آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مدار فلزیاب اتینی 3 فلز یاب قدرتمند المانی

biman

Banned
2008-09-25
120
162
Iran
سلام دوستان

آیا کسی این دستگاه را ساخته ؟

با تشکر...

badhossein

کاربر
2013-12-23
76
62
سلام
من tiny1 ساختم با یکم تغییرات با لوپ 45 یه کاسه استیل 15 در 15 سانتی رو 1.40 و یه النگوی طلای 7 یا 8 گرمی رو تو 40 سانت سنس میکنه.
مشغول ساختن tiny2 شدم که موقع مونتاژ دیدم لیست قطعاتش اشتباهه.
کسی لیست قطعاتشو داره ؟
در مورد atiny3 کسی ساخته؟ من بلد نیستم میکروشو برنامه ریزی کنم کسی میتونه کمکم کنه؟
ممنون

badhossein

کاربر
2013-12-23
76
62
در ضمن توی tiny1 میتونم با یکم تغییر براش تفکیک بزارم که برای فلزات بی ارزش مثل آهن بوق نزنه

ferzi

کاربر
2011-05-05
1
1
تو فایل های اصلی hex ورژن 3 با 4 جا به جا هستن و dutycycle برعکس میشه

691743

کاربر vip
کاربر
2015-02-12
34
48
سلام اقا پدرام من تصمیم دارم ماینر 4 رو بسازم ممکنه اموزش این دستگاه روبذارین در ضمن نمایشگر این دستگاه چطور وصل میشه نقشه گویا نیست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: akomoradi

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
اول در مورد atiny باید بگم که فکر نکنم لیست اشتباه باشه.بگید کدوم قطعه اون اشتباهه؟در مورد
dutycycle
باید بگم که این موضوع برمیگرده به درایور و ماسفت استفاده شده در مدار.اما دوست عزیزی که میخواین ماینر رو بسازین!!اگه واقعا از الکترونیک سررشته ندارین توصیه میکنم نسازید.چون اونهایی که واقعا تو الکترونیک مهارت داشتند نتونستن ازش جواب بگیرن.ماها که جای خود داره

david65

کاربر
پاسخ : Re: مدار فلزیاب اتینی 3 فلز یاب قدرتمند المانی

سلام اقا پدرام من تصمیم دارم ماینر 4 رو بسازم ممکنه اموزش این دستگاه روبذارین در ضمن نمایشگر این دستگاه چطور وصل میشه نقشه گویا نیست

دوست من روی نقشه کامل توضیح داده
روی ال سی دی 16 تا پایه موجوده که نقشه سیم کشیش روی برد ال سی دی حک شده
. به ترتیب پایه ها رو از یک تا 16 براتون توضیح میدم
1= GND که به زمین مدار وصل میشه که در اینجا مثبت باتری هستش
2=VCC که به مثبت 5 ولت وصل میشه
3= VEE که تنظیم کنتراست ال سی دی هستش
4= RS که به پایه مشابه اون روی برد متصل میشه
5=R/W که پایه مربوط به خوندن و نوشتن روی ال سی دی هستش که ما در اینجا فقط نوشتن روی ال سی دی داریم پس این پایه به زمین مدار وصل میشه
6=E که پایه فعال کننده ال سی دی میباشد و به پایه متناظر اون روی برد متصل میشه
7-14 پایه های 7 تا 14 پایه های دیتای ال سی دی میباشد در اینجا چون فقط نوشتن روی ال سی دی داریم فقط 4 پایه آن که D4 تا D7 هستش مورد استفاده هستش.
14 و 15 که مربوط به کاتد و آند بک گراند ال سی دی هست و جهت روشنایی نور ال سی دی به CON4 وصل میشه

farvahar

کاربر
2010-08-20
12
17
اگه خوب تنظیم کنی و لوپت خوب باشه 4 متر یه جسم 40 کیلویی رو راحت میزنه..:eek:k:

با این قطعاتی که مشاهده میشه این فلزیاب فقط کاردستی هست ضمنا میزان موفقیت فلزیاب به سطح فلز موزد کاوش هست نه وزنش.....
واقعاً نمی دونم چطور بعضاً اینقدر راحت می نویسید و کاربران رو به اشتباه میندازند.......

ضمنا داشتن دو فایل هگز دلیلی بر خوب بودن مدار نیست بلکه علت دیگه ای داره....

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
این مدار قابل رقابت با مدار پولونس هست؟! هم از لحاظ عمق زنی هم ثبات؟! ??????

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: akomoradi

ikiu2

کاربر
2013-01-17
1
1
باسلام اگه ممکنه لیست قطعات آتینی 3 رو بزارید باتشکر از SAFYE گرامی بابت زحماتشون.

بالا