آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در ای سی لود ویندوز

reza_electro

کاربر
2011-10-09
26
73
با سلام
لپ تاپم مدل asus d1500t هست ، که خیلی هم قدیمیه . در ستاپ مادربورد هارد را شناسایی میکند ولی وقتی بوت میکنیم ، اصلا خبری از هارد نیست . بردمش تعمیرگاه گفتند که مشکل در ای سی لود کردن ویندوز است و تعمیرش 80 هزار تومان خرجش است . خواستم ببینم کسی از دوستان میتو*** راهنمایی کنه بگه چطوری میتونم پیداش کنم که خودم عوضش کنم ؟

خواهش میکنم بی جواب نگذاریدمان .

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
بنده فکر میکنم ایراد کار از جای دیگر است
مطلب دیگر اینکه شما اطلاعات کمی در اختیار ما قرار دادید اینجوری کسی جواب نمیده
1- از چه زمانی دستگاه دچار این ایراد شده است
2- ویندوز قبلی دستگاه چیست
3- ویندوزی که میخواهید جدید وصل کنید چیست
4- پیغام خطا چیست و در کدام قسمت این مشگل نمایان میشود
و هر چی که روند کار را زودتر پیش ببره را بیان کنید
سپس بنده و دوستان در خدمتیم
موفق باشید

reza_electro

کاربر
2011-10-09
26
73
با درود خدمت شما
بنده فکر میکنم ایراد کار از جای دیگر است
مطلب دیگر اینکه شما اطلاعات کمی در اختیار ما قرار دادید اینجوری کسی جواب نمیده
1- از چه زمانی دستگاه دچار این ایراد شده است
2- ویندوز قبلی دستگاه چیست
3- ویندوزی که میخواهید جدید وصل کنید چیست
4- پیغام خطا چیست و در کدام قسمت این مشگل نمایان میشود
و هر چی که روند کار را زودتر پیش ببره را بیان کنید
سپس بنده و دوستان در خدمتیم
موفق باشید

منبع : http://www.irantk.ir/irantk28922/#ixzz28RtofeGs

1- مشکل دستگاه این بود که ویندوزش خراب شد و دی وی دی رایترش هم خراب شد . لذا لپ تاپ را حدود یکسال گذاشتیم کنار . الان دوباره میخایم راش بندازیم اینجوریه . البته قبلا مشکل هارد یا مادربورد نداشت فقط چون سی دی نمیخوند گفتیم ارزش تعمیر نداره چون اون زمان قیمت ها مثل الان گریه اور نبودند!!
2-ویندوز قبلی xp بود که خراب شده بود و بالا نمی آمد .(البته لوگوش میومد ولی تو ویندوز نمیرفت)
3- فرقی نداره . چه xp چه 7
4- عرضم به حضور شما که ، الان دی وی دی رایتر اصلا نداره ، ولی یو اس بی بوتیبل ساختم(هم برای xp هم 7) که روی بقیه کامپیوترها جواب میده ولی روی این اصلا هیچ ، میگه دیسک بوتیبل بذار ، ولی یواس بی رو بوتیبلش کردم که بره تو داس ، میره ، ولی هارد رو نمیشناسه یعنی فرمان میدی بره تو درایو c یا d اصلا میگه وجود نداره ، ، رفتم روی این کول دیسک سی دی ویندوز رو کپی کردم (البته نه جوری که بوت کنه) ، سپس بعد از رفتن در داس(بوت کردن به روش قبلی) فایل i386/winnt.exe رو اجرا میکنم میره تو محیط نصب ولی میگه هارد ندارید و خارج میشه . تعمیرگاه هم بردمش گفت چند تا هارد دیگه روش گذاشته که مطمئن بوده اونا سالمن باز هم جواب نداده ، گفت آی سی ای که ویندوز رو لود میکنه خراب شده و خرجش 80 هزار تومانه .

با تشکر از شما ، هر چی میدونید بگید

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
آیسی که ویندوز رو لود میکنه
جلل الخالق
به حق چیزهای نشنیده
بذار مهندس امجدی دوتا راه کار بهت بگه حالش رو ببری
فکر کنم با پروگرام بایوس حل میشه

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
1- مشکل دستگاه این بود که ویندوزش خراب شد و دی وی دی رایترش هم خراب شد . لذا لپ تاپ را حدود یکسال گذاشتیم کنار . الان دوباره میخایم راش بندازیم اینجوریه . البته قبلا مشکل هارد یا مادربورد نداشت فقط چون سی دی نمیخوند گفتیم ارزش تعمیر نداره چون اون زمان قیمت ها مثل الان گریه اور نبودند!!
2-ویندوز قبلی xp بود که خراب شده بود و بالا نمی آمد .(البته لوگوش میومد ولی تو ویندوز نمیرفت)
3- فرقی نداره . چه xp چه 7
4- عرضم به حضور شما که ، الان دی وی دی رایتر اصلا نداره ، ولی یو اس بی بوتیبل ساختم(هم برای xp هم 7) که روی بقیه کامپیوترها جواب میده ولی روی این اصلا هیچ ، میگه دیسک بوتیبل بذار ، ولی یواس بی رو بوتیبلش کردم که بره تو داس ، میره ، ولی هارد رو نمیشناسه یعنی فرمان میدی بره تو درایو c یا d اصلا میگه وجود نداره ، ، رفتم روی این کول دیسک سی دی ویندوز رو کپی کردم (البته نه جوری که بوت کنه) ، سپس بعد از رفتن در داس(بوت کردن به روش قبلی) فایل i386/winnt.exe رو اجرا میکنم میره تو محیط نصب ولی میگه هارد ندارید و خارج میشه . تعمیرگاه هم بردمش گفت چند تا هارد دیگه روش گذاشته که مطمئن بوده اونا سالمن باز هم جواب نداده ، گفت آی سی ای که ویندوز رو لود میکنه خراب شده و خرجش 80 هزار تومانه .

با تشکر از شما ، هر چی میدونید بگید
با درود خدمت شما
فقط یک زحمت دیگر بکشید و مشخصات لپ تاپ را بیان کنید
cpu
ram
hard
موفق باشید

reza_electro

کاربر
2011-10-09
26
73
hdd=40 gigabyte
ram=512
cpu=1
vga=64

مشخصاتش پایینه و ما فقط میخایم یه اینترنت بروزر روش نصب کنیم . به نظرتون با آپدیت کردن بایوس مشکل حل میشه ؟؟
باتشکر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
بهترین ویندوز برای این لپ تاپ ، XP سرویس پک 3 میباشد
موارد مختلفی باعث این ایراد میشود که اولیش هارد است به گفته ها نمیشه زیاد اعتماد کرد
در مرحله بعد بهتر است فرمایش همکار عزیزم را انجام دهید بایوس را پروگرام کنید
اگر باز هم حل نشد لپ تاپ باید سرویس مجدد شود
موفق باشید

بالا