال قوی از همون پاور هست که دوستان گفتند و حتی اتصال کابل رو هم چک کنید محکم باشه. توصیه میکنم میله ها دهنه ورودی کابل رو کمی با نیشباریک به هم نزدیک کنید گاهی اتصال نبودن محکم کابل هم این مسئله رو ایجاد میکنه. اگر هم کابل محکم بود و هم پاور سالم دیگه ایراد از کارت گرافیک و یا رم و یا مادر برد هست که این سه قطعه رو باید با قطعات نو عوض کنید و چک کنید. اول رم و بعد کارت گرافیک و نهایتا مادربرد رو تست کنید.

در هنگام تست قطعات کلیه کابلهای اضافی مثل کابل سی دی رام مخصوصا اگر قدیمی هست و کابل فلاپی و ... رو جدا کنید. ممکنه ایراد از دستگاه های قدیمی هم اگر روی سیستم باشه مثل سی دی رام قدیمی نیز باشه! برای همین باید همه کابلهای اضافی رو جدا کنید. تمام موارد بالا رو من تجربه داشتم که چنین ایرادی پیش آوردند.

راستی نوسان برق یادم رفت با مولتی متر یا محافظهای برقی که ولتاژ رو به صورت عددی میزنن ولتاژ محل رو بررسی کنید که یکدفعه با افت یا بالا رفتن برق مواجه ممکنه بشید و این هم سیستم رو ریست میکنه!

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سابقه نشون داده که
اکثر خاموش شدن ها از داغ شدن سی پی یو و گرافیک می باشد
اکثر ریست ها به ترتیب از هارد و رم و پاور می باشد

آخرین ویرایش:

h.asadi987

کاربر
2013-01-27
159
645
خراسان رضوی
با نظر پشتیبان موافقم
من خودم با همین مشکل مواجه شدم وقتی پاور رو باز کردم متوجه دو تا خازن در خروجی پاور شدم که باد کرده بود با اینکه پاور روشن میشه ولی توی کار ریست میکنه با تعویض خازن ها مشکل رفع شد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amir99

mojtabashaye

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
620
816
اصفهان
اگه پاور رو تست زدی سالم بود سیستم رو با یه هارد دیگه تست کن. چون ممکنه از هارد هم باشه .

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,007
5,210
سلام بدوستان
بی زحمت به
تاریخ پست دوستمونdtdm توجه کنید .

ll4u1

کاربر
2014-01-29
16
27
سلام به دوستان و اساتید عزیز.........
دوست عزیز شما مشخص نکردید که سیستمتون ریست میشه یا خاموش و کجا و در چه حالتی خاموش میشه؟
شما برید تو بایوس و تو اون حالت یه تایم طولانی بمونید اگر خاموش کرد مشگل از cpu و قسمت فن و خنک کننده است.
اگر خاموش نکرد و داخل win خاموش میکنه کارت گرافیک و هاردتون مشگل داره و اگر تو دو حالت خاموش میکنه
پاورتونم تست بزنید. موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا