آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پاور گرین 330 وات

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
با سلام و خسته نباشید من پاور بالا را دارم در حالت تست پاور در خارج از کامپیوتر وقتی سیم سبز را به سیم مشکی متصل میکنم (در حالت بدون بار) تمام خروجی ها منهای 5 ولت استندبای 8/3 ولت است وپاور راوقتی به کامپیوتر وصل میکنم سیستم بالا نمی آید. قبلا از راهنمایی شما متشکرم

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
با سلام و خسته نباشید من پاور بالا را دارم در حالت تست پاور در خارج از کامپیوتر وقتی سیم سبز را به سیم مشکی متصل میکنم (در حالت بدون بار) تمام خروجی ها منهای 5 ولت استندبای 8/3 ولت است وپاور راوقتی به کامپیوتر وصل میکنم سیستم بالا نمی آید. قبلا از راهنمایی شما متشکرم

درود
از سالم بودن مادربورد اطمینان پیدا کنید
شاید از مادر بورد باشد
پاور روی یک سیستم دیگه چک کنید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی هر تعمیر و عیب یابی روند خود را دارد و باید تمام احتمالات را داد به خاطر همین همکار عزیزم به شما گفت مادربرد را چک کنید تا اطمینان کسب کند ایراد از خود پاور است و سپس مراحل بعدی را توضیح دهد
اون پست را هم حذف کردم
حالا که شما اطمینان دارید این ایراد از پاور است باید مراحل زیر را دنبال کنید
کف کیت را نگاه کنید که قلع مردگی نداشته باشد
خازنهای اولیه را تعویض کنید
ترانزیستورهای اولیه و ثانویه چک شود
موفق باشید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
من مقاومت r21 و r47 که سوخته بودند و رنگ آنها مشخص نبوده و1/4 وات بودند و با اهم متر مقدار 1 کیلو اهم را نشان میداد بعدا بررسی که روی بردهای پاور کردم متوجه شدم که مقاومتهای فوق 4/7 کیلو اهم میباشد و آنها را تعویض کردم و خازنهای سری با آنها را که مقدار آنها 10 نانوفاراد مولتی لایر بوده بعلت سیاه شدن، آنها را نیز تعویض کردم البته لازم به ذکر است قبلا نیز تمام قطعات از برد خارج شده و سالم هستند (دیودپل و خازن های ورودی و ترانزیستورها و دیود دوبل پروات و خازن های ***** خروجی و دو عدد آی سی)
دستگاه در حالت بی بار تمام ولتاژها درست است و در حالت بار مصنوعی تا نصف قدرت خروجی 330 وات یعنی 170 وات کار میکند ولی وقتی به کامپیوتر وصل میکنم یک لحظه فن میچرخد و قطع میشود از استادان بزرگوار تقاضا دارم راهنمایی بفرمایند قبلا تشکر میکنم.

322003611

کاربر
2013-05-17
26
167
دوست عزیز پاور که شما تست گرفتین فقط این قدر کافی بوده که بدونی روشن می شه معمولا توی فشار خازنها نشتی داشته باشه سیتم روشن نمیشه و استنبای پاور گرین 5.14 باشه بدون نوسان اگر این فاکتور ها درست بود بقیه سخت افزار باید برسی بشه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا