آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

فیبر های مدار چاپی طراحی شده توسط اتو و چاپگر لیزری

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
بنام خدا

سلام دوستان عزیز
در این تایپیک نمونه فیبرهایی که طراحی کرده و اجرا نموده اید قرار دهید.

هدف از ایجاد این تایپیک بالابردن سطح اطلاعات و پیشرفت دوستان می باشد .

مهم نیست اگه برای اولین بار اقدام به زدن pcb کرده اید و خوب از آب در نیامده. تصاویرش رو بگذارید . تا مشکلات اینکار مرتفع بشه.

اینها رو خودم طراحی کردام. و فیلم کارکردش تو قسمت فیلم جلوه های ویژه نوری با ال ای دی و میکرو موجود است.

موفق باشید.

DSC02988.jpgDSC02989.jpgDSC02990.jpgIMG_2350.jpgIMG_2348.jpgIMG_2347.jpgDSC02996.jpgDSC02991.jpgDSC02997.jpg[hide]IMG_2349.jpg[/hide]

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
اینم اولین pcbکه خودم ساختم یادش بخیر چقدر سختی کشیدم مال مدار تله مانیتورینگ دما بود خیلی بد ساخته بودما.فک کنم حجم فایل زیاد بود اجازه نداد اگه خواستین اپلود کردم خودم نگاه میکنم خندم میگیره.ولی تجربه اول فک کنم بهترینه
pcb

I

آخرین ویرایش:

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام جناب Jfrras ،کارتون خیلی عالیه.

برای تهیه و طراحی فیبر باید از کجا شروع کنم که به حد شما برسم؟ شما خودتون با چی شروع کردید؟
با اجازه استاد من خیلی کوچیکتر از اونیم که راهنماییتون کنم.تو سایت خیلی اموزش داده شده ولی هی با خوندن اونا کارت جلو نمیره یه روز وسایلش رو بگیر بزار جلوت با اموزش برو جلو اگه خواستی یه اموزش تصویری برات اپلود میکنم.
با عرض پوزش ازاقای jfrras و با تشکر از شما

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام جناب Jfrras ،کارتون خیلی عالیه.

برای تهیه و طراحی فیبر باید از کجا شروع کنم که به حد شما برسم؟ شما خودتون با چی شروع کردید؟

سلام دوست عزیز
من حدود 10 سال پیش با ماژیک نازک و لتراست شروع کردم .بد در نمی اومد ولی کشیدن سخت بود.من الان یه نرم افزار ساده ولی جالب بنام sprint layout طراحی میکنم. تقریبه نزدیک دو سال پیش این نرم افزار رو با هزار زحمت با واسطه از سایت خودش خریدم 39 دلار به پول ما 70 هزار تومان بود .تو اینتر نت کرک شده اش بود ولی ....... . دوست عزیز تلاش خودتون باعث پیشرفتتون میشه . طریقه چاپ pcb رو تو قسمت خودش گذاشتم. می تونید نگاهی بکنید. باز اگه امری باشه من در خدمتم.
موفق باشید.

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام اقای jfrras یه سوال داشتم بهتر نیست روی خطهای pcbهمون خطهای مس رو با لحیم کاری لحیم کنیم؟؟اخه شنیدم بعد یه مدت شکلشون بد میشه و رنگ دگه میگیرن هم باعث اتصالات خوب میشن.میخواستم راهنماییم کنین ممنون

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام اقای jfrras یه سوال داشتم بهتر نیست روی خطهای pcbهمون خطهای مس رو با لحیم کاری لحیم کنیم؟؟اخه شنیدم بعد یه مدت شکلشون بد میشه و رنگ دگه میگیرن هم باعث اتصالات خوب میشن.میخواستم راهنماییم کنین ممنون

سلام
حق با شماست جدیدا هر مداری رو میزنم قبل از سوار کردن قطعات مدار رو قلع اندود میکنم.این مداراتی که قلع اندود نشده اند مال تقریبا دو سال پیشه .چون قطعات روشون هست دیگه قلع اندو کردنشون سخت میشه.
تشکر.
موفق باشید.

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
با سلام
همینطور میتونید بعد از در اوردن فیبر از اسید و تمیز کردن با یک سمباده نرم روی اون رو تمیز کنید و بایک اسپری کلر روی مدار چاپی بپاشید تا از خطوط مسی محافظت کنه

mahdinabati

کاربر
2008-11-03
4
14
سلام دوست گرامی اگر امکاندارد کمی راهنمائی بفرمائی در مورد چاپ لیزری ممنون میشم من هرکاری کردم مدار چاپ شده روی برگه نتوانستم کامل برگردانمراگر امکان دارد راهنمائی بفرمائید متشکر میشوم

بالا