آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

راهنمایی در مورد ساخت تابلو روان از ابتدا تا انتها

بابک مسافر

کاربر
2012-09-13
11
71
سلام دوستان
من میخوام خودم یه تابلو در ابعاد 50*250 درست کنم و اولین تجربم هست.تاپیکی ندیدم که آموزش کامل و از ابتدا داشته باشه!!!!
اینطور که من فهمیدم یه مادر بورد باید تهیه کنم که کل پروژه رو ساپورت کنه و میخوام که مادر بورد از طریق ویندوز و اتصال به کامپیوتر تحت کنترل باشه
سوال اولم اینه که مادر بوردو خودم میتونم بسازم و یا بیرون تهیه کنم بهتره
وطبق مطالبی که تو بقیه تاپیکها خوندم هم ایرانی هست هم چینی
به نظرتون ایرانی بهتره یا چینی؟؟؟ تایوانی هم موجود هست تو بازار؟؟؟
بعد از مادر بورد هم نوبت ال ای دی ها و نحوه سر هم کردنشون و قاب دور و منبع تغذیه لازمه هستش
ممنون میشم که دوستان راهنمایی کنند

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,096
74,083
48
ایران
سلام دوستان
من میخوام خودم یه تابلو در ابعاد 50*250 درست کنم و اولین تجربم هست.تاپیکی ندیدم که آموزش کامل و از ابتدا داشته باشه!!!!
اینطور که من فهمیدم یه مادر بورد باید تهیه کنم که کل پروژه رو ساپورت کنه و میخوام که مادر بورد از طریق ویندوز و اتصال به کامپیوتر تحت کنترل باشه
سوال اولم اینه که مادر بوردو خودم میتونم بسازم و یا بیرون تهیه کنم بهتره
وطبق مطالبی که تو بقیه تاپیکها خوندم هم ایرانی هست هم چینی
به نظرتون ایرانی بهتره یا چینی؟؟؟ تایوانی هم موجود هست تو بازار؟؟؟
بعد از مادر بورد هم نوبت ال ای دی ها و نحوه سر هم کردنشون و قاب دور و منبع تغذیه لازمه هستش
ممنون میشم که دوستان راهنمایی کنند

سلام دوست عزیز

اگه بخوای تابلو درست کنی عرض تابلو معمولا با تعداد ال ای دی عرض و طول محاسبه میشه . مثلا 16x80 یا 32x128 فاصله هر ال ای دی از هم 1/5 حساب میشه .
مادر برد (ایرانی) و کل برد ال ای دی ها رو کاملا باید خودتون مونتاژ کنید . واینکه یکبار مصرف نیست و میتونید در صورت خرابی تعمیر کنید. و با ویندوز و فونت های اون سازگاری دارد.
مادر برد های چینی و تایوانی تقریبا یک بار مصرف هستند ولی امکانات زیادی دارند. تو بازار هم موجود هستند .

در ضمن این تایپیک رو کامل ببینید. http://www.irantk.ir/irantk24063/

بابک مسافر

کاربر
2012-09-13
11
71
سلام دوست عزیز
اون تاپیک رو خوندم و این تاپیک رو ایجاد کردم
من کامل تر میخوام چون جوابمو تو اون تاپیک نگرفتم
مادربرد ایرانی و کل برد ال ای دی رو از کجا میتونم تهیه کنم
و بعدش چه کار باید انجام بدم
یه سایت تو همین سایت معرفی شده که اجناس چینی رو توزیع میکنه
جایی هست که اجناس ایرانی داشته باشه؟؟؟

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,096
74,083
48
ایران
سلام

اگه برد ال ای دی ها رو خودت بتونی بزنی یا بدی برات آماده کنند من میتونم مادر برد با ای سی قفل شده با قیمت تمام شده بدم بهتون. یا PCB مادر برد با یک ATMEGA 32 قفل شده. می تونی 16 . 24 . 32

بزنی.

بابک مسافر

کاربر
2012-09-13
11
71
سلام.منو ببخشید که اطلاعات کاملی ندارم و لی مصمم که خودم اینکارو انجام بدم و یاد بگیرم و از شما هم بابت صبرتون تشکر میکنم که استادانه جواب بنده رو میدید
کل وسایلی که احتیاج دارم به ترتیب زیره؟؟ :
1.مادر برد بهمراه نرم افزار (مادر بردهای چینی نوشتار فارسی رو هم ساپورت میکنن؟؟ همچنین قابلیت نمایش تقویم و تاریخ و اشکال و لوگو هم میخوام داشته باشه)
2.برد ال ای دی ها (میشه مادر برد ایرانی باشه اما برد ال ای دی ها چینی برای هزینه کمتر و راحت تر بودن؟؟ برای سایز 2متر در 50 از 80*16 استفاده کنم بهتره یا از 128*32؟؟ چه فرقی با هم میکنند؟؟؟ برای مغازه خودم میخوام درست کنم و میخوام از کیفیت نور و تصویر خوبی برخوردار باشه مثل نمونه های دیگری که آماده هست و یا بهتر از اونا)
3.منبع تغذیه
4.قاب
درسته دوست عزیز؟؟
اگر کسی بتونه نحوه سر هم کردن ال ای دی هارو مصور نشونم بده که چه بهتر میشه

آخرین ویرایش:

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,096
74,083
48
ایران
سلام.منو ببخشید که اطلاعات کاملی ندارم و لی مصمم که خودم اینکارو انجام بدم و یاد بگیرم و از شما هم بابت صبرتون تشکر میکنم که استادانه جواب بنده رو میدید
کل وسایلی که احتیاج دارم به ترتیب زیره؟؟ :
1.مادر برد بهمراه نرم افزار (مادر بردهای چینی نوشتار فارسی رو هم ساپورت میکنن؟؟ همچنین قابلیت نمایش تقویم و تاریخ و اشکال و لوگو هم میخوام داشته باشه)
2.برد ال ای دی ها (میشه مادر برد ایرانی باشه اما برد ال ای دی ها چینی برای هزینه کمتر و راحت تر بودن؟؟ برای سایز 2متر در 50 از 80*16 استفاده کنم بهتره یا از 128*32؟؟ چه فرقی با هم میکنند؟؟؟ برای مغازه خودم میخوام درست کنم و میخوام از کیفیت نور و تصویر خوبی برخوردار باشه مثل نمونه های دیگری که آماده هست و یا بهتر از اونا)
3.منبع تغذیه
4.قاب
درسته دوست عزیز؟؟
اگر کسی بتونه نحوه سر هم کردن ال ای دی هارو مصور نشونم بده که چه بهتر میشه

سلام

البته مادر برد های چینی فارسی رو بصورت مستقیم ساپورت نمیکنه . باید با نرم افزار فلش بنویسی وخروجی اونو بریزی تو نرم افزارش بعد از طریق یکی از پورت ها usb یا com میریزه داخل حافظه مادربرد
آره تقویم و تاریخ هم دارند. و با فلش هر طرحی میتونی ایجاد کنی. مادر بردی یه نفر زده بود می تونست برد های ال ای دی چینی رو راه اندازی کنه. برای دو متر از 32 در 128 استفاده کن .چون هرچقدر تعداد ال ای دی ها زیاد باشه اشکال یا نوشته ها بهتر دیده میشند بعبارتی پیکسلش میره بالا. ال ای دی خوب پیدا کنی معلوم که نور خوبی میده بشرطی که منبع تغذیه بالای 30 آمپر بذاری که کم نیاره.
متاسفانه وقت برای تهیه فیلم نیست.

چند تا نرم افزار چینی تو همین بخش آپلود شده دانلود کن و تست بگیر.

موفق باشید.

بابک مسافر

کاربر
2012-09-13
11
71
2تا از نرم افزارهارو دانلود کردم ولی زبان نامشخصی بود نمیشد کار کنی باهاشون
نرم افزار انگلیسی یا فارسی نیست که بتونم نحوه کارش رو راحتتر ببینم سویش هم که دانلود نمیشه
عکس از ماژول فکر کنم اسمش یا همون برد ال ای دی کسی نداره که ببینم نحوه مونتاژشو بتونم ببینم

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,096
74,083
48
ایران
2تا از نرم افزارهارو دانلود کردم ولی زبان نامشخصی بود نمیشد کار کنی باهاشون
نرم افزار انگلیسی یا فارسی نیست که بتونم نحوه کارش رو راحتتر ببینم سویش هم که دانلود نمیشه
عکس از ماژول فکر کنم اسمش یا همون برد ال ای دی کسی نداره که ببینم نحوه مونتاژشو بتونم ببینم

سلام

. نوار وظیفه بالای نرم افزارها رو یه نگاهی بکن توش انتخاب انگلیسی هم داره.
نحوه مونتاژ برد ال ای دی های چینی یه سیم با سوکت پین هدر داره که به تمام برد ها وصل میشه . ویه تغذیه هم داره . و مادر برد هم بوسیله پورتی که داره با کامپیوتر ارتباط میگیره.

این عکسهارو یه نگاهی بکن .http://www.irantk.ir/irantk24066/

بابک مسافر

کاربر
2012-09-13
11
71
سلام دوست عزیز
نوار نرم افزار چینی نوشته شده و متاسفانه هیچ گونه اطلاعاتی در مورد زبان چینی ندارم
اگر لطف کنید و نحوه خرید مادربرد ایرانی رو که فرمودید با قیمت تمام شده میدهید رو بگید ممنون میشم

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,096
74,083
48
ایران
سلام دوست عزیز
نوار نرم افزار چینی نوشته شده و متاسفانه هیچ گونه اطلاعاتی در مورد زبان چینی ندارم
اگر لطف کنید و نحوه خرید مادربرد ایرانی رو که فرمودید با قیمت تمام شده میدهید رو بگید ممنون میشم

سلام دوست عزیز

مادر برد ایرانی که در اختیار داریم . با atmega32 کار میکنه و برد ال ای دی ها هم منحصر به خود مادر برد و نرم افزار خودش هست. برد های چینی با این مادر برد راه اندازی نمی شوند.

اگه خواستی باید برد (pcb)ال ای دی ها رو خودت بدی برات بزنند. فایل پروتلش موجود هست. ایمیلت رو برام پیام خصوصی کن تا بقیه توضیحات رو بدم.

بالا