آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اندازه گیری امپر

conversant

کاربر
2009-11-06
134
708
سلام.

تست آمپر معمولا به 2 صورت انجام میشه.

یکی با اهمتر که باید اهمتر رو تو رنج امپر قرار بدید و سیم فاز رو نصف کنید و یک سرشو به پراب قرمز و سر دیگشو به پراب مشکلی وصل کنید.در این روش محدودیت برای ما وجود داره،چرا که همیشه امکانش نیست که بشه سیم فاز رو برید! و از طرفی اهمتر ها در تست آمپر محدودیت دارند.

در روش دوم باید با کلامپ متر تست امپر رو انجام بدید.برای تست جریانی که شارژر به لپتاپ میده باید ابتدا اسپلیتر(جدا کنند فاز و نول) کلامپ متر رو به پریز بزنید و بعد دو شاخه شارژ رو به اسپلیتر میزنید و بعد کلامپ رو تو رنج تست امپر DC قرار داده و فکش رو دور یکی از شاخه های فاز یا نول قرار میدیم.سوالی بود،در خدمتتون هستیم.

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود
دقیقا جناب کانورسنت درست فرمودن.البته فکر میکنم در آخر کار امپرمتر را روی ac باید بزارین.
شما البته اندازه گیری جریان خروجی را میخواین یعنی ولتاژ 19 ولت را.
برای اینکار یا باید سیم را ببرین و امپر متر را در مسیر یکی از سیمها بزراین.البته دقت کنین در لپتاپ دل که سه رشته دارد سیم وسط برای شناسایی شارژر توسط لپتاپ هست که نیازی بهش ندارین.
حالا اگه نمیخواین سیم را ببرین باید از کلمپ متر که حتما دی سی داشته باشه استفاده کنین و روپوش سیم خروجی را بردارین و کلمپ را روی یکی از سیمها بندازین.

راه دیگه ساختن یک رابط هست.با فیش نرگی و مادگی یک لپتاپ خراب .

راه دیگر باز کردن لپتاپ است و ...

نکته:در اندازه گیری جریان، ثبت ماکزیمم جریا ن کشی مهمه.امپرمترهای معمولی نمی تونن.
باید از امپرمتر ترمز دار استفاده کنین .
من باهاش کار نکردم اگه دوستان در بازار سراغ دارن خواهشمندم نشونی و قیمت بدن.

بدرود

آخرین ویرایش:

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
سلام.

تست آمپر معمولا به 2 صورت انجام میشه.

یکی با اهمتر که باید اهمتر رو تو رنج امپر قرار بدید و سیم فاز رو نصف کنید و یک سرشو به پراب قرمز و سر دیگشو به پراب مشکلی وصل کنید.در این روش محدودیت برای ما وجود داره،چرا که همیشه امکانش نیست که بشه سیم فاز رو برید! و از طرفی اهمتر ها در تست آمپر محدودیت دارند.

در روش دوم باید با کلامپ متر تست امپر رو انجام بدید.برای تست جریانی که شارژر به لپتاپ میده باید ابتدا اسپلیتر(جدا کنند فاز و نول) کلامپ متر رو به پریز بزنید و بعد دو شاخه شارژ رو به اسپلیتر میزنید و بعد کلامپ رو تو رنج تست امپر DC قرار داده و فکش رو دور یکی از شاخه های فاز یا نول قرار میدیم.سوالی بود،در خدمتتون هستیم.

تشکر فراوان از دوستان عزیزم یکم گیج شدم چون دستگاهی رو که میگید رو دربارش نمدونم میشه با عکس یا فیلم بهم نشون بدید نحوه تست رو ؟؟

conversant

کاربر
2009-11-06
134
708
ابتدا تصحیح کنم که در ورودی پریز(اسپلیتر کلامپ متر) سلکتور باید روی AC باشه که به اشتباه سهوی نوشته بودم DC

این عکس کلامپ متر.تو گوگل سرچ کنید Clamp Meter . اگر خواستید خریداری کنید،دقت کنید که نوع صنعتی نباشه و دقتش بالا باشه.در نوع صنعتی دقت پایین هست.هر مدلی خواستید بگیرید،اول بررسی کنید که دقتش تا میلی آمپر باشه. نوع های صنعتی معمولا تا 2000 آمپر رو میسنجن اما خطاشون بالاست و اصلا به درد سنجش دیوایس های خانگی نمیخوره.من دیدم تو بازار که این کلامپ های صنعتی رو تو پاچه مشتری می کنند.در صورتی که اکثریت کاربرانی که با الکترونیک سر و کار دارند،نیاز به کلامپ های با دقت بسیار بالا دارند.

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود

نکته بسیار دقیقی را فرمودن

انواع صنعتی حتی در رنج زیر 10 امپر هم دقت خوبی ندارن.
نوعی که بتواند میلی امپر اندازه بگیرد و حتما و حتما اندازه گیری جریان مستقیم داشته باشد تهیه کنید.

در نوع متناوب از بوبین و در نوع دی سی از سنسور هال استفاده میشود.

اما:
کلمپ با این مشخصات گرونقیمت هست و برای استفاده محدود مقرون به صرفه نیست.

شما از روش قطع سیم خروجی و قرار دادن مولتی متر معمولی در رنج امپر دی سی به صورت سری استفاده کنید.

بدرود

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
درود

شما از روش قطع سیم خروجی و قرار دادن مولتی متر معمولی در رنج امپر دی سی به صورت سری استفاده کنید.

بدرود

بعد از تشکر فراوان این را توضیح بیشتر دهید من متوجه نشدم

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
درود
سیم خروجی اداپتور را که دو یا سه رشته دارددر نظر بگیرید
روکش انرا با کاتر برش سطحی دهید.
لایه زیری که زره است قطب منفی هست.رشته رشته و دور تادور کابل را گرفته.
تمام رشته های این لایه را قع کنید.به لایه های بعدی دست نزنید.
حال عکسی از مولتی مترتان بگذارید تا ادامه کار را توضیح دهم.
بدرود

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
سلام بعد تشکر ...
13.jpg

بالا